امام جعفر صادق علیه السلام : اگر اندازۀ كفايت ، بی‌نيازت كند ، كمترين چيز دنيا بی‌نيازت كند و اگر اندازۀ كفايت بی‌نيازت نكند ، هر چه در دنيا هست بی‌نيازت نكند . (اصول كافي ، ج ۳ ، ص ۲۰۹)
۲۶ خرداد ۱۳۹۳ + بزرگ | کوچک -
دیدار فرماندۀ انتظامی استان کهگیلویه و بویر احمد با آ میر احمد تقوی

روز گذشته سردار ” غلامعباس غلامزاده ” در راس هيئتي از مسئولان انتظامي استان با ” مير احمد تقوي ” از مشاهير و روحانيون به نام اين استان و رييس حوزه عليمه شهرستان کهگيلويه ديدار و گفت و گو کرد.

 

دیدار فرمانده انتظامی استان

به گزارش پايگاه خبري پليس ، رييس حوزه علميه شهرستان کهگيلويه در ديدار با فرمانده انتظامي استان کهگيلويه و بويراحمد بر تعامل سازنده و هدفمند ساير افراد جامعه با نيروي انتظامي در مسير کاهش آسيبهاي اجتماعي تاکيد کرد و افزود : رفع معضلات اجتماعي مستلزم چاره انديشي همه دستگاه هاي ذيربط است.

در اين ديدار ، سردار غلامزاده با ارائه گزارشي از عملکرد پليس استان گفت: مجموعه فرماندهي انتظامي استان مصمم است با اجراي تدابير مقام معظم رهبري، امنيت اخلاقي، فرهنگي، سياسي،‌اجتماعي و اقتصادي را تامين كند.

سردار ” غلامزاده ” در ادامه با بيان اينکه امنيت نخستين و مهمترين شرط يک زندگي سالم اجتماعي است گفت :بدون داشتن امنيت،جامعه دچار هرج و مرج مي شود و مردم ازهر نظر در امان نيستند.

فرمانده انتظامي کهگيلويه و بويراحمد از حمايت هاي همه جانبه بالاخص حمايت هاي معنوي امام جمعه هاي سراسر استان و روحانيون در راستاي برقراري نظم و امنيت و انجام ماموريت هاي سازماني نيز قدراني كرد.

بنا به اين گزارش ، مير احمد تقوي نيز در سخناني اقتدار ، عزت نفس و رحمت و مهرباني را سه خصلت مورد انتظار شهروندان از پليس عنوان کرد و افزود : خصوصيت اول اقتدار است ، نيروي انتظامي بايد داراي اقتدار باشد ، اقتدار يک امر معنوي است ، بايد هم نيروي انتظامي در خود احساس قدرت کند و هم آحاد ملت دريابند که پاسدار امنيت فردي و اجتماعي آنها يک مجموعه مقتدر است ، هم چنين دشمنان و مخلان امنيت نيز اين اقتدار را درک کنند .

رييس حوزه علميه شهرستان کهگيلويه دومين خصلت مورد انتظار از پليس را عزت نفس دانست و بيان داشت : نيروي انتظامي بايد در چشم مردم عزيز باشد ، اين عزت از رفتار و چگونگي انجام وظيفه اين نيرو ناشي مي شود ، اگر کسي آلوده و اسير شهوت و تملق يا وابسته به پول و ماديات باشد ، يقينا در چشم مردم ذليل شده و به دنبال آن سقوط خواهد کرد ، پس عزت نيروي انتظامي به اين است که پاکدامني در تمام ارکان آن مشاهده شود .

اين معتمد محلي در شهرستان کهگيلويه در خصوص رحمت پليس نيز اظهار داشت : نيروي انتظامي بايد نسبت به مردمي که مي خواهد از خانه ، کسب و کار و … آنها محافظت کند ، رافت و رحمت داشته باشد ، مردم بايد اين رحمت را لمس کنند ، يعني همان نيرو که در برابر عوامل مخل امنيت با کمال قدرت و صلابت مي ايستد ، در مواجهه با مردم و افراد مظلوم با رحمت برخورد کند .

مير احمد تقوي در ادامه عنوان داشت : امنيت به عنوان يکي ازمولفه هاي مهم توسعه دراستان کهگيلويه و بويراحمد وجود دارد و همين امر مي تواند انگيزه سرمايه گذاران را براي سرمايه گذاري، ايجاد اشتغال و بکارگيري جوانان جوياي کار را افزايش دهد. حجت الاسلام و المسلمين تقوي در پايان سخنان خود ، از تلاشهاي فرماندهي انتظامي استان در دستگيري و انهدام باند تهيه و توزيع مواد مخدر قدرداني و بر تعامل سازنده و هدفمند خانواده ها با نيروي انتظامي در مسير کاهش آسيببهاي اجتماعي تاکيد کرد.

 

منبع: پایگاه خبری پلیس ایران

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است