روح بلند عالم وارسته و مردمدار، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست
امام علی علیه السلام : هَلَكَ خُزَّانُ الْأَمْوَالِ وَهُمْ أَحْيَاءٌ، وَالْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ: أَعْيَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ، أَمْثَالُهُمْ فِي الْقُلُوبِ مَوْجُودَةٌ. | ثروت اندوزان و مال پرستان در حالي كه زنده‌اند در حكم مردگانند، اما علماء تا زماني كه دنيا باقي است، زنده‌اند. كالبدهاي آنان از بين رفته، اما آثارشان در قلب‌ها باقي مانده است. (نهج البلاغه ، حکمت ۱۴۷)
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ + بزرگ | کوچک -
پیامهای تسلیت به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی /بروزرسانی میشود

در پی ارتحال عالم وارسته و مجاهد مردمدار، حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی، پیامهای تسلیتی صادر شد. متن این پیامها به این شرح است:

(لطفا پیام‌هایی که در اینجا منتشر نشده‌اند را در بخش نظرات انتهای همین مطلب و یا از طریق بخش ارتباط با ما برای ما بفرستید. با تشکر)آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی، از مراجع عظام تقلید

بسمه تعالی

قال الامام علی علیه السلام: العلماء باقون ما بقی الدهر.

خبر درگذشت عالم ربانی و فقیه زحمتکش زبدة الاعزة حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای میر احمد تقوی موجب تألم گردید.

این عالم بزرگوار در طول مدت حیات خود در راه خدمت به اسلام و مسلمین و حل مشکلات مردمی و تأسیس و اداره حوزه علمیه شهرستان دهدشت زحمات زیادی کشیدند و بعد از طی مدرج علمی در نجف با مراجعه به منطقه دهدشت منشأ خدمات ارزشمندی بودند.همچنین در دوران نهضت اسلامی ایران در حمایت و خدمت به امام رحمة الله و ارزشهای انقلاب اسلامی کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشتند و علیرغم این خدمات از قبول هرگونه پست و مقامی اجتناب کردند که نشان دهنده زهد و تقوای ایشان بوده است.

اینجانب این ضایعه مؤلمه را در درجه اول به محضر امام زمان علیه السلام و رهبری معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید همچنین به مردم خوب آن دیار مخصوصا به بازماندگان ایشان تسلیت گفته و علو درجات آن مرحوم را از خداوند مسئلت مینمایم.


آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه و نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

بعدالحمد و الصلوة، ارتحال عالم ربانی آیت الله آقا میر احمد تقوی برای همگان مایه تألم و تأثر بود. فقدان مردی بزرگ، عالمی خدوم و معلمی دلسوز برای جامعه که پیوسته برای مردم به مثابه یک پدر مهربان می‌نمود. دغدغه‌مندی نسبت به دین مردم و تلاش برای رفع محرومیتهای معنوی در کنار رفع محرومیتهای مادی از جمله برجستگی‌های ایشان بود که تاسیس حوزه علمیه و تقدیم فضلائی توانمند به جامعه اسلامی تجلی آن دغدغه و حساسیت بود. نصایح شکل یافته در تمثیل‌ها در کنار تربیت شده‌های مکتب ایشان، میراث ارزشمندی است که از وی به جای مانده است.

خدای متعال را شاکریم که استمرار وجود آن راحل را در فرزندان ایشان می‌بینیم. حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای سید مرتضی تقوی مجتهد گرانسنگ و عالم متضلع و نیز دانشمند فرهیخته آقای دکتر سید مصطفی تقوی که مایه امید برای مردم منطقه‌اند.

حقیر این ثلمه مؤلمه را به ولی الله الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب و عموم مردم شرافتمند استان به خصوص کهگیلویه بزرگ و به ویژه به روحانیت مکرم استان و بستگان آن عالم فقید تسلیت می‌گویم و برای همگان صبر و اجر می‌طلبم. حضور با شکوه مردم در تشییع آن مرحوم بی شک خاطره‌ای سترگ را در ذهن تاریخ استان به یادگار خواهد گذاشت.

سید شرف الدین ملک حسینی
     ۲۴ مردادماه ۹۸


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون‌

رحلت حجت الاسلام و المسلمین آقای آ سید میراحمد تقوی، موسس و رییس فقید حوزه علمیه دهدشت، موجب تأسف و تأثر گردید.

این روحانی فاضل و جلیل القدر در سراسر عمر با برکت خویش به فراگیری و نشر معارف دینی، تربیت طلاب، تبیین مکتب اهل بیت (ع) و خدمت توام با صدق و خلوص به مردم اهتمام داشتند.

اینجانب ضایعه فقدان ایشان را به عموم مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، روحانیت معظم، ارادتمندان ایشان و علی الخصوص بازماندگان و اهل بیت مکرم و معزز تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن عالم‌ مجاهد و مردمی، علو درجات و برای بازماندگان‌ صبر و اجر مسألت می‌کنم.

علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی


انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال روحانی جلیل القدر، حضرت آیت الله تقوی، که عمر گرانسنگ خویش را وقف تعلیم و تربیت طلاب علوم دینی و ارشاد مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد نموده، موجبات تاثر فراوان گردید.

این عالم وارسته، با تأسیس حوزه علمیه و حضور مؤثر در میان مردم، مروج اسلام ناب محمدی بوده‌اند.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و بویژه بیت گرانقدر آن مرحوم، تسلیت عرض نموده از خداوند رحمان برای آن فقیه سفر کرده طلب علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل آرزومندم.

محمد شریعتمداری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم متقی و عارف ربانی حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی که بخش زیادی از عمر پر ثمر خویش را در راه اعتلای اسلام و ارزش‌های دینی و سربلندی کشور سپری نمودند موجب تالم و تاسف فراوان گردید.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت فقدان آن مبارز دوران ستم شاهی به محضر مقام معظم رهبری مدظله العالی، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد، و بیت مکرم و محترم ایشان از درگاه پروردگار قادر متعال برای آن مجاهد برجسته رحمت و علو درجات و همنشینی با اولیاء الله و برای بیت معزز و بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور


انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم بزرگوار مرحوم مغفور حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی موجب تالم و تاسف شد.

آن شخصیت الهی عمر پر برکت خود را در مسیر اعتلای دین مبین اسلام و تبلیغ مذهب شیعه، ترویج آموزه های اخلاقی و رسیدگی به امور مستمندان صرف کرد.

آن عالم مجاهد در کنار اخلاص، تقوا و ساده زیستی مثال زدنی، با ایجاد حوزه علمیه دهدشت شاگردان برجسته‌ای را تربیت کرد که یادگار ماندگار مرحوم تقوی خواهد بود.

اینجانب فقدان این شخصیت والای دینی و یار دیرین انقلاب اسلامی را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه و نیز مردم شریف کهگیلویه و بویر احمد و بیت مکرم تقوی صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه برای آن فقید زاهد مسألت دارم.

سید عباس صالحی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی


آیت الله علی رضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور و عضو فقهای شورای نگهبان

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر ناگوار ارتحال روحانی پارسا و عالم خدوم و موسس حوزه علمیه دهدشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید میر احمد تقوی طاب ثراه مایه اندوه و تاثر شد، فقدان این شخصیت برجسته و محبوب و مردمی و دارای کارنامه‌ای درخشان در خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی و مردم عزیز استان را به عموم مردم شریف استان سرافراز کهگیلویه و بویراحمد و علاقه مندان آن فقید سعید و روحانیت محترم و علمای معزز و حوزه‌های علمیه استان و بویژه به بیت شریف و حضرات آقازادگان ارجمند آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و علو درجات آن فقید سعید و شکیبایی و پاداش نیک الهی را برای همگان و داغدیدگان و بازماندگان محترم از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

عاش سعیدا و مات سعیدا.

علی رضا اعرافی
مدیر حوزه‌های علمیه کشور


آیت‌الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص)
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

برادر بزرگوار دانشمند فرزانه حضرت حجةالاسلام والمسلمين آقاى تقوي دامت توفيقاته

سلام عليكم. ارتحال جانگداز پدر بزرگوار جنابعالی، عالم ربانی مرحوم آیت الله آمیر احمد تقوی مقدم تغمده الله برحمته الواسعة که پناه‌گاه اجتماعی مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد و پدر معنوی طلاب و روحانیون است را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم بصیر و نجیب و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد و به طلاب و روحانیون استان و به جنابعالی و بیت شریف و معظم ایشان و به سادات رضا توفیق تسلیت عرض نموده و برای آن روح پاک و ذریه زهرا سلام الله علیها علو درجات الهی و حشر با ائمه اطهار علیهم السلام را از خداوند کریم مسئلت دارم بمنه و کرمه.

۲۸/ ۵/۱۳۹۸ برابر با ۱۷ ذی الحجة ١٤٤٠ ه ق
الاقل _ عباس كعبي


آیت الله سید علی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد

«بسم الله الرحمن الرحیم»
«انا لله و انا الیه راجعون»

و اما بعد قال رسول الله(ص): «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ»

ضایعه جانسوز ارتحال روحانی و عالم جلیل القدر و پرتلاش استان کهگیلویه و بویراحمد، حضرت آیت الله آ سید میر احمد تقوی مقدم، موجبات تالم و تاثر فراوان تک‌تک مردم استان، خصوصاً اینجانب را تمهید نمودند.

این عالم وارسته بنیانگذار حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه بودند که عمر با برکت خود را وقف خدمت به اسلام و انقلاب و ترویج فرهنگ و معارف اسلامی نمودند و در عرصه فقاهت، سیاست و ارائه خدمات ارزنده اجتماعی و حل و فصل مشکلات مردم لحظه‌ای درنگ نکردند و در تربیت شاگردان برجسته کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشتند.

اینجانب ضایعه فقدان این فقیه خدوم را محضر امام عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، همه ارادتمندان ایشان، روحانیت اصیل اسلام، علما، بزرگان، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و قدرشناس استان کهگیلویه و بویر احمد به ویژه بیت مکرم آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان علو درجات، همجواری با ائمه اطهار (علیهم السلام) و غفران واسعه الهی را برای آن عالم ربانی و صبر و اجر جمیل برای بازماندگان مسئلت دارم.

سید علی اصغر حسینی
امام جمعه یاسوج


آیت الله سید میرتقی حسینی گرگانی، استاد حوزه علمیه قم

حضرت آیت الله سید میرتقی حسینی گرگانی(دام ظله) طی تماس تلفنی با حضرت حجة الاسلام والمسلمین سید مرتضی تقوی مقدم(زید عزه)، ارتحال ملکوتی والد معظم ایشان؛ مؤسس عظیم الشأن حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) عالم مقدس و متقی مرحوم آیت الله سید آمیر احمد تقوی(اعلی الله تعالی مقامه الشریف) را تسلیت گفته و ضمن ابراز همدردی با بیت شریف ایشان، علو درجات را برای آن عالم خدوم و دلسوز و پدر معنوی مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد، از درگاه خداوند متعال خواستار شد.

(به نقل از صفحه رسمی آیت الله سید میرتقی حسینی گرگانی)


انالله و انا الیه راجعون 
اذا ماتَ العالِمُ ثِلم فی الاسلامِ ثُلمِه لا یِسُدُها شی

درگذشت روحانی وارسته، عالم مجاهد، موسس و بنیانگذار حوزه‌ی علمیه دهدشت، حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی موجب تاسف و تاثر فراوان شد.

این فقیه عرصه جهاد و اجتهاد، عالمی آگاه به زمان و جامع علم و عمل بود که قریب یک قرن از عمر پربرکت خود را وقف خدمت به اسلام و مسلمین، بویژه مردم مومن و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد نمود و خدمات، مجاهدات و تلاش خستگی ناپذیرش برای رفع محرومیت‌های آن منطقه همواره در یادها خواهد ماند.

ضایعه فقدان این عالم ربانی را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مردم نجیب کهگیلویه و بویراحمد، بیت مکرم و همه اراتمندان و شاگران ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید، علو درجات و رحمت واسعه الهی از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

حسینعلی امیری
معاون امور مجلس رئیس جمهور


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
“العلماءُ باقونَ ما بقی الدَهْر”

ارتحال جانسوز عالم ربانی و سیدی پاک از تبار فاطمه الزهرا (س) حجت ‌الاسلام و المسلمین سید آ میر احمد تقوی (رضوان‌الله علیه) که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و خدمات فراوان بودند؛ موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

بی‌شک فقدان این روحانی برجسته و پدر معنوی کهگیلویه و بویراحمد مصیبتی اندوه بار و ثلمه‌ای بزرگ و ضایعه‌ای جان‌کاه است.

اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و پارسا را به محضر مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه، شاگردان، ارادتمندان و همه وابستگان بالاخص به فرزندان مکرم ایشان تسلیت عرض کرده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات ایشان و حشر با اولیاء الله و اجداد طاهرینشان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

امید که به پاداش لحظه لحظه خیرخواهی‌ها و بزرگ منشی‌های آن مرد بزرگ از دریچه لطف حضرت حق، انوار شکیبایی و رحمت و نیک روزی بر زندگیتان سایه‌گستر باشد.

جمال انصاری
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور


بسم الله الرحمن الرحیم

ارتحال جانسوز عالم ربانی و سیدی پاک از تبار فاطمه الزهرا(س) حجت‌الاسلام و المسلمین سید آ میر احمد تقوی(رضوان‌الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

آن روحانی ساده زیست و مردمی سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف اهل‌بیت(ع) و ترویج اندیشه تابناک اسلامی صرف کردند و طلاب زیادی را در حوزه علمیه دهدشت تربیت کردند.

ایشان از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند و در دوران عمر پر برکت خویش برای اعتلای فرهنگ دینی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فرو گذار نکردند و همواره عامل به احکام اسلام ناب محمدی بوده و الگوی تمام عیار انسانیت و موجب فخر و مباهات جنوب کشور بود‌.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خاندان مکرم، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض کرده و از درگاه یکتای بی‌همتا برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

حسین کلانتری
استاندار کهگیلویه و بویراحمد


بسمه تعالی
العلماء باقون مابقی الدهر

آسمان کهگیلویه و بویراحمد سوگوار مهرفروزانی است که با پرتو افشانی، عمر شریف خویش را صرف تبلیغ معارف اسلام و تشیع کرد.

رحلت عالم عامل و روحانی صریح الهجه و صادق الکلام و مهذب النفس جناب آ میر احمد تقوی موجب تاسف و تاثر شد.

ایشان که از جمله روحانیون ساده زیست و مروج دین با زبان قومش بود به برکت کرسی درس فقاهت و اخلاق انسانی موفق به تربیت صدها شاگرد فرزانه گردید که امروز جامعه از فیض وجودشان بهره‌مند است.

اینجانب این ضایعه بزرگ را به بیت شریف معظم له و فرزندان عالمشان و علمای منطقه و همه مردم قدرشناس کهگیلویه و بویراحمد تسلیت گفته و رضوان الهی را برای آن مرحوم از خداوند متعال طلب می‌کنم یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

محمدعلی وکیلی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران


مطلع شدم عالم وارسته، روحانی زاهد، فخر سادات، سید خوش سخن، متقی ساده زیست، کسی که خدا ترس بود و پناهگاه مردم مظلوم و محروم کهگیلویه بود حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی دارفانی را وداع گفت.

مصیبت وارده را به سادات جلیل القدر و خاندان محترم و بالاخص فرزندان وارسته و گرامیشان تسلیت عرض میکنم.

غلامرضا تاجگردون
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم گچساران و باشت


بسم الله الرحمن الرحیم
«انا لله و انا الیه راجعون»
«اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه، لا یسدها شیء الی یوم القیامه»

خبر ارتحال عالم وارسته و ربانی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید میر احمد تقوی(ره) موجی از غم و اندوه را بر خطه جنوب بالاخص استان کهگیلویه و بویراحمد و رهروان علم و اخلاق و حوزه‌های علمیه مستولی نمود و موجبات تألم و تأثر فراوان گردید.

آن عالم دینی در طول عمر پر برکت خویش منشأ خدمات فراوانی از قبیل: ترویج و تبیین دین مبین اسلام، ارشاد جامعه، اصلاح ذات البین، حمایت و مساعدت در تأسیس مساجد و حسینیه‌ها به ویژه حوزه علمیه و تربیت طلاب و مبلغان دین و اخلاق بوده است که ان‌شاءالله به عنوان باقیات و صالحات نزد خدای متعال محفوظ هستند.

اینجانب با قلبی آکنده از غم و اندوه، عروج ملکوتی آن عالم دینی و شخصیت وارسته و ممتاز را به حضور عموم مردم، خاصه طلاب و روحانیت و بیت مکرم آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

برای آن عالم به معبود پیوسته هم نشینی با اولیاء الله و علو درجات را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

عدل هاشمی پور
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده


بسم الله الرحمن الرحیم

خبر ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و روحانی ساده زیست حضرت آیت الله سید میر احمد تقوی «رحمت‌الله علیه» که به حق بازمانده‌ای از روحانیت اصیل و خدمتگذار شیعه بودند و سالیان متمادی از عمر با برکت خود را در راه ترویج معارف اسلامی صرف خدمت به عالم تشیع کردند موجب تاسف و تالم فراوان شد.

اینجانب در کمال تأسف ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به حوزه‌های علمیه کشور، بیت مکرم و فرزندان محترم ایشان، سادات جلیل القدر و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار استان کهگیلویه وبویراحمد تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزدمنان برای آن مرحوم مغفرت و رحمت الهی و حشر با ائمه‌ اطهار (ع) مسألت می‌نمایم.

غلام محمد زارعی
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی


انا لله و انا الیه راجعون

در نهایت تاسف خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی (رحمت الله علیه) دریافت و موجب تاثر فراوان شد.

اینجانب این ضایغه عظیم را به مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، بیت شریف آن مرحوم و دوستداران ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

بی شک ساده زیستی و مردمداری آن سالک الی الله می‌تواند سرلوحه مسئولین و کارگزاران مردم شریف ایران اسلامی باشد.

از خداوندمنان برای بیت مکرم ایشان و بستگان صبر جمیل و برای آن مرحوم علو درجات را مسئلت دارم.

جواد کاظم نسب الباجی
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی


کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

خبر رحلت عالم مجاهد، فقیه عالیقدر و تولیت آستان مقدس حضرت امامزاده سید محمود (س) و مدیر حوزه علمیه کهگیلویه بزرگ حضرت آیة الله «آ میر احمد تقوی مقدم»، عالم مجاهدی که عمر خود را به سیاق پیشوایان خود صرف گسترش احکام و معارف دین خدا و فرهنگ ناب تشیع کرد، حزن انگیز و ضایعه‌ای بزرگ برای حوزه‌های علمیه بخصوص برای علاقمندان و مریدان آن فقیه عالیقدر است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، این مصیبت بزرگ را به خانواده آن روحانی فقید بخصوص به فرزند والا مقامش حضرت آیت الله سید حسین تقوی و جناب آقای دکتر سید مصطفی تقوی و عموم سادات گرانقدر سید محمود (س) تسلیت عرض می‌نمایم.

کورش پرویزیان
مدیرعامل بانک پارسیان کشور


بسم الله الرحمن الرحیم
اِنّا لِله و اِنّا اِليه راجعون

ارتحال عالم پرهیزکار، معلم وارسته حضرت آیت الله حاج میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

فقدان آن عالم پارسا را به مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد خصوصاً کهگیلویه بزرگ و فرزندان و‌ بستگان گرامی، شاگردان و علاقمندان ایشان تسلیت می‌گویم.از خداوند رحمان برای آن روحانی متعهد رحمت واسعه الهی و محشور شدن با اجداد طاهرینش و برای فرزندان عزیز، بستگان، شاگردان و علاقمندان شریف، صبر و سلامتی مسئلت می‌نمایم.

سید محمد علی افشانی
(شهردار سابق تهران)


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إذا مات العالم ثُلم في الإسلام ثَلمة لا يسدّها شيء إلی یوم القیامة

«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»

خبر درگذشت عالم وارسته؛ حضرت آیت‌اللّه آقا میر احمد تقوی، استاد برجسته اخلاق و فقاهت موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

آن مجاهد نستوه و سالک الی اللّه، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی، تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

تدین و اخلاص در کنار صراحت کلام و حق‌گویی، ویژگی‌هایی هستند که از حضرت آیت اللّه تقوی (رضوان الله تعالی علیه)، عالمی ربانی و مردمی ساخته که در قلوب همگان جای ویژه دارند و همراهی مجدانه و مخلصانه ایشان در ترویج آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی، نقطه عطفی در زندگی با برکتشان محسوب می‌شود.

 اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدّس حضرت بقیة اللّه الاعظم (روحی و ارواحنا لتراب مقدمه فداه)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه، روحانیت معزز، مردم مؤمن و انقلابی استان کهگیلویه و وبویراحمد و عموم شاگردان و ارداتمندان، به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه الهی برای آن فقید سعید؛ علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

علی صالحی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان


ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله حاج سید آ میر احمد تقوی المقدم (ره) از سلاله پاک و مطهر ائمه اطهار(ع) موجب تألم و تأسف فراوان اینجانب و دیگر حجاجی که با وی و زندگی سراسر خیر ایشان آشنایی دارند گردید.

فقدان آن مجاهد نستوه، موجبات غم بسیار سنگینی را فراهم نموده است که اگر لطف و محبت خدا و اجداد طاهرش نباشد به راحتی قابل جبران نخواهد بود.

اینجانب از طرف خودم و دیگر حجاج هم استانی در کمال تاسف این ضایعه بزرگ را به محضر حجت خدا و عموم مردم استان و کشور و روحانیت معظم و بیت مکرم آن فقید سعید، و فرزندان گرانسنگش تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از خداوند سبحان برای آن سعید فقید، علو درجات و رحمت و صلوات و غفران الهی را خواستارم.

خدا را شاکر هستیم که از لحظه شنیدن خبر درگذشت پدر معنوی کهگیلویه تاکنون، مراسمات مختلفی را در جوار حرم امن الهی برگزار کرده‌ایم و شب گذشته هم نماز لیلة الدفن یا نماز وحشت قبر را برای آن عالم ربانی در مسجد الحرام و با حضور بسیاری از زائران برگزار کردیم.

فاضل عباسی – مکه مکرمه
مسئول کاروان اعزامی استان کهگیلویه و بویراحمد به مراسم حج


مرحوم آ میر احمد تقوی دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت؛ اما برای بازماندگان و مردم استان کهگیلویه و بویر احمد دفتری گشود که همگان آن الگو و نمونه بارز با عزت و برکت را به فراست دریابند.

آن بزرگوار که فضل، دانش، تقوی و پرهیزگاری را با ساده زیستی در گفتار و کردار درآمیخته بود، سراسر زندگی با برکتش را در حال تعلیم و تعلم و گشودن گره از کار بندگان خدا گذراند. آنچه گفت و آنچه انجام داد همه فی سبیل الله بود. نارسایی‌های استان محروم ما را به خوبی دریافته بود و هر جا که کارها چنان گره می‌خورد که عرصه بر همگان تنگ می‌آمد، او بود که تنها با تکیه بر زهد و پاکدامنی که بر هیچکس پوشیده نبود اختلافات و منازعات را با درایت و هوشیاری به وادی صلح و صفا می‌رساند.

حال که ملک الموت او را از ما گرفته و استان از وجود شریفش محروم گردیده، چاره‌ای جز طلب رحمت و مغفرت برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان نیست. ان‌شاءالله که با اولیاء الله محشور باشد. بدون شک خلأ وجود نازنینش تا همیشه احساس خواهد شد که امیدوارم جمیع اهالی استان بر آن شکیبا باشند. ضمن تسلیت به بازماندگان و بیت مکرمش، برای همه طول عمر توأم با سلامتی آرزومندم.

عباس اسدروز
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران


بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله): إذا مات العالم ثلم فی‌الإسلام ثَلمة لایسدّها شیء إلی یوم القیامة

خبر ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه، اسوه زهد و پارسایی، حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی رحمت الله علیه که سالهای متمادی عمر پرخیرو برکت خویش را در راه خدمت به اسلام خاصه مکتب اهل بیت علیهم السلام و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صرف نموداند موجب تالم و تاثر فراوان گردید.

ایشان درطول عمر شریف خویش از هیج کوششی در راه خدمت به دین و مردم دریغ ننموده و همواره اسوه اخلاق عملی برای عموم مردم خطه جنوب خاصه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و هستند.

