روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
پیام تسلیت آ میر احمد تقوی در پی درگذشت حضرت آیت‌الله العظی هاشمی شاهرودی

آ میر احمد تقوی در پیامی درگذشت مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی آقای حاج سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند.

متن پیام ایشان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله و إنا إلیه راجعون
إذا ماتَ العالِمُ ثُلِمَ فِي الإسلامِ ثُلمَةٌ لايَسُدُّها شَيءٌ

درگذشت مرجع عالیقدر و استاد عظیم‌الشأن حوزه‌های علمیه، حضرت آیةالله العظمی آقای حاج سیدمحمود هاشمی شاهرودی رضوان‌الله علیه موجب تألم خاطر اینجانب گرديد. این فقیه عرصه جهاد و اجتهاد، که دیگر کشورهای اسلامی نیز از برکات وجودشان بهره می‌بردند، عالمی آگاه به زمان و جامع علم و عمل بود که فقاهت را در خدمت نیازهای امروز جهان اسلام و به ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داده و در عمر پر برکت خود، ضمن تدریس در حوزه‌های علمیه و تولید آثار فاخر علمی و تربیت شاگردان شایسته، با حضور مفید و تأثیرگذار در مناصب عالی نظام نیز منشأ خدماتی ماندگار و ارزشمند برای اسلام و ایران شدند.

ضایعۀ فقدان این عالم ربانی را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه، ملت عزیز ایران، بیت مکرّم و همۀ ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید، علو درجات و رحمت واسعۀ الهی از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

حقیر احمد تقوی مقدم
کهگیلویه – حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر (عج)
۵ دی ۱۳۹۷

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است