روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ + بزرگ | کوچک -
موضوع: فیلم و صوت
آ میر احمد تقوی و انقلاب / برشی از مستند «آ میر احمد»

…کوچ اجباری آ میر احمد تقوی از چرام و سکونت در اطراف شهر دهدشت، با تحرکات انقلاب اسلامی و مبارزات حضرت امام خمینی همزمان گردید.

آ میر احمد از نفوذ خود برای روشنگری و تبیین ابعاد گسترده این اتفاق در میان مردم کهگیلویه استفاده کرد و در نوبت‌ها و مناسبت‌های مختلفی آنان را علیه نظام ستم‌شاهی علیرغم تهدیدهای نیروهای امنیتی و انتظامی به خیابان‌ها کشاند.

بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شور و هیجانی انقلابی و جهادی، اقدام به تشکیل و تأسیس نهادهای دولتی در شهرستان، جهت رسیدگی هرچه سریعتر به کمبودها و مشکلات بیشمار مردم کرد. و به همین منظور چندین بار با امام و مسئولین تراز اول کشور دیدار کرد و از آنها تقاضای همکاری بیشتر نمود.

در یکی از این دیدارها، یکی از نکاتی که آ میر احمد از امام خمینی خواستند این بود که با توجه به اینکه شهر دهدشت همچنان امام جمعه ندارد، شخصی را برای امامت جمعه دهدشت تعیین کنند. امام خمینی همانجا فرمودند خود شما. آ میر احمد گفتند که من معذورم. امام مجددا تأکید فرمودند ولی آ میر احمد گفتند: «الْإِنْسَانُ عَلَىٰ نَفْسِهِ بَصِيرَةٌ» و عذر خواستند. لذا امام خمینی فرمودند پس شما شخصی را معرفی کنید تا به امامت جمعه منصوب شود.

آ میر احمد تقوی در دوران جمهوری اسلامی هیچ منصب رسمی را نپذیرفتند، چون اساسا خدمت به نظام را «وظیفه» می‌دانستند.

لینک‌های دریافت کلیپ:
کیفیت ۲۴۰p (۳ مگابایت)
کیفیت ۳۶۰p (۷ مگابایت)
کیفیت ۴۸۰p (۹ مگابایت)
کیفیت ۷۲۰p (۲۰ مگابایت)

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است