ازجمله خدمات برجسته این عالم وارسته:
۱_ تاسیس حوزه‌های علمیه بردارن و خواهران از اوایل انقلاب در شهر دهدشت به عنوان پایگاه مستحکم و پرفیض علمی و عملی آن عالم فرزانه که با تربیت و پرورش صدها شاگرد خدمات فراوان و کم نظیری را به کشور ومنطقه ارئه نموده است.
۲_ بازسازی بقعه امام زاده واجب التعظیم و تکریم سیدمحمود علیه السلام درمنطقه‌ای سعب العبور که خود سبب خدمات و خیرات فراوان برای آن منطه گردید.
۳_ تاسیس دهها مسجد، حسینیه، غسالخانه و… درمناطق مختلف خاصه حوزه گرمسیری استان

دستگیری و گره گشایی از کار مردم مظلوم منطقه، درکنار تهجد، اخلاص، زهد و ساده زیستی کم نظیر، مردم داری و اصلاح ذات البین و سابقه مبارزاتی، پشتیبانی و حضور مستمر در مراسمات و مناسبت‌های مختلف انقلاب اسلامی و عموم مردم منطقه الگویی جامع و ماندگار از ایشان ساخته و در تاریخ ثبت و ضبط نموده است.

مدیریت و مدارس حوزه‌های علمیه خواهران استان ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و پارسا را به محضر مبارک امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری، عموم مردم متدین و انقلابی استان، حوزه‌های علمیه، شاگردان و ارادتمندان و همه بستگان خاصه بیت مکرم ایشان بالاخص فاضل ارجمند حضرت حجة الاسلام والمسلمین سید حسین تقوی حفظه الله و جناب دکتر مصطفی تقوی دانشمند فرهیخته تسلیت عرض می‌نماییم. برای آن عالم به معبود پیوسته هم‌نشینی با اولیاء الله و علو درجات و صبر برای بازمانگان را از خداوند سبحان مسألت داریم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴

محمدجواد جعفری
مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شی

ارتحال عالم ربانی اسوه زهد و تقوا مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید میر احمد تقوی (ره) موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

زهد و تقوا، ترویج و تبیین اسلام ناب، همراهی با بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی‌ قدس سره الشریف از قبل از انقلاب و حمایت و همراهی با ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی، همراهی و هدایت مردم شریف و مومن استان کهگیلویه و بویراحمد، مردم داری، ارشاد جامعه، تاسیس حوزه‌های علمیه از جمله حوزه علمیه با برکت خواهران حضرت زینب سلام الله علیها، حمایت و مساعدت در تأسیس مساجد و حسینیه‌ها، تربیت طلاب و مبلغان دین و اخلاق، از جمله باقیات و صالحاتی است که در طول عمر با برکت شامل حال آن فقید سعید گردیده است.

اینجانب ارتحال آن عالم فقید و خدوم را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری مدظله، طلاب و حوزه‌های علمیه آن خطه، مردم شریف استان و خانواده بزرگوار آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن‌ مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسالت دارم.

عبدالکریم بهجت پور
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور


«بسم الله الرحمن الرحیم»
«انا لله و انا الیه راجعون»

روح بزرگ «آ میر احمد» گرچه از این دار فانی به سرای باقی شتافت، ولی همچنان نگران فرهنگ دینی استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد.

دلیل این مدعا را شاگردان ایشان در تمامی دیدارهای خصوصی در دوران حیات پربرکت این اسوه حسنه بیاد دارند که بدون استثناء آیه نفر را تلاوت می‌کرد.

این مرد بزرگ ویژگی‌های منحصر به فردی داشت من جمله زهد، ساده زیستی، استغنای نفس، شب زنده‌داری، تلاش مجاهدانه برای انجام رسالت تبلیغی و…

او هرگز اجازه نمی‌داد دستش را ببوسند و برایش کرنش نمایند، بر سر هر سفره‌ای نمی‌نشست، از هرکسی وجوهات و اعانات شرعیه قبول نمی‌کرد و برای هرکسی نامه نمی‌نوشت.

او مرد خدا بود و برای مستضعفان و خداباوران چیزی کم نمی‌گذاشت.

مردم شریف استان به ویژه مردم کهگیلویه بزرگ بیاد دارند نمازهای آن بزرگ مرد را بر پیکر شهدا و ایثارگران و حتی افراد معمولی را در عزاها چطور با تمثیل‌های خاص خودش.

حکایت آمیر احمد، معراج السعاده و تمثیل‌های درس اخلاق هرگز فراموش شدنی نیست.

دفاع از کیان نظام و تقویت جبهه‌ها به روش خاص خودش، تبلیغ مرجعیت امام (رحمه الله علیه) برای جوانان در دوران جنگ و دهها خاطره از این مرد بزرگ، مبارزه با آداب و رسوم غلط با نفوذ کلام الهیش، نفوذ کلامی که حتی برای مخالفین مشی سیاسیش قابل انکار نیست.

تاسیس نخستین حوزه علمیه در استان و پرورش شاگردان بزرگ که بعضا خودم از دو لب مبارکش شنیدم «خدا نکند که به این خاطر دچار عجب شوم».

 این اواخر عمر تهجد بکاء تضرع به ساحت احدیت، نمازهای طولانی کامل و با حضور قلب…

خدایا همه حرکات و سکنات این مرد بزرگ درس فراموش ناشدنی بوده و هست.

اینجانب ارتحال این عالم عامل را به همه مردم شریف استان، ارادتمندان و ساگردان و به خصوص به فرزندان و بالاخص دکتر «مصطفی تقوی» و حضرت حجة الاسلام والمسلمین «سید مرتضی تقوی» تسلیت عرض می‌نمایم و برای آن عزیز سفر کرده، تعالی روح و حشر با اولیای الهی و اجداد طاهرینش از درگاه احدیت تمنا می‌نمایم.

«سلام من الله نحو جنابکم  فان سلامی لایلیق ببابکم»

صفدر پناهی
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد


بسمه تعالی
انا لله وانا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم وارسته و مجاهد، جناب آیة الله آقای آ میر احمد تقوی موجب تالم وتاثر گردید.

وارستگی و علو طبع و خدمات آن مرحوم به مردم استان کهگیلویه وبویراحمد زبانزد عام و خاص است.این ضایعه اسف‌بار را به مردم شریف استان، آیة الله ملک حسینی نماینده محترم ولی فقیه و فرزندان مکرم، تسلیت گفته، و از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان مسئلت دارم.

دکتر اسدالله بادامچیان
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی


بسمه تعالی
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیئ.

رحلت عالم ربانی و سالک راه حق و حق طلبی، مرحوم میر احمد تقوی (رحمة الله علیه) را تسلیت می‌گویم.روحانی جلیلی القدری که نزدیک به یک قرن مجاهدت کرد، پاک زیست و هرگز از زیست طلبگی و سنت روحانی‌اش خارج نشد.آن بزرگوار با نگرشی الهی پا به حوزه علمیه گذاشت تا سرمایه علمی و معنوی لازم برای ترویج دین و معارف الهی را کسب کند.وی پس از طی مراتب والایی از تحصیل علم در حوزه نجف، به تبعیت از آیه شریفه «لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَ لِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ» به میان قوم خود مراجعت کرد تا به خدمت تربیتی و دینی آنان بپردازد.

مرحوم میر احمد تقوی همیشه برای دوستدارانش الگو و اسوه‌ای از صداقت، صراحت، شفافیت و همچنین ساده زیستی، سلامت نفس و معنویت بود.برای او هیچ اصلی بالاتر از بیان حق و دفاع از حق الناس نبود و با فروتنی و مردمداری خاص خود، در این راه مرارتها کشید و هزینه‌ها پرداخت.وارستگی او باعث شده بود که نه فریفته تعلقات مادی دنیا شود و نه در معاملات سیاسی و اجتماعی، تسلیم بازی‌های رایج سیاسی گردد.

او که نماد بارزی از نقادی بود و به صراحت لهجه و کلام اشتهار داشت، خود نیز از این که در معرض نقد و انتقاد قرار گیرد، ابایی نداشت، چون هرگز دچار روحیه خود معصوم انگاری نگشته بود.به همین جهت بسیاری از دوستان و اراتمندان و حتی منتقدانش خاطرات ماندگاری از گفتگوی انتقادی با آن بزرگمرد را به یاد دارند.

مرحوم میر احمد (ره) مصداق بارزی از یک معلم مشفق هم بود.او با تاسیس حوزه علمیه در دهدشت خدمت بزرگی به ساحت علم و تعلیم در آن خطه کرد.آن استاد فقید علاوه بر تدریس طلاب، از سرمایه معنوی و اجتماعی‌اش بهره گرفت تا زمینه حضور اساتید و مدرسان علوم دینی فراهم و باب گفتگوی عالمانه در آن خطه عالم پرور گشوده‌تر شود.

او همچنین فرزندان فاضلی تربیت کرد که منشا آثار ماندگاری در ساحت علم و تحقیق شده‌اند و به لطف الهی راه پدر را ادامه خواهند داد.

اینجانب با تاسف و تاثر از بروز این ثلمه و ضایعه جبران ناپذیر، به عنوان یکی از ارادتمندان آن عالم ربانی، وفات ایشان را به فرزندان معزز و خاندان مکرم‌شان و نیز جامعه روحانیت و عموم مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌کنم و علو درجاتشان را در بارگاه الهی از حضرتش مسئلت می کنم.

عاش سعیدا و مات سعیدا

سید ضیاء هاشمی
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی – ایرنا


آمیراحمد تقوی بنده صالح خدا، رضایتمندانه تسلیم سنت لایتغیر الهی مرگ شد.
روحش شاد

چند نکته:
۱- بنده واقعی خدا بود.
فقط خدا تمام زندگی‌اش را پر کرده بود.
۲- زهد شدید داشت.دنیا در چشمش بی مقدار بود.
۳- ایشان باعث شد تا بنده مثل خیلی‌ها طلبه شویم.
دو سال توفیق تلمذ در محضرش، طلبگی و سلوک آخوندی را در شراشر وجودمان شیرین و شیرین‌تر می‌کرد.
۴- تهجدش به شب نورانیتی معنامحور داده بود که میدان مغناطیسی‌اش معنویتی شدید بخشیده بود که درک مقام محمود را آسان‌تر می‌نمایاند.
۵- حر و صریح اللهجه بود.
همگان ازش حساب می‌بردند و ایشان از هیچ کس نمی‌ترسید.
۶- مؤسس حوزه علمیه ولی عصر دهدشت بود.با یک پایش میدانی می‌توان ادعا کرد که در طلبه پروری از نوادر دوران بود.
۶- از اوتاد و اساتین استان بود.شعاع قدرت روحی‌اش بازدارنده و انگیزش زا بود.
۷- بقعه مبارکه امامزاده سید محمید را ویژه ساخت.
۸- ورع شدیدش باعث شده بود تا هر مقام بلندپایه کشوری که در دهدشت محضرش مشرف می‌شد، تحت تأثیر شخصیت قدرتمند معنوی‌اش قرار می‌گرفت.حقیر، استیصال و تأثر خاص را در چشم و چهره رجال بزرگی در محضرش دیدم.
۹- به شدت مدافع انقلاب بود.
با مثال‌های زیبایی انقلاب و رهاوردش را جا می‌انداخت.
۱۰- بخش اعظم دینداری عمیق مؤمنین حوزه گرمسیر مرهون شخصیت بی بدیل ایشان بود.
*حال یک سؤال جدی؛
میزان فرهنگی‌تر بودن و دیندارتر بودن مردمان خطه کهگیلویه بزرگ در دوران پسا میراحمد چه افقی را ….؟!
۱۲- قطعاً با ارتحال آمیراحمد تقوی، کهگیلویه یتیم شد و کهگیلویه و بویراحمد و بلکه جنوب کشور عزادار، اما رسالت علمای کهگیلویه مضاعف.
* تشییع جنازه‌اش نشان خواهد داد که وی چقدر در قلب مردم بود….
عاش سعیدا و مات سعیدا
ترویح روحش الفاتحه مع الصلوات

کوچک‌ترین شاگردش؛ محمد غفاری
(عضو هیئت امناء و مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد)


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

در گذشت عالم پرهیزگار و انقلابی، مرحوم آیت الله آ میر احمد تقوی “رضوان الله علیه” موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

این عالم جلیل القدر که عمر پر برکت خویش را صرف نشر معارف دین و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نمود از جمله پیشگامان انقلاب اسلامی در استان بود که در دفاع از نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ثابت قدم ماند و با تربیت ده‌ها طلبه فاضل و متعهد همواره در مسیر نشر معارف دین گام برمیداشت و با ساده زیستی و مردم داری به مثابه یک معلمی دلسوز و پدری مهربان در خدمت به مردم و کمک به رفع مشکلات و محرومیت‌ها تلاش می‌نمود.

