روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
پیام‌های تسلیت به مناسبت درگذشت همسر مکرمه آ میر احمد تقوی

در پی درگذشت همسر مکرمه آ میر احمد تقوی، برخی مسئولان و شخصیت‌ها پیام‌های تسلیتی صادر کردند که پیام‌های متنی و مکتوب در ادامه می‌آید:

(بروز رسانی میشود…)

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه و نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان

بسمه تعالی

حضرت آیت الله آقای آ میر احمد تقوی

بعد الحمد و الصلوة، درگذشت بانوی مجلّله سیده مکرمه همسر بزرگوارتان را تسلیت عرض می‌کنم.

سالها همراهی در فراز و نشیب حوادث زندگی و خدمات گرانقدر حضرتعالی که زاد آخرت ایشان است و از سویی تربیت فرزندان لایق و اهل علم و کمال مایه ترفیع درجات معنوی او خواهد بود.

در این ضایعه مؤلمه از خداوند متعال برای حضرتعالی و آقازاده‌ها حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای سید حسین تقوی و آقای دکتر سید مصطفی تقوی و سایرین صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

دعاگو، سید شرف الدین ملک حسینی
۹۸/۳/۲۲


حجت الاسلام قدرت الله خرم روز، رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات کهگیلویه و بویراحمد

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

محضر استاد بزرگوار حضرت آیت‌الله‌ میر احمد تقوی دامه عزه
سلام علیکم

درگذشت همسر گرامی و مکرمه حضرتعالی که در طول سال‌ها مجاهده و تلاش حضور داشتند، موجب تألم و تأثر گردید.

بدین وسیله فقدان آن بانوی مکرمه و مؤمنه را به جنابعالی و همچنین به محضر برادران بزرگوار آقایان حجه الاسلام سید حسین تقوی و جناب دکتر سید مصطفی تقوی و سایر فرزندان و بازماندگان تسلیت می‌گویم.

برای ایشان که در این ایام نورانی و معنوی به رحمت خدا رفته‌اند غفران و رحمت واسعه باری‌تعالی و برای حضرتعالی و کلیه بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

شاگرد و ارداتمند شما، خرم روز


حجت الاسلام سید لطف الله سپهر، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان

محضر مبارک عالم ربانی و فاضل صمدانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی و فرزندان مکرم و بیت شریف علم و فضیلت و سیادت تقوی مقدم، رحلت بانوی با فضیلت و مومنه متعلقه آ میر احمد تقوی که قریب به یک قرن در همراهی با آن عالم مردمدار در خدمت به مردم و ترویج مذهب جعفری عمرش سپری گردید تسلیت عرض نموده، و برای آن عالم یگانه سادات و رضاتوفیق و جمیع بازماندگان عزیز، سعادت و سلامت، و برای آن مرحومه رستگاری و حشر با أم الائمه حضرت زهرا س را ازخداوندمتعال مسئلت دارم.

سید لطف الله سپهر، خوزستان


سید محمدعلی افشانی، شهردار سابق تهران

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج میر احمد تقوی

با کمال تاثر، درگذشت همسر بزرگوارتان را خدمت جنابعالی و خانواده محترم تسليت عرض می‌كنم.

از خداوند رحمان برای آن انسان پرهیزکار وارسته رحمت واسعه الهی و برای جنابعالی و همه بازماندگان شریف صبر و سلامتی مسئلت دارم.

ارادتمند، سید محمدعلی افشانی


سید محمدهادی امیری، سرپرست مخابرات کهگیلویه و بویراحمد

انا لله و انا الیه راجعون

حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی درگذشت بانوی سیده مکرمه، همسر بزرگوار و بردبار جنابعالی موجب تاسف و تالم خاطر همه‌ی دوستداران و ارادتمندان آن عالم مجاهد، ساده زیست و یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری گردید.

این جانب از طرف خود و همکارانم در مخابرات منطقه‌ی کهگیلویه و بویراحمد، این ضایعه مولمه را به بیت مکرم تقوی تسلیت عرض کرده و از خداوند منان مسئلت می‌کنیم که روح رفیع آن به حق پیوسته، همنشین انبیای الهی و صالحین و میهمان سفره حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) شود و برای حضرت‌عالی و آقازاده‌ها حجت الاسلام سید حسین تقوی و آقای دکتر سید مصطفی تقوی و سایرین، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

سید محمدهادی امیری
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد


امیر رئوف، مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد، و معاونین و مدیران مرکز

إنا لله و إنا إلیه راجعون

حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی (دامت برکاته)

با کمال تأسف و تأثر درگذشت بانوی مجلله سیده مکرمه، همسر بزرگوارتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماییم.

از طرف مدیرکل، شورای معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد


(بروز رسانی میشود…)


زمان و مکان مراسم

تشییع و خاکسپاری:
روز پنجشنبه ۹۸/۳/۲۳ ساعت ۶:۳۰ عصر، قبرستان شهر سوق

ختم:
جمعه ۹۸/۳/۲۴ صبح و عصر، مسجد و حسینیه شهدای شهر سوق (استان کهگیلویه و بویراحمد)

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است