امام جعفر صادق علیه السلام : اگر اندازۀ كفايت ، بی‌نيازت كند ، كمترين چيز دنيا بی‌نيازت كند و اگر اندازۀ كفايت بی‌نيازت نكند ، هر چه در دنيا هست بی‌نيازت نكند . (اصول كافي ، ج ۳ ، ص ۲۰۹)
۲۴ آبان ۱۳۹۴ + بزرگ | کوچک -
دیدار مدیر کل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد با آمیر احمد تقوی

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ، در این دیدار حضرت آیت الله میر احمد تقوی با اشاره به فرهنگ دین باوری مردم گفت: این استان در طول تاریخ متحمل سختی های فراوانی شده که می بایست بیشتر از اینها به آن رسیدگی شود لذا فرهنگ دینداری و آموزه های دینی در بین آنان کم نشده و بر اعتقادات خود استوار ماندند.

وی اظهار داشت: بارها عنوان کردیم که تمسک به قرآن و اهل بیت علیهم السلام با توجه به احادیث وارده در ارتقاء دینداری و فرهنگ باورهای دینی بسیار مؤثر است و این امر باید نهادینه شود.

رئیس حوزه های علمیه شهرستان کهگیلویه با تقدیر از تلاش مسؤلین نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: تلاش و اهتمام مدیران و خدمتگزاران کشور قابل تقدیر است لذا هرچه برای این ملت شریف کار شود بازهم کم است.

دیدار مدیر کل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد با آمیر احمد تقوی

علی عباس فلاحتی مطلق با تقدیر از نصایح و ارشادات رئیس حوزه های علمیه دهدشت عنوان کرد: ما هر چه داریم از ارشاد ومعاضدت علمای دین است لذا همیشه وام دار زعما و بزرگان دینیم لیکن به راهنمایی و نشان دادن صراط مستقیم از سوی آنان محتاجیم.

مدیر کل زندانهای استان با ارائه گزارشی از عملکرد زندانهای استان و حوزه های تربیتی گفت: سازمان زندانها علاوه بر تأمین و ارتقاء امنیت بر حوزه تربیتی و اصلاحی استوار است لذا برنامه های تربیتی و فرهنگی ، دینی و مذهبی و ارتقاء اعتقادات و جلوگیری از هنجار شکنی را در زندانهای استان دنبال میکند.

این مقام ارشد زندانهای استان تشریح کرد: ما نیز معتقدیم که بیشتر از این بایستی به مردم شریف استان خاصه مردم شهرستان کهگیلویه رسیدگی شود لذا گواه حرف ما پیگیری شبانه روزی برای راه اندازی زندان ۳۵۰ نفره دهدشت شدیم تا جائیکه امروز زندانیان چند شهرستان همجوار را در این زندان جدید جای دادیم.

وی تصریح کرد: زندان سازی به خودی خود کار مورد پسندی نیست ولی اقتضای جامعه و گسترش برخی از ناهنجاری ها لزوم زندان را متبادر می سازد لذا با توجه به گستره زندانیان شهرستان کهگیلویه در دیگر شهرستانها و استانهای همجوار با تلاش شبانه روزی نسبت به راه اندازی زندان جدید این شهرستان و انتقال زندانیان به این زندان تلا شده است.

لازم به ذکر آنکه زندان جدید دهدشت با ظرفیت اسمی ۳۵۰ نفره در بیرون از شهر راه اندازی شده و اولین زندان رسمی این شهرستان محسوب می شود .

منبع: اداره کل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است