اینجانب، ضمن عرض تسلیت ارتحال این عالم مجاهد و خدمت‌گزار به محضر حضرت بقیة الله الاعظم “روحی و ارواح العالمین لمقدمه الفدا”، رهبر معظم انقلاب، نماینده محترم و معزز ولی فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان رهبری، علما و فضلای حوزه‌های علمیه استان، مردم شریف و شهیدپرور کهگیلویه و بویراحمد و بیت مکرم به ویژه فرزندان فاضل و مکرم ایشان، برای آن یار صدیق امام و رهبری، رحمت واسعه و حشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان، علاقمندان و ارادتمند آن عالم جلیل القدر صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

عاش سعیدا و مات سعیدا

امیر رئوف
مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

خبر ارتحال عالم مجاهد و مخلص حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی (رحمت الله علیه) که عمر گرانبهای خود را صرف تعلیم و تعلم و خدمت به دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام و مردم نمود، موجب تاثر و اندوه فراوان شد.

خدمات برجسته علمی_تبلیغی، تاسیس حوزه علمیه مبارکه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دهدشت که به عنوان باقیات الصالحات و یادگار ماندگار و پایگاه مستحکم و پرفیض علمی آن عالم فرزانه محسوب می‌شود و پرورش شاگردانفراوان، در کنار تقوا، تهجد، اخلاص، زهد، و ساده زیستی کم نظیر این عالم ربانی و نیز مردمداری، سابقه مبارزاتی، تعهد و خدمات انقلابی و پشتیبانی و حضور مستمر در مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی، شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود.

بی‌شک فقدان این روحانی برجسته جنوب کشور و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ مصیبتی اندوه بار و ثلمه‌ای بزرگ و ضایعه‌ای جانکاه است.

اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و پارسا را به محضر مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)؛ مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه، شاگردان، ارادتمندان و همه وابستگان بالاخص به فرزندان مکرم ایشان تسلیت عرض کرده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات ایشان و حشر با اولیاءالله و اجداد طاهرینشان را از خداوند متعال مسالت می‌کنم.

سید جواد خاضع
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة، لا یسدها شیء الی یوم القیامة

خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی مقدم باعث تاسف و تالم فراوان گردید.

آن شخصیت بزرگ و الهی سراسر عمر شریف و طولانی و پر برکت خود را در راه اعتلای دین و معنویت و تبلیغ مذهب شیعه و حمایت از فقرا و محرومین سپری کرد و با تاسیس و اداره حوزه علمیه و تربیت شاگردان برجسته نقش زیادی درترویج دین در منطقه جنوب داشت.

فقدان این عالم بزرگ و معنوی را به مردم ولایت‌مدار استان وهمه ارادتمندان و شاگردان و فامیل و بستگان ایشان و جمیع سادات بالاخص سادات رضاتوفیقی و مخصوصا فرزندان ایشان خاصه حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ سید حسین تقوی و دکتر سید مصطفی تقوی تسلیت عرض نموده و برای آنها صبر و اجرالهی و برای آن عالم ربانی علو درجه، رحمت و مفغرت الهی خواهانم.

خداوند روحش را با اجداد طاهرینش محشور نماید.

قدرت الله خرم روز
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم‌الله الرحمن الرحیم
إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلی یوم القیامه

انالله و اناالیه راجعون

ارتحال ملکوتی عالم جلیل‌القدر حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی که به حق بازمانده‌ای از روحانیت اصیل و خدمتگذار شیعه بودند، ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای جامعه روحانیت، ارادتمندان ایشان در جای جای ایران سرافراز و همه کسانی است که منش، سلوک، تحصیل، ایمان و اعتقاد خود را وامدار آن فقید سعید می‌دانند می‌باشد.

اینجانب که خود از شاگردان آن زاهد پارساخوی بی ریا و سالک الی لله بوده و هستم این مصیبت بزرگ را به جامعه روحانیت، مردم فهیم استان به خصوص شهرستان قدردان کهگیلویه و بیت معزز آن مرحوم تسلیت عرض می‌نمایم.استان کهگیلویه و بویراحمد در طول تاریخ مهد عالمان بزرگ دینی بوده و مردم دین‌مدار این خطه عالم پرور و عالم دوست، زحمات، مجاهدت‌ها و خدمات ارزنده و اثرگذارشان را فراموش نخواهند کرد.

آیت الله تقوی به عنوان شخصیت برجسته‌ای که سالیان دراز عمر شریف خود را در ترویج معارف اهل بیت (علیهم السلام) «به عنوان نگهبانی صادق و با اخلاص» در دل و جان مردم جای داده و از کیان و رسالت روحانیت به خوبی امانت داری نمودند، الگوئی ماندگار در تاریخ استان و کشور خواهد بود.

وی شخصیتی بی نظیر در برپائی سیره و سلوک به تمسک از اهل بیت (ع) و رعایت صفات و اخلاق حسنه‌ای همچون زهد و پارسائی، امساک و قلت طعام، روزه‌داری، ساده زیستی، شفقت، دستگیری نیازمندان و صداقت در گفتار و کردار بودند.

از مهمترین خواسته‌ها و اهداف آیت الله تقوی، تربیت و پرورش طلاب و خدمت به حوزه‌های علمیه بود که بحمدالله توانستند در سرتاسر ایران اسلامی این مهم را تحقق بخشند.

رحلت این عالم جلیل‌القدر در این ایام نشان از ارادت خالصانه و دلدادگی ایشان به اهل‌بیت (ع) دارد.از خدای متعال برای آن فقید سعید علو درجات و برای خاندان شریف و بازماندگان سلامت و سعادت و حسن عاقبت را خواهانیم.

سیده خدیجه توفیقیان
سخنگوی انجمن اهل قلم استان کهگیلویه وبویراحمد


«انالله و انا الیه راجعون»

بر تارُک تاریخ کهگیلویه بزرگ، در وصف انسانی شهیر و جاوید نام قلم به صحیفه می‌نگارم که هماره طلایه‌دار نهضت روشنگری دینی در دوران سیاه کورانه طاغوت بود.

از مواردی که می‌توان به این چهره ماندگار دینی و مردمی در فراز و نشیب زندگانی‌اش مُتصف دانست و در باب آن قلم راند، تَلمُذ در محضر آیات عظام و افقه نجف اشرف است که موجب گردید در مکتب استکبار ستیزان تاریخ ایران یعنی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، از وی انسانی انقلابی، ولایی، مبارز و مجاهد ساخته شود تا در راه طَریقت، هَدیت و شریعت مردم، ثابت‌قدم پیش رود.

عالم ربانی و فقیه صمدانی سید میر احمد آقا تقوی (رحمت الله علیه)، تِمثال مبارکی از سُلاله پاک زهرای اطهر و نبی ختمی مرتبت بود، که مردمدارانه و مخلصانه در بین قاطبه مردم کهگیلویه و بهبهان گذران زندگی کرد و با نفسی زکی از خصایص نیکو سرشت، چون ساده زیستی، اخلاص، ایمان، زهد و پارسایی، مکارم اخلاق و تهذیب نفس بدرود حیات گفت.

آن چه نام و یاد این پدر معنوی را در افواه و اذهان کهگیلویه بزرگ و جنوب کشور همواره جاودان باقی می‌گذارد، گرایش فطری وی به تحصیل در حوزه علوم دینی و نگاه جامع الاطراف ایشان به نشر تعالیم دینی در این مناطق است.

بنیان‌گذاری نخستین حوزه علمیه در کهگیلویه و پایه ریزی بُقعه متبرکه جد بزرگوارش سید محمید(سلام الله علیها) و ساخت چندین مسجد و سازه اسلامی از جمله خدمات شایان آن عالم ربانی و وحیانی است که نشانگر نگاه علمی و عملی در خدمتگذاری به مردم به عنوان یک قیم و زعیم دینی است.

همچنین، میدان مغناطیسیِ جاذبِ این عالم نستوه از وی مُرادی معنوی پروراند که به تربیت مُریدانی همت گمارد که در انتشار و اعتلای فرهنگ دینی در جای جای ایران اسلامی نقشی بی بدیل آفرید.با این حال در فراق حاج سید میر احمد تقوی، به این سخن از بزرگان که “هرگاه عالِمی از بین برود عالَمی از بین می‌رود” بسنده می‌کنم و این ضایعه جبران‌ناپذیر را که خاموشی چراغ روشنایی دینی در کهگیلویه است را به جامعه معظم روحانیت، بیت معظم ایشان، مردم شریف استان تسلیت و تعزیت میگویم.
۹۸.۰۵.۲۴

دکتر سلیمان ابید
(استاد دانشگاه مطهری تهران و دبیر اندیشکده روابط بین‌الملل بسیج جهان اسلام)


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله وانا الیه راجعون

خبرارتحال عالم ربانی مرحوم آیت الله آ میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم گردید.این عالم فرزانه سالهای زیادی از عمرشریف‌شان را در راه ترویج معارف اسلامی و خدمت به اهل علم و عموم مومنین صرف نمودند و به حق از خدمتگزاران صادق دین و مذهب و نزد مردم منطقه از اعتبار و مقبولیت بالایی برخوردار بوده و هستند.

اینجانب ضایعه فقدان آن عزیز سفر کرده را به خاندان مکرم، جامعه محترم روحانیت، شاگردان و جمیع مردم مومن، ولایتمدار و وفادار خطه کهگیلویه و خطه جنوب کشور تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

دکتر سیدعلی ساداتی
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و‌اناالیه راجعون
رسول اکرم(ص): «اذا مات العالم الفقیه، ثم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء»

ارتحال عالم ربانی، استاد اخلاق و معنویت و روحانی متدین و وارسته، حضرت حجه الاسلام و‌المسلمین حاج آقا سید میر احمد تقوی «ره» را محضر امام زمان «عج»، رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، جامعه روحانیت بویژه حوزه‌های علمیه استان کهگیلویه و‌ بویراحمد و ارادتمندان و شاگردان وی، و بالاخص بیت مکرم و خانواده و بستگان ایشان، تسلیت و تعزیت عرض می‌نماییم.

همت و تلاش ایشان از نخستین سال‌های پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایجاد و ساماندهی نهادهای انقلابی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان کهگیلویه جهت حل مسائل و رفع نیازهای مردم، کانونیت گرم و اثرگذار شدن ایشان در مناسبات اجتماعی و اصلاح ذات البین و ایجاد اتحاد و وفاق اجتماعی و پاسخگویی به سؤالات و ابهامات شرعی و هدایتگری دینی خطه‌ی کهگیلویه، از اذهان و دل‌های مردم قدرشناس این دیار انسان‌ساز نخواهد رفت.

از برجسته‌ترین خصیصه‌ها و فضائل آن عالم مهذب، اهتمام و اخلاص ایشان در تربیت طلاب و جویندگان علوم و‌ معارف دینیست که امروزه ثمرات سال‌ها مجاهده و سخت کوشی در این طریق صادق و البته پر رنج، فضلا و طلابیست که در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد و سایر نقاط کشور در حال خدمت به دین و تحصیل علوم الهی هستند.

صراحت، صداقت، تهذیب و زهد طلبگی تا آخرین ثانیه‌های حیات نباتی، در وجود ارزشمند آن روحانی مخلص، برجستگی و جلوه‌ای خاص داشت.

تلاش وی در زدودن برخی از آداب و رسوم غلط و‌ رایج میان مردم و صراحتشان در تربیت عمومی و نشان دادن راه درست زندگی، نقشی مؤثر در رشد و اعتلای اخلاقی و معنوی عموم ارادتمندان و مردم داشته است.

رفاقت و ارتباط گرم و صمیمیت میان ایشان و رهبر معظم انقلاب و همچنین ارتباطات گسترده با علمای برجسته کشور و مؤثرین در ساختارهای تصمیم گیری نظام، اگرچه حکایتگر نفوذ کلام و منزلت وی نزد بزرگان دین و نظام بوده است، ولیکن عمده‌ی این مناسبات را در خدمت به مردم و مشکلات آنان بکار می‌گرفتند و موجب شده است که بعنوان چهره‌ی مردمی در تارک آسمان کهگیلویه تا همیشه‌ی تاریخ بدرخشند.

اهتمام و سعی وافرشان در توسعه‌ی کمی و ارتقاء تأثیرگذاری معنوی جد بزرگوارشان امامزاده سید محمید«ع» که امروزه دار الشفای عموم مردم و ملجأ حاجتمندان و نیازمندان می‌باشد، باقیات صالحاتیست که موجبات خیر کثیر را برای مردم منطقه فراهم کرده است.

انصافاً، فقدان این شخصیت معنوی و مردمی، خسارتی بزرگ برای حوزه‌ی علمیه و مردم کهگیلویه بزرگ می‌باشد. از خداوند منان خواستاریم که روح بلند و ملکوتی حاج سید میر احمد تقوی «ره » را در اعلی علیین با اجداد طاهرینش محشور گرداند.
آمین

او خواهد آمد.
به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله وانا الیه راجعون
إذا مات العالم ثُلم في الإسلام ثلمة لا يسدّها شيء إلى يوم القیامه

رحلت جانکاه و اندوهناک عالمی بزرگ و یکی از وراث واقعی انبیاء و پدر معنوی و تکیه گاه سترگ و سنگ زیرین آسیاب کهگیلویه بزرگ و تنها فریادرس واقعی مستضعفین دیارمان حضرت آیت الله آ سید میر احمد تقوی را تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

برای فقدان آن بزرگ مرد که داستان‌ها و کلمات قصار و حکمت آمیزش کم از کرامات اولیاء نداشت و نقل محافل اهل عشق و دیانت و صفا بود، و گویی خدا تندیسی زیبا و با صفا و سرشار از معنویت و خلوص برای دوران ما تراشیده بود تا خلوص و عشق افسانه‌وار فقط در داستان‌ها نماند بلکه نمود عینی و عملی یابد کلمه تسلیت خیلی کم‌مایه و حقیرتر از آن است که برای واقعه فقدان ایشان که در بیان و کلمه نمیگنجد بکار رود. آنهایی که از نزدیک این عالم واقعا ربانی را درک کردند عبارات حقیر را خوب در می‌یابند.

این ضایعه دردناک و جانکاه را به محضر بقیة الله الاعظم، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت شریف آن بزرگوار و مردم بی پناه دیارمان و همه ارادتمندان آن عزیز تسلیت عرض می‌نمایم. روحش شاد و با اولیاء الله محشور گردد.

مرید کوچک آن مراد بزرگ، ناصر منصوری
فرماندار اسبق کهگیلویه


انا لله و انا الیه راجعون

عروج ملکوتی عالم عامل، روحانی ساده زیست و مردمی و چهره ماندگار استان حضرت حجة الاسلام والمسلمین حاج سید میر احمد تقوی را به شاگردان، علاقه‌مندان، بیت شریف و همه مردم قدرشناس استان خصوصا شهرستانهای کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض می‌نماید.

آن عبد صالح خدا شصت سال پس از بازگشت از جوار مرقد امیرالمومنین علی(ع) و حوزه علمیه نجف اشرف در میان مردم کهگیلویه با نیک نامی زیستند و عمر پربرکتشان را صرف خدمت به دین مبین اسلام و گسترش آن نمودند.

ایشان در دیدار با مدیران و مسؤولین ملی، استانی و شهرستانی مشکلات مردم را با زبانی ساده و صریح بیان می‌فرمودند و بر رفع آنها تاکید می‌نمودند.

ازخداوند متعال برای آن مجاهد نستوه رحمت واسعه و برای فرزندان عزیزش صبر و ادامه راه پر خیر و برکتش را مسئلت می‌نماید.

ابراهیم جعفری
فرماندار اسبق کهگیلویه


اناللّه و انا الیه راجعون

با تأثر و اندوه فراوان خبر ارتحال عالم ربانی، عبد صالح خدا، اسوه صبر و تقوا و توکل حضرت حجه الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی رحمه الله علیه باعث حزن و اندوه و به ماتم نشستن مؤمنین و ارادتمندان شد.

نورانیت، صراحت لهجه و حریت، ضرب المثل های نغز، خدمات فراوان مادی و معنوی، نفوذ کلام و تربیت شاگردان فراوان پدر معنوی کهگیلویه بزرگ و مؤسس حوزه علمیه دهدشت بعد از عمری برکت و خدمت و عزت در یاد و خاطره مرتبطین و ارادتمندان ماندگار است.

اینجانب مصیبت فقدان استاد فقیدم که حیات معنوی و علمی خود را مدیون ایشان میدانم به محضر مقدس امام عصر، مقام معظم رهبری، سادات جلیل القدر، ارادتمندان، شاگردان، بالاخص فرزندان مکرم آن عالم مجاهد و مدافع مکتب اهل بیت تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند منان برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

حشره الله مع اجداده الطاهرین.

یوسف عمرانی نژاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت


انالله واناالیه راجعون

گرچه ازهر ماتمی خیزد غمی
فرق دارد ماتمی با ماتمی
عالم ربانی و مرد خدا
اسوه ایمان عزیز با صفا
(میراحمد) مظهر تقوا و حق
کرده هجرت شهر شد غرق عزا
آن مجاهد عالم علم و عمل
اسوه دین گشت میهمان خدا
شد بهشتی جایگاهش جاودان
نام نیکش تا ابد در قلب ما

خبر بسیار کوتاه اما به بلندای تاریخ بود
حاج میر احمد تقوی به لقاءالله پیوست

بزرگمردی از جنس ایمان و تقوای الهی و پاکی و صداقت و عزت نفس و الگوی اخلاق و علم و عمل و ایمان و روحانی برجسته و والاتبار و جلیل القدری که تمام عمر خود را در جهت نشر دین و هدایت مردم و ارشاد جامعه در اوج خوشنامی و محبوبیت و تسخیر قلبهای مومنین و خدا تباران و اهل ایمان و متدینین گذراند.

به راستی که این مجاهد نستوه و فی سبیل الله و این عالم ربانی و این مبلغ بزرگ ایمان و عقیده، پدر معنوی و شناسنامه دینی کهگیلویه بزرگ و استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

حاج سید میر احمد تقوی معروف‌ترین و محبوبترین و محجوبترین و پاکترین و مومن‌ترین انسان معاصر استان و کهگیلویه بزرگ و الگوی اخلاقی و ایمانی و سمبل علم و تقوای الهی و مورد اعتماد آحاد جامعه بود و جایگاهی بس رفیع و عزتمند نزد همه مردم داشت و بی شک پرکردن جای خالی چنین بزرگمرد خداپرستی بسیار سخت و نیاز به سالهای سال گذر زمان دارد تا دگر مادر گیتی چنین انسان مومن و متدین و شایسته‌ای را در دامان خود پرورش نماید و به جامعه تحویل دهد.

حاج سید میر احمد تقوی روحانی برجسته و متشخص و بی بدیل و بی نظیر تنها شخصی بود که همه عمر خود را به نشر دین و عقیده و هدایت مردم پرداخت و با تشکیل حوزه علمیه به تربیت روحانیون جوان و مومن پرداخت. بیشتر سالهای عمر خود را در حوزه گذراند و اما جالبتر آنکه انقدر به حوزه علمیه علاقمند و عاشق و شیفته این مکان مقدس و ارزشمند بود که حتی آرامگاه و خانه ابدی و قبر خود را نیز در دل همین حوزه علمیه بنا نمود تا در حوزه علمیه نیز جاودانه و ابدی شود و حتی بعد از رحلتش هم همچنان حوزوی بماند و اقدامی استثنایی و تاریخی و بی نظیر نماید و در دل حوزه و در کنار حوزویان و فضای سرشار از معنویت و حوزوی و عرفانی در بستر خاک سرد تا همیشه آرام بگیرد و بهشتی شود.

رحلت جانسوز این ابر مرد عالم تشیع و مرد ایمان و جهاد و تقوای الهی را به بیت مکرم و معظم آن سید والا تبار مردم مومن و متدین شهر دهدشت کهگیلویه بزرگ و استان و حوزه‌های علمیه و سادات معظم رضاتوفیق تسلیت و تعزیت عرض نموده و امیدواریم جایگاه ابدی آن مجاهد نستوه بهشت جاودان باد و خداوند متعال به بازماندگان صبر و بردباری و شکیبایی عنایت فرماید.

روحش شاد و یادش گرامیباد.

بشیر بصیری فرد
رئیس کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّالِلّهِ وَإِنَّا إِلَیهِ رَاجِعونَ
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یسُدُّهَا شَی ءٌ إِلَی یوْمِ الْقِیامَهِ

رحلت روحانی والا مقام و ساده زیست حضرت حجّت‌الاسلام والمسلمین آمیراحمد تقوی، همه علاقه‌مندان و دوست‌داران وی را متألّم و بسیار متأثّر نمود.

ایمان و اعتقاد راسخ وی به ترویج علوم دینی در منطقه و به خصوص در بین عشایر، او را به شخصیتی مثال زدنی مبدّل نمود.

بی‌تردید فقدان آن شخصیت ممتاز و عالم حوزوی که عمر پر برکت خود را صرف اعتلای اسلام و روشنگری دینی نمود، ثلمه‌ای جبران ناپذیر برای بهره‌مندان از محضر آن عالم بزرگ به شمار می‌آید.

اینجانب رحلت آن عالم ربّانی را به بیت شریف آن مرحوم و همه هم‌استانی‌های بزرگوار بخصوص مردم شریف کهگیلویه بزرگ تسلیت می‌گویم و علوّ درجات و حشر با اولیای الهی را برای ایشان و صبر جمیل را برای بازماندگان از خدای متعال مسئلت می‌نمایم.

جهانگیر حبیبی
معاون حفاظت و بهره برداری منابع آب ایران


ارتحال عالم جلیل القدر، فقیه عالی مقام آ میر احمد تقوی بنیان گذار حوزه علیمه در استان موجب تاسف و تاثر گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و تاکید ایشان به ساده زیستی زبانزد خاص و عام بود.

 اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، خانواده آن مرحوم، مردم ولایت‌مدار استان و شاگردان ایشان تسلیت گفته و از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توام با اجر را برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

دکتر سعید جاودان سیرت
سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل یاسوج


انا لله و انا الیه راجعون

در میان اعیاد قربان و غدیر، یکی از منادیان توحید ابراهیمی، مروّجان فرهنگ غدیر، ازمحبین اهل بیت علیه السلام و معلم دین و اخلاق و هادی آحاد مردم کهگیلویه و بویراحمد و خاصه منطقه کهگیلویه، حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید میر احمد تقوی رضوان الله تعالی به دیار معبود خویش شتافت.

در وصف این روحانی وارسته و مردمی، همین بس که هیچ منصب و سمت دولتی نداشت، اما همواره در بین اکثر مردم استان و خصوصا مردم کهگیلویه و خوزستان جایگاهی رفیع، مقبول، مشروع و محبوب داشتند و کلام و بیان ساده و دلنشین او، در امورات مختلف خصوصا در امر به معروف و نهی از منکر در میان همه اقشار و صنوف نافذ و منشاء برکات و خدمات وافری بود و شاگردان بزرگی را خصوصا در حوزه‌های علمیه پرورش و تقدیم جامعه اسلامی نمودند .

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، این مصیبت بزرگ و فقدان عالمی مجاهد و وارسته و مردمی را به جامعه روحانیت، حوزه‌های علمیه، مردم استان، دوستداران و خاصه خانواده و فرزندان ایشان تسلیت عرض نموده و امید است خیل شاگردان آن عالم سفر کرده اجازه ندهند، خلاء وجود ایشان در گرمابخشی به حوزه علمیه و تربیت نسل جوان خللی بوجود آید.

روحشان شاد و تنعم جوار حق تعالی گوارای روح پاکشان باد
۹۸/۵/۲۴

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم

«إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة، لا یسدها شیء إلى یوم القیامة»

با کمال تاسف و تاثر؛ ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق، و یار دیرین امام و انقلاب و رهبری، حضرت حجت الاسلام والمسلمین میر احمد تقوی را که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و خدمات فراوان بودند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این فقیه جلیل‌القدر و ژرف نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

سیروس حکمتی نیک
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح استان کهگلویه و بویراحمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إذا ماتَ‌ العالِمُ‌ ثُلِمَ‌ فِي الإِسلامِ‌ ثُلمَةٌ‌ لا يَسُدُّها شَيءٌ إلى يَومِ‌ القِيامَةِ‌

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

ایشان عمر پرثمری را به تربیت نفوس، تهذیب نفس و ترویج معارف اهل بیت (علیهم السلام) صرف نمود.امید است ثمره این تلاش‌ها باقیات صالحات ارزشمندی برای آن فقیه بزرگوار باشد.

سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)، عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد؛ حوزه‌های علمیه؛ شاگردان؛ ارادتمندان؛ و همه وابستگان بالاخص به فرزندان مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توام با اجر را برای بازماندگان مسئلت می‌نماید.

روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد


مرگ عالم، مصیبتی جبران ناپذیر و رخنه‌ای بسته ناشدنی است، او ستاره‌ای است که غروب می‌کند و مرگ یک قبیله آسانتر از مرگ یک عالم است.

ارتحال جانسوز و ملکوتی عارف و مجاهد نستوه حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی مقدم خاطر رزمندگان تیپ ۴۸ فتح، جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا را اندوهگین و مکدر ساخت.

بی‌شک خدمات ارزنده و مجاهدتهای آن سالک الی الله در اذهان عموم مردم شریف و ولایت‌مدار استان کهگیلویه و بویراحمد جاودان خواهد ماند.

حضور گرم و امیدبخش ایشان در جبهه‌های حق علیه باطل، تاسیس و پایه‌گذاری حوزه علمیه برادران دهدشت و تلاش و مجاهدت فراوان در رفع محرومیت‌های کهگیلویه و بازسازی بنای مقدس امامزاده عظیم شان و با کرامت سید محمود (ع) که هر ساله میزبان خیل عظیم عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت است، از جمله خدمات ارزشمند آن عارف از دنیا گسسته‌ی به خدا پیوسته بود.

اینجانب فقدان آن عالم ربانی را محضر امام عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه بیت معظم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان علو درجات و غفران واسعه را مسئلت می‌نمایم.

سرهنگ پاسدار حسن حکمتیان
فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد


خبر درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف ائمه هدی علیهم السلام و خدمت به اهل علم و مؤمنین شهرستان کهگیلویه صرف کرند و به حق از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند.

خدمات آن روحانی وارسته در شهرستان کهگیلویه و ترویج و نشر معارف نورانی اهل‌البیت علیهم‌السلام و تربیت شاگردانی فاضل، خاطره‌ای ماندگار از آن عالم بزرگوار باقی خواهد گذاشت.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را تسلیت عرض کرده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

لطف‌الله مسعودی
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد


با کمال تاسف و تاثر ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق و یار دیرین انقلاب و نظام اسلامی، رئیس فقید حوزه علمیه و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ حضرت آ میر احمد تقوی را که طی عمر پربرکت خود با مجاهدت در سنگرهای مختلف، منشأ خدمات و برکات فراوان شدند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این فقیه جلیل‌القدر و ژرف‌نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

کرم جانی پور
رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه وبویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال جانگداز عالم ربانی، زاهد وارسته، فقیه ارجمند و بنیانگذار و استاد حوزه علمیه کهگیلویه؛ حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی (رضوان الله تعالی علیه) که از شاگردان و موکّلین حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خوئی(ره) و ارادتمندان و مصاحبین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بودند؛ ثلمه‌ای جبران ناپذیر و خسران عظیمی برای همه مومنین؛ بالاخص بیت معزز، مردم ولایت‌مدار کهگیلویه، حوزه‌های علمیه و روحانیون، شاگردان و همه دوستداران آن عالم فرزانه است.

این ضایعه و مصیبت عظیم را به ساحت مقدس و منور امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین به حضور نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری؛ حضرت آیت الله ملک حسینی(زیده عزه) و نیز بیت معزز و فرزندان برومند آن مرحوم؛ حضرت آیت الله آقا سید مرتضی تقوی و جناب آقای دکتر سید مصطفی تقوی و همه روحانیون، شاگردان و مردم انقلابی و ولایت‌مدار استان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

از خداوند متعال و منان علو درجات، آمرزش و غفران الهی را برای آن عالم فقید و ربانی و برای همه بازماندگان ایشان صبر و اجر جمیل را مسئلت می‌نمایم.

سید نصراله مصطفوی نژاد
سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد


الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت عالم فقید و مجاهد، روحانی نامی و ساده زیست کهگیلویه و بویراحمد جناب آ میر احمد تقوی موجب تألم و اندوه فراوان اینجانب شد.

تلاش و مجاهدت آن روحانی فقید چه در عرصه‌های جهاد و مبارزه در اوایل شکل‌گیری انقلاب و چه پس از آن در تربیت نیروهای آگاه و متدین، از وی چهره‌ای شاخص و ممتاز در میان طلاب و روحانیون استان و کشور ساخته بود.

اینجانب این ضایعه را به بیت معظم آن مرحوم، مردم کهگیلویه و بویراحمد و شاگردان ایشان تسلیت عرض میکنم.

روحشان قرین رحمت باد.

خداداد غریب پور
معاون وزیر صنعت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو


بسم‌الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

درگذشت روحانی مبارز آیت الله آقای آ میر احمدتقوی مسئول حوزه علمیه ولیعصر(عج) دهدشت، موجب تألم و تأثر خاطر شد.

این روحانی پرتلاش و مردمی که از جمله پیشگامان نهضت امام خمینی(ره) بود، با حضور در صحنه‌های مختلف، در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزه با ضد انقلاب، نقشی موثر ایفا کرد.

اینجانب این ضایعه را محضر مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و به‌ویژه به مردم قدرشناس استان کهگیلویه وبویر احمد و بیت محترم ایشان خصوصا آقازاده ایشان تسلیت می‏گویم و از درگاه خداوند متعال، برای آن فقید رحمت واسعه و رضوان الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

روح الله حسین زاده
سرپرست دایره نظارت زندان رجایی شهر تهران وجانشین مرکز تخصصی قضاء تهران


عالم مجاهد حجت‌الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی عالمی خوشنام و از دنیا بریده و مردم‌دار و متقی بود که عمر خود را صرف خدمت به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه کهگیلویه بزرگ کرد و هیچ‌گاه در این چند دهه از عمر پر برکت خود از مردم رویگردان نبود.

آن عالم ربانی برای به بار نشستن انقلاب و نشر اندیشه‌های امام و ترویج اسلام همواره در صحنه حاضر بود و در دوره زعمات امام خامنه‌ای نیز هیچگاه خللی در ولایتمداری آن عالم با بصیرت ایجاد نشد و لذا قبل از هر چیز بزرگترین خصیصه آ میر احمد تقوی رحمت‌الله علیه صفت ولایتمداری بود.

ساده‌زیستی آ میر احمد تقوی باید الگویی برای جوانان امروزی باشد که در عین نام و نشان و بزرگی و جذبه‌ای که در بین مردم و مسؤولان داشت با تزکیه نفس به زندگی اعیانی و خوش‌نشینی پشت کرد.

از همه آحاد مردم و اقشار مختلف میخواهم تا وداعی باشکوه با این عالم مجاهد داشته باشند و قدرشناسی خود را از مجاهدات چند دهه‌ای آ میر احمد تقوی این بار در برنامه‌های تشییع و تدفین و سایر مراسمات به منصه ظهور برسانند.

سردار جواد عظیمی‌فر
معاون مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسؤول سازمان انسداد مرزهای کشور


“انالله‌ و اناالیه‌ راجعون‌”

با تأسف فراوان خبر رحلت عالِم ربانی، پارسا، مجاهد و پرهیزگار آیت الله آ میر احمد تقوی را دریافت کردیم.

مقام علمی و پرورش شاگردان برجسته در کنار تقوا و اخلاص این عالم بزرگوار، و نیز وفاداری و تعهد انقلابی و اجتماعی، شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود.

سابقه‌ی مبارزاتی ایشان به پیش از انقلاب بر می‌گردد و خدمات انقلابی ایشان در تمام دوران چهل ساله مستمراً ادامه داشته است و در دوره‌های متعدد و متوالی، موسس و از ارکان مهمّ حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه بوده‌اند.

اینجانب درگذشت ایشان را به خاندان گرامی، فرزندان مکرّم و دیگر بازماندگان شاگردان، و مردم عزیز استان تسلیت عرض میکنم و مغفرت و رحمت الهی و علو درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

داریوش دیودیده
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
اِذا ماتَ العالِمٌ ثَلُمَ فِی الاسلامِ ثُلمَهً لا یَسُدُّها شَیءٌ

در میان اعیاد قربان و غدیر، یکی از منادیان توحید ابراهیمی، مروجان فرهنگ غدیر، از محبین اهل بیت علیه السلام، معلم دین و اخلاق و هادی آحاد مردم کهگیلویه و بویراحمد و خاصه منطقه کهگیلویه، حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید میر احمدتقوی رضوان الله تعالی به دیار معبود خویش شتافت.

عروج ملکوتی این عالم ربانی، مجاهد نستوه، استاد برجسته اخلاق، عارف جلیل القدر، پدر معنوی کهگیلویه را به محضر امام عصر، حوزه‌های علمیه، شاگردان، بیت مکرم، بازماندگان ایشان، سادات معظم و همه مردم شریف کهگیلویه بزرگ، تسلیت عرض می‌کنم.

از درگاه ایزد منان برای آن عالم وارسته، علو درجات و‌ برای بازماندگان ایشان و مردم شریف و قدرشناس کهگیلویه بزرگ، صبری جمیل‌‌ و اجر جزیل مسئلت دارم.
روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

نیکنام حسینی پور
مدیرعامل موسسه خانه کتاب


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی، معلم اخلاق، عارف جلیل القدر و مجاهد عظیم الشأن مرحوم «حجت الاسلام و المسلمین آمیر احمد تقوی» را به بیت مکرّم، فرزندان و وابستگان ایشان و بالاخص مردم شریف و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌نمایم.

بدون تردید فقدان این شخصیت ممتاز که منشا خدمات ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی بوده اند، ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای جامعه دینی استان است که امیدواریم شاگردان آن عالم ربانی راه این بزرگ را تداوم بخشند.

از خداوند متعال غفران و رحمت برای آن عالم وارسته و صبر و اجر برای همه بازماندگان و وابستگان ایشان را خواستارم.

جبار کیانی پور
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج


خبر درگذشت عالِم فقید و ربانی «آ میر احمد تقوی» از چهره‌های شاخص دینی و مذهبی کهگیلویه و بویراحمد موجب تأثر و تألم فراوان اینجانب شد.

ایشان از جمله اساتید ساده زیست و نامی استان بود که اخلاق و انسانیت فوق العاده‌اش از ایشان چهره‌ای اثرگذار در استان و کشور ساخته بود.

اینجانب بر خود لازم می‌دانم، ضایعه درگذشت این عالم فقید و زاهد را به بیت مکرم ایشان، مردم کهگیلویه و بویراحمد و شاگردان آن روحانی نامی، تسلیت و تعزیت عرض نمایم.

فیض اله پاسره
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد


الذین اصابتهم مصیبة قالوا انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت یکی از بزرگان دینی، عالمی وارسته حضرت حجه الاسلام والمسلمین میر احمد تقوی، همه دوستداران انقلاب، دین و خاصه مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد را به ماتم نشاند.

تاریخ هیچگاه اخلاص و قاطعیتش در مقابل مسؤلین محلی و ملی را فراموش نخواهد کرد.شخصیتی که در دیدار با امام راحل با تواضع، خود را شایسته امام جمعه شدن نمی‌دانست. در دیدار با رهبر معظم انقلاب نیز با قاطعیت از عدم عدالت محوری استاندار وقت در جلسه رسمی سخن می‌گفت و در دیدار با رئیس جمهور وقت مرحوم آیه اله هاشمی رفسنجانی بجای تشکر در افتتاح سد کوثر با طنزهای بی نظیرش کار دولت و او را بی اعتنایی محض به حقوق کهگیلویه و بویراحمد دانست.

پندهای حکیمانه‌اش در تاریخ به نیکی ثبت شده‌اند. «آ میر احمد» از جنس حقیقی مردم، فروتن و با تقوی بود استعداد، هوش و نبوغش در هر محفلی همه را به شگفتی وا میداشت.مطالبه‌گری حقوق مردم استان بعد از آیت اله ملک حسینی بزرگ او را به پدر معنوی دیار کهگیلویه بزرگ تبدیل کرده بود. حقیقتا قلم در بیان خصائل و سجایای اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی این انسانِ وارسته قاصر است.

