روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
۱۹ مهر ۱۳۹۲ + بزرگ | کوچک -
آ میر احمد تقوی خطاب به استاندار: اول معاینه کنید بعد معالجه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی شایسته و قابل تحسین و به منظور تکریم از شخصیت علما به دیدار آمیر احمد تقوی از علمای بزرگ جنوب کشور و موسس حوزه علمیه کهگیلویه رفت.

به گزارش “عصردنا” از دهدشت در این دیدار که معاونین استاندار نیز وی را همراهی می کردند دکتر موسی خادمی برای حاج آقا تقوی تقاضای شفای عاجل کرد و گفت: امیدواریم خداوند هر چه سریعتر سلامتی و شفای به شما عنایت فرماید.

وی با تاکید براینکه آقا میر احمد تقوی از سرمایه های معنوی و اجتماعی شهرستان کهگیلویه و استان کهگیلویه و بویراحمد است افزود:امیدواریم در دوران خدمت خود از رهنمود ها و ارشادات ایشان برای حل مشکلات و رضایت مردمی بهره مند شویم.

مدیریت ارشد استان توجه به جایگاه و نقش علما و روحانیت را در حل مشکلات اجتماعی مهم دانست و ادامه داد: آمادگی داریم تا از رهنمودهای بزرگان در حل مسائل بیش از گذشته بهره مند شویم.

همچنین در این دیدار آ میر احمد تقوی با اظهار خرسندی از انتصاب دکتر خادمی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمدگفت: همواره یکی از آرزوهای من این بود که یکی از فرزندان استان مدیریت کهگیلویه وبویراحمد را برعهده بگیرد که خوشبختانه با حضور شما این امر محقق شد.

وی با بیان اینکه استان با داشتن مشکلات بسیار همانند بیماری است که استاندار دکتر آن است افزود: دکتر قبل از نسخه نوشتن و معالجه بیمار اول معاینه می کند و سپس معالجه میکند.

موسس حوزه علمیه کهگیلویه ادامه داد: استاندار استان نیز باید اول همه استان را دیده و از مشکلات آن به خوبی آگاه شده و سپس نسخه پیچیده و بیمار را معالجه کند ومشکلات استان را حل نماید.

وی خطاب به استاندار گفت: هیچ استانداری در استان نیامده که اول معاینه کند و بعد معالجه کند، که امیدواریم شما این رکورد را بشکنید و اول معاینه کنید و بعد معالجه نمایید.

آ میر احمد تقوی افزود: خودتان مناطق را از نزدیک ببینید نه اینکه به گزارش های دیگران اکتفا کنید و بودجه را بر اساس جمعیت ، وسعت و نیاز بین همه مناطق استان به عدالت تقسیم نمایید.

موسس حوزه علمیه کهگیلویه با تاکید بر دیدار استاندار با مردم خاطرنشان کرد: به طور مرتب با مردم در مناطق مختلف استان دیدار کنید و مطالب آنها را بشنوید.

آ میر احمد تقوی با تاکید بر اینکه امیدواریم آثار نیکی از اقدامات و حسن رفتار شما برای آیندگان باقی بماند برای استاندار و معاونین وی در رفع مشکلات مردم آرزوی موفقیت کرد.

 

منبع: عصر دنا ، عصر مارون

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است