روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
بیانیۀ مهم آمیر احمد تقوی در مورد دهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی

بسم الله خیر الاسماء

در آستانۀ انتخابات دهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی نکاتی را از باب تذکر و به مصداق آیۀ شریفۀ «وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنْفَعُ المُؤْمِنِينَ» به اطلاع مردم شریف و شهید پرور شهرستانهای منطقۀ کهگیلویه می‌رساند:

با توجه به کثرت بی سابقۀ تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از شهرستانهای کهگیلویۀ بزرگ در این دوره از انتخابات که موجب تشتت آراء و دشواری تصمیم‌گیری و انتخاب دقیق و مؤثر برای مردم شریف شده است، از همۀ داوطلبان محترم با هر سلیقه و گرایشی می‌خواهم که بر اساس قرابت دیدگاههای فکری و سیاسی خود حتی الامکان تجمیع نموده و از پراکندگی آراء مردم و بروز تفرقۀ اجتماعی جلوگیری کرده و زمینه‌ای را فراهم آورند تا فرد منتخب با پشتوانۀ رأی قوی‌تری به مجلس راه یافته و امکان خدمت مؤثرتری داشته باشد.

و از مردم عزیز کهگیلویۀ بزرگ نیز می‌خواهم با شرکت هرچه گسترده‌تر در انتخابات، تجربۀ جدیدی را متفاوت از ادوار گذشته و متناسب با نیازها و شرایط امروز جامعه رقم بزنند.

والسّلام علی من اتبع الهدی
الاحقر احمد التقوی المقدم
۱۳۹۴/۱۱/۲۶

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است