اینجانب این ضایعه بزرگ را به محضر رهبر معظم انقلاب، روحانیت معزز و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علو درجات و برای بیت شریف ایشان و سایر بازماندگان صبر و اجر جمیل مسئلت می‌نمایم. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

داود راهزادی
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء الی یوم القیامه

ارتحال عالم ربانی، روحانی وارسته، حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم خاطر فراوان گردید .

ایشان از نخستین روزهای انقلاب اسلامی همراه با رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و همگام با مقام معظم رهبری و در کنار مردم بزرگوار استان کهگیلویه و بویراحمد و بالاخص مردم شهرستان کهگیلویه در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب گام برداشته و منشاء اثرات خیر و برکات فراوانی در سطح استان و جنوب کشور بوده است .

این فقیه وارسته، عمر با برکت خویش را در راه اعتلاء و تعالی نام بلند اسلام، آموزه‌های دینی و اسلامی، مکتب اهل بیت (علیهم السلام) و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی سپری نمود و شاگردان و علاقمندان فراوانی از فیض وجودی و نورانیت خود بهره‌مند نمود.

اینجانب، این مصیبت را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، بیت معظم ایشان، حوزه‌های علمیه استان و شهرستان کهگیلویه، شاگردان، مریدان، علاقمندان و ارادتمندان ایشان و همه مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده، صبر و اجر آرزومندم و برای آن عالم ربانی، رحمت واسعه الهی از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

سرتیپ دوم پاسدار مهدی انصاری
فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد


انّا لله و انّا اليه راجعون
إِنَّ الَّذينَ آمَنوا وَالَّذينَ هاجَروا وَجاهَدوا في سَبيلِ اللَّهِ أُولٰئِكَ يَرجونَ رَحمَتَ اللَّهِ وَاللَّهُ غَفورٌ رَحيمٌ

خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی مقدم باعث تاسف وتالم فراوان گردید.

نام بلند آوازه ايشان به پيوست مبارزات خستگي ‌ناپذير پيش از انقلاب اسلامي و خدمات بي‌شائبه پس از آن در تاريخ پرافتخار انقلاب اسلامي ايران مضبوط و در پيشگاه خداي متعال مأجور و مشكور خواهد بود.

رزمندگان و ایثارگران غيور استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرات حضور آن عزيز را در جبهه‌هاي نبرد حق بر عليه باطل به ياد دارند و مردم شريف کهگیلویه بزرگ، خطبه‌هاي دشمن‌شكن و وحدت‌ بخش آن عالم واراسته را هرگز فراموش نخواهند كرد.

فقدان اين پدر معنوي و فقيه بزرگوار كه زندگي زاهدانه خود را مصروف تبليغ عقايد، شريعت و اخلاق گذراند، ضايعه‌اي جبران‌ناپذير و دردناك براي استان کهگیلویه و بویراحمد است.

اينجانب به نمایندگی از خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز، ارتحال يار ديرين امام و رهبري را به رهبر معظم انقلاب اسلامي، مراجع عظام تقليد و حوزه‌هاي علميه، و بيت شريف آن مرحوم و عموم مردم شهيدپرور استان تسليت عرض نموده و از درگاه خداي متعال، علو درجات و حشر با اولياء و صالحين براي آن عالم رباني و صبر و اجر جزيل براي خاندان محترم و بالاخص فرزندان وارسته و گراميشان خواستارم.

سید منصور موسوی
مدیرکل بیناد شهید وامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

رسول خدا (ص) فرمود: اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء (وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.)

خبر ارتحال آیت الله آ میر احمد تقوی (رضوان الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف ائمه هدی علیهم السلام و خدمت به اهل علم و عموم مؤمنین صرف نمودند، و به حق از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به بیت معظم ایشان، حوزه علمیه استان و مردم شریف کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

علی داودی مهر
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم في الاسلام ثلمه، لا يسدها شيء الي يوم القيامة.

خبر ارتحال عالم رباني، فقیه وارسته و ساده زیست، حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی رضوان الله علیه موجب حزن و اندوه عامه مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد گردید.

اینجانب به عنوان یکی از شاگردان و ارادتمندان آن مرحوم، این ضایعه عظمی را به همه دوستداران، ارادتمندان و خانواده ایشان به ویژه فرزندان اندیشمندش آقایان حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید حسین تقوی و دکتر سید مصطفی تقوی تسلیت عرض نموده برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان اجر و صبر مسئلت دارم. انشاالله خداوند سبحان روح آن مرحوم را با اجداد طاهرین و شهدای کربلا محشور فرماید.

دکتر سید عبد المجید اجتهادی
مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله واناالیه راجعون

مطلع شدیم عالم ربانی و مجاهد نستوه، اسوه صبر و استقامت، منبع صلح و صفا، سیدجلیل القدر حضرت آیت الله آقا میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست.

این مصیبت عظما و غم انگیز را به خانواده شریف، حوزه‌های علمیه و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، سادات بزرگوار تسلیت عرض کرده و از خداوند سبحان جهت آن عالم وارسته علو درجات و برای بازماندگان و منسوبین و ارادتمندانش صبر و شکیبایی آرزومندم.

سید محمد قائم کاظمی
رئیس جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد


بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون

با نهایت تاسف و تاثر فراوان عروج ملکوتی و جانگداز عالم برجسته و جلیل القدر حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقا میر احمد تقوی مقدم موسس نخستین حوزه علمیه استان، شخصیت ممتاز و تاثیرگذار در جامعه، ملجأ و مأمن مردم منطقه را محضر مبارک مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه سراسرکشور، شاگردان و طلاب دینی، مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد بویژه بیت مکرم و معظم آن مجاهد فی سبیل الله تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

بدون شک فقدان و هجران این روحانی مبارز ضایعه‌ای جبران ناپذیر و بسیار تلخ برای جامعه دینی استان خواهد بود ولی اطمینان خاطر دارم تربیت شاگردان ممتاز و برجسته ادامه دهنده طریق معرفت، حق شناسی، دینداری و ولایت‌مداری آن فقید سعید خواهند بود.

از خداوند سبحان برای آن سید بزرگوار رحمت، مغفرت و علو درجات و برای جمیع بازماندگان صحت و سلامتی آرزومندم.

پروانه نیک مرام
مدیرکل کار، تعاون و امور اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إذا ماتَ‌ العالِمُ‌ ثُلِمَ‌ فِي الإِسلامِ‌ ثُلمَةٌ‌ لا يَسُدُّها شَيءٌ إلى يَومِ‌ القِيامَةِ‌

خبر ارتحال عالم مجاهد و مخلص، استاد معظم حوزه‌های علمیه جناب حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا آ میر احمد تقوی “رحمت الله علیه” باعث تاسف و تاثر گردید.

ارتحال جانگداز عالم ربانی، زاهد وارسته، اسوه تقوا، مصلح بی توقع، چراغ منور حوزه کهگیلویه بزرگ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقا میراحمد تقوی را به کلیه سادات، مردم سلحشور و غیور استان، همه ایلات و طوایف، علما و جامعه معزز روحانیت استان و حوزه‌های علمیه بویژه بیت مکرم و محترم آن فقید سعید؛ فرزند برومند ایشان جناب دکتر سید مصطفی تقوی و جمیع منسوبین و وابستگان تسلیت عرض مینمایم.

خدمات برجسته علمی_تبلیغی، تاسیس حوزه علمیه مبارکه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دهدشت که به عنوان باقیات الصالحات و یادگار ماندگار و پایگاه مستحکم و پرفیض علمی آن عالم فرزانه محسوب می‌شود لذا یکبار دیگر ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و پارسا را به محضر مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه، شاگردان، ارادتمندان، و همه وابستگان بالاخص به فرزندان مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات ایشان و حشر با اولیاءالله و اجداد طاهرینشان را از خداوند متعال مسالت می‌داریم.

حسین نیک روش
مدیرکل حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ.محاسن،ج۱،ص۲۳۳
هرگاه عالمی بمیرد رخنه ای جبران ناپذیر در اسلام ایجاد می شود. (امام علی علیه السلام)

با نهایت تاثر و تاسف خبر درگذشت عالم ربانی و مجاهد نستوه حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید میر احمد تقوی واصل و موجب تالم خاطر فراوان گردید.

مجاهدی که عمر سراسر خیر و برکت خود را در راه اعتلای فرهنگ و دین مبین اسلام سپری نمود و تا واپسین لحظات نیز از ترویج و توسعه فرهنگ ناب اسلام فروگذار نکرد. بی شک خدمات ارزنده این عالم جلیل القدر و پدر بزرگوارشان، مایه مباهات و یقینا برای همیشه نزد مردم قدرشناس استان و خصوصا مردم فهیم شهرستان کهگیلویه باقی خواهد ماند. زندگانی باصفا و مردمی و سرشار از خلوص و معنویت ایشان الگوی بزرگی برای دینداران، طلاب و پیروان اهل بیت خواهد بود.

این جانب از طرف خود و کلیه امدادگران کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه استان، این ضایعه دردناک را خدمت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه، رهبر معظم انقلاب، علمای وارسته و مردم شهید پرور و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین بیت و خانواده بزرگوار ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از پروردگار متعال برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای خانواده محترم و معزز ایشان و همچنین خانواده بزرگ سادات صبر جزیل مسئلت می‌نمایم.

قباد مبشری
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان کهگیلویه و بویراحمد


“انا لله و انا الیه راجعون”
“اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء”

خبر ارتحال عالم جلیل القدر، یار دیرین نظام و انقلاب، معلم اخلاق، روحانی بنام و خوشنام جنوب کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد‌ حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم خاطر فراوان گردید.

این سید جلیل القدر عمر گرانبهای خویش را صرف تهذیب نفس، تلاش و مجاهدت در راه نشر، ترویج و اعتلای معارف اسلامی‌ و خدمت به مردم نمود و شخصیت والا و ممتاز و‌ خاطرات تلاشها، زحمات و خدمات اثر بخش و‌ ماندگار آن فقیه وارسته برای همیشه در اذهان علاقمندان و ارادتمندان، منطقه جنوب کشور، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و بویژه مردم قدرشناس شهرستان کهگیلویه باقی خواهد ماند.

اینجانب به‌ نوبه‌ی خود و به نمایندگی از دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان کهگیلویه و بویراحمد، این ضایعه دردناک را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدّ ظله العالی)، بیت‌ معظم و مکرم سادات جلیل القدر، ‌جمیع ارادتمندان، حوزه‌های علمیه و مردم متدین و‌ انقلابی استان کهگیلویه و‌ بویراحمد و شهرستان کهگیلویه‌ی بزرگ تسلیت و تعزیت عرض نموده، از حی سبحان برای آن مجاهد‌ نستوه و خستگی‌ناپذیر رحمت و رضوان واسعه و برای بیت مکرم و معزز ایشان و سادات جلیل القدر صبر جمیل مسئلت دارم.

غضنفر آرام
نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد


أنا لله و انا اليه راجعون

ارتحال ملكوتي عالمي عامل، حكيمي خبير و فاضل، روحاني خير و مردمي، شخصيتي شهير و متقي، مروج دين و دينداري، باني مراكز علمي و ديني، استاد و مربي طلاب علوم ديني، ملجأ و زبان گوياي مردم، مجاهدي صديق و صريح مرحوم حجه الاسلام و المسلمين آمير احمد تقوي مقدم را به همه مردم شريف استان كهگيلويه و بويراحمد، شاگردان، مريدان و بويژه خانواده معظم و فرزندان بزرگوار آن مرحوم تسليت و تعزيت عرض مي‌كنم.

بي شك نام، ياد، خاطرات، آثار و خدمات آ مير احمد تقوي براي هميشه‌ي تاريخ بر تارك آن ديار و در اذهان و افكار مردم به يادگار ماندگار خواهد ماند. غفران، رحمت الهي و علو درجات براي روح آن سيد فقيد جليل القدر و صبر و سلامتي براي بازماندگان از درگاه ربوبي مسألت دارم.

دكتر اسکندر یارنسب
مدير كل امور فرهنگي و تبليغات بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور


اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه، لا یسدها شیء الی یوم القیامة.

