روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
اطلاعیه برای بسیج عمومی روحانیون به جبهه

قطعنامۀ ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل در ۲۹ تیر ۱۳۶۶ برای پایان دادن به جنگ تحمیلی عراق بر ایران صادر شد. این قطعنامه بلافاصله از سوی عراق و بعد از گذشت نزدیک به یک سال در ۲۷ تیر ۱۳۶۷ از سوی ایران پذیرفته شد. با این حال، چهار روز پس از پذیرش این قطعنامه از سوی ایران، که به معنای پذیرش آتش‌بس بود، صدام در ۳۱ تیر ماه اقدام به هجوم تازه‌ای کرد تا با تصرف نقاط مهمی از کشورمان بتواند در مذاکرات دست برتری داشته و امتیاز بگیرد. این توطئه با لبیک ملت به ندای امام و حضور گسترده در جبهه‌ها‌ خنثی گردید. اطلاعیۀ زیر در این راستا صادر شد:

 

 

بسمه تعالی

إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم   «قرآن کریم»

 

به اطلاع عموم برادران روحانی شهرستان کهگیلویه میرساند؛ همانطوریکه خاطر شریفتان مستحضر هست موقعیت کشور و حیثیت انقلاب اسلامی که خونبهای صدها عزیز والا مقام و هزاران جوان دلاور است در معرض خطر نظامی و سیاسی واقع، و ابر قدرت‌ها و اذنابشان در این برهه از زمان که جمهوری اسلامی مفاد قطعنامۀ ۵۹۸ شورای امنیت را پذیرفته است، دسیسه‌های نابودی سیاسی انقلاب اسلامی را طرح نموده‌اند، لذا بر حسب ندای امام عزیز و مسئولین محترم کشور، بسیج عمومی واجب و بر روحانیون این شهرستان اعم از پیر و جوان اوجب هست که به این ندا لبیک گفته و بعنوان بسیج عمومی روحانیت همدوش رزمندگان عازم جبهه‌ها شوند، محلّ تجمع دفتر امام جمعه شهرستان و تاریخ حرکت …|۵|۶۷ میباشد.

 

حجت الاسلام شرعی امام جمعه- حجت الاسلام تقوی سرپرست حوزۀ علمیه

 

اطلاعیه برای بسیج عمومی روحانیون به جبهه پس از پذیرفتن قطعنامه 598

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است