خبر ارتحال عالم ربانی، فقیه وارسته و ساده زیست، حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی رضوان الله علیه موجب حزن و اندوه عامه مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد گردید.

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ دامپزشکی و از ارادتمندان آن فقید سعید، این ضایعه عظمی را به همه اهالی استان کهگیلویه وبویراحمد، دوستداران، ارادتمندان و خانواده ایشان تسلیت عرض نموده برای آن حضرت علو درجات و برای همه بازماندگان اجر و صبر مسئلت دارم. ان‌‎شاءالله خداوند باری تعالی روح آن مرحوم را با اجداد طاهرش محشور فرماید.

عبداله بهمنش
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد


رحلت عالم جليل‌القدر و مجاهد، آیت الله آ مير احمد تقوي كه شخصيتي موثر در همه عرصه‌ها بودند موجب تأثر و تالم شد. اينجانب درگذشت اين روحاني با فضيلت و استاد اخلاق كه زحمات زيادي در راه ترويج علوم و معارف اسلامي كشيدند را به مقام معظم رهبري، حوزه‌هاي عليمه، ارادتمندان ايشان و بخصوص به بيت شريف ايشان و وابستگان داغدار و مردم شريف شهرستان كهگيلويه تسليت عرض نموده و از درگاه حضرت احديت براي آن فقيد سعيد علو درجات و براي بازماندگان صبر و اجر و سلامتي مسألت دارم.

ياد آن عالم وارسته گرامي و جان پاكش متنعم به نعمت غفران و فضل الهي باد.

دکتر حسن نوروزی
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم انالله
انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم ربانی، حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف ائمه هدی علیهم السلام و خدمت به اهل علم و عموم مؤمنین صرف نمودند و به حق از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به بیت مکرم، فرزندان و بستگان محترمشان و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

محسن جعفری نژاد
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد


“كل نفس ذائقه الموت ثم الينا ترجعون”

بدون تردید مرگ پایان‌ زندگی نیست و حقی است که خداوند تبارک و تعالی، بر اشرف مخلوقات، حکم فرموده‎اند.

بدین وسیله عروج ملکوتی عالم ربانی روحانی وارسته و ساده زیست، مجاهد انقلابی و نستوه، مروج احکام شریعت و اسوه اخلاق و مردمداری حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی را به عموم مردم شریف کهگیلویه بزرگ بخصوص سادات جلیل القدر رضاتوفیق، بیت مکرم و جمع علاقمندان آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از درگاه پروردگار سبحان برای آن بزرگ مرد، علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل مسالت دارم.
۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸

وحید محمدی تبار
مدیرکل بحران استان کهگیلویه و بویراحمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
اِذا ماتَ العالِمٌ ثَلُمَ فِی الاسلامِ ثُلمَهً لا یَسُدُّها شَیءٌ

عروج ملکوتی عالم ربانی، مجاهد نستوه، استاد برجسته اخلاق، عارف جلیل القدر، پدر معنوی کهگیلویه، حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید میر احمد تقوی را به محضر امام عصر، حوزه‌های علمیه، شاگردان، بیت مکرم، بازماندگان ایشان، سادات معظم و همه مردم شریف کهگیلویه بزرگ، تسلیت عرض می‌نمایم.

از آسمان کهگیلویه خورشیدی غروب کرد که مظهر عطوفت و مهربانی بود. حنجره‌ای خاموش شد که نفس گرمش، صدای عدلت و یک‌رنگی و مظلومیت مظلومان بود. مردی به استواری کوه و به مهربانی آفتاب، شبنم پاکی بود که پاکیش همیشه به یاد گلبرگها خواهد ماند. او عبد صالح و بنده خاضع خدا و نیایشگر گریان نیمه شبها بود. دفتر ناگشوده‌ای از ایثار و جوانمردی و شکوه؛ که واژه‌ها در برابر عظمتش سر تعظیم خم کرده‌اند.

آن عالم ربانی در طول عمر با عزت خویش منشاء خدمات ارزنده‌ای در راستای خدمت به اسلام ناب محمدی(ص) بود و آثار مجاهدتها، تلاشها و خدمات ارزشمند و اثرگذار ایشان در توسعه و ترویج علوم اسلامی، شعائر دینی، اخلاق و عرفان تا همیشه به یادگار خواهد ماند.
از درگاه ایزد منان برای آن عالم وارسته، علو درجات و برای بازماندگان ایشان و مردم شریف و قدرشناس کهگیلویه بزرگ، صبری جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

جنت المأوی مکانش باد.

دکتر سید علی سینا رخشنده مند
عضو بنیاد ملی نخبگان ایران


بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِیمِ
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی موسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه موجب تاسف و تاثر گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت فرزندان کهگیلویه و بویراحمد گذراند. ساده زیستی و مردم‌داری ایشان زبانزده عام و خاص بود.

این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری، مردم ولایت‌مدار استان کهگیلویه و بویراحمد، به ویژه سادات معظم و بیت مکرم ایشان بخصوص فرزندان بزرگوار ایشان تسلیت عرض نموده، و از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توأم با اجر را برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

البرز محمدی
مدیرکل تولیدی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی


«انالله و اناالیه راجعون»

رحلت عالم ربانی و مجاهد خستگی‌ناپذیرحضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میراحمد تقوی(ره) که عمر گران‌بهای‌ خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج فرهنگ اسلامی نمود، موجب تأسف و تأثر وافر گردید، ایشان عالمی ساده‌زیست، نیک‌اندیش و از مبارزان صف اول انقلاب و پشتیبان نظام بودند که در سنگرهای متعدد سیاسی، علمی و فرهنگی و احقاق حقوق حقه مردم ولایتمدار شهرستان گهگیلویه خدمات فراوانی عرضه داشتند. اینجانب این ضایعه را به جامعه روحانیت، مردم شریف و مومن کهگیلویه و استان و بیت محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علوّ درجات آن مرحوم را مسألت می‌نمایم.

بهمن رحمتی
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد


سلام علیکم
إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون
إِذَا مَاتَ اَلْمُؤْمِنُ اَلْفَقِيهُ ثُلِمَ فِي اَلْإِسْلاَمِ ثُلْمَةٌ لاَ يَسُدُّهَا شَيْءٌ

خبر درگذشت حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی موجب تأثر و تألم گردید.

آن عالم برجسته عمر با برکت خویش را در راه مجاهدت و تلاش برای تعلیم و ترویج آموزه‌های بلند اسلامی و دینی به کار برد و خدمات شایسته‌ای در سنگرهای مختلف از خود به یادگار گذاشت.

اینجانب این مصیبت را به ساحت مقدس امام عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید، حوزه‌های علمیه، مردم عالم پرور استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه آقازاده‌های مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

سید نورالله جنتی پور
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون
إِذَا مَاتَ اَلْمُؤْمِنُ اَلْفَقِیهُ ثُلِمَ فِی اَلْإِسْلاَمِ ثُلْمَهٌ لاَ یَسُدُّهَا شَیْءٌ
وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.

ارتحال جانگداز عالم ربانی حضرت آ میر احمد تقوی (رضوان الله تعالی علیه) که عمری با برکت سرشار از معنویت و تهذیب و گامهای پیوسته در سلوک الی الله همراه با مجاهدتی کم نظیر در تربیت نفوس مستعد و دل‌های مشتاق داشت، مصیبتی اندوه بار و ثلمه‌ای بزرگ برای جامعه ایران اسلامی و به‌ویژه مردم شهرستان کهگیلویه است.

با نهایت تاسف و تالم این ضایعه مؤلمه را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام عظمای ولایت و رهبری، علما و روحانیون و سادات رضاتوفیق و اقشار مختلف مردم متدین استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه بازماندگان و بیت مکرم آن عالم ربانی و شیفتگان محضرش تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات روح بلند آن مجتهد والا مقام را مسئلت می‌نمایم.

رامین چرومی
روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد


کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ

خانواده معزز تقوی

خبر درگذشت پدری وارسته و جلیل القدر همچون ضربه‌ای مهیب بر سر مردمان متدین این دیار و بخصوص مردم شریف کهگیلویه بزرگ فرود آمد و همه را در غم و ماتم فرو برد.

جایگاه این روحانی بزرگ و مصلح خیر اندیش در تاریخ معاصر این استان، یگانه و کم نظیر است و به همین سبب خلاء فقدانش هميشه همراه مردم خواهد بود، ولي ياد و آموزه‌های انسانی و خیرخواهانه حضرت حجه السلام “آ میر احمد تقوی” همیشه چراغ راه مردم متدین و جامعه مذهبی این دیار خواهد بود.

ضمن عرض تسلیت به شما و همه خانواده‌های وابسته و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، از خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی مسئلت می‌داریم.

امید که به پاداش لحظه لحظه‌ی خیرخواهی‎ها و بزرگ منشی‎های آن مرد بزرگ از دریچه‌ی لطف حضرت حق، انوار شکیبایی و رحمت و نیک‌روزی بر زندگیتان سایه گستر باشد.

دکتر پرویز یزدان پناه
سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج


انا لله و انا الیه راجعون

گر چه از هر ماتمی خیزد غمی
فرق دارد ماتمی با ماتمی

رحلت جانسوز عالم ربانی حضرت حجة الاسلام و المسلمین آمیر احمد تقوی مقدم از روحانیون برجسته، پارسا، ساده زیست، مردمی و متنفذ شهرستان کهگیلویه و استان، یار دیرین انقلاب، امام و رهبری و بانی و مؤسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه را به بازماندگان و ارادتمندان آن مرد بزرگ تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان علو درجات را برای ایشان مسئلت می‌نماییم.

سید ابوالقاسم هادی نیا
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج


إِذَا مَاتَ العالمُ اَلْمُؤْمِنُ ثُلِمَ فِي اَلْإِسْلاَمِ ثُلْمَةٌ لاَ يَسُدُّهَا شَيْءٌ

درگذشت روحانی وارسته و مجاهد نستوه، حجت الاسلام آ میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم همه مردم متدین استان گردید.

ضایعه فقدان این عالم ساده زیست و مردمی را به همه مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، بخصوص بیت مکرم ایشان، تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می‌نمایم.

دکتر غلامعباس سبز
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج


“انا لله و انا الیه راجعون”

ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه و پدر معنوی شهرستان کهگیلویه حضرت حجت الاسلام آ میر احمد تقوی مقدم ضایعه بزرگی است که مردم شهرستان کهگیلویه و استان کهگیلویه و بویراحمد را به سوگواری و عزاداری نشانده است.

مجاهدی که برای حفظ آرمانهای اسلام از هیچ تلاشی دریغ نکرد و عالمی که خود محور اخلاق و معرفت بود و شاگردان بسیاری نیز به تأسی از ایشان راه علم و اخلاق در پیش گرفتند.

این فقدان بزرگ را به بیت آن مرحوم و تمامی مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض کرده و از خداوند منان علو درجات برای آن فقید سعید خواستاریم.

دکتر سید فخرالدین معصومی
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان کهگیلویه بویراحمد


«انا لله و انا الیه راجعون»

خبر ارتحال عالم جلیل القدر، آقا میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم گردید.

بی شک خدمات آن عالم وارسته به کهگیلویه و حمایت آن فقیه عالیقدر از فرزندان این استان بر کسی پوشیده نیست و خدمات علمی و تبلیغی این عالم فرزانه ذخیره‎ی ماندگاری برای خود آن مرحوم و یادگار ارزنده‌ای برای علاقمندان و راه جویان و مایه‌ی رحمت و مغفرت الهی است.

اینجانب اصالتا ازطرف خود و به نیابت از کارکنان مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد این ضایعه اسفناک را به جامعه روحانیت، مردم شریف استان و بیت محترم آن عالم وارسته و حق‌جو تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علوّ درجات آن مرحوم را مسألت می‌نمایم.

سید محمد هادی امیری
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

عالمی خدوم از سلسله جلیله علمای عامل که مردم خون‌گرم و خداجوی استان کهگیلویه و بویراحمد را پدری دلسوز و طلاب تلاش‌گر حوزه این استان را معلم و راهنمایی گران‌قدر و مؤثر بود، رخ در نقاب خاک کشید.

این‌جانب رحلت حجت الاسلام و المسلمین میر احمد تقوی –این عالم ساده زیست و مؤسس حوزه ارجمند علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد را– محضر حضرت ولی‌عصر (ارواحنا فداه) و نائب بر حقشان، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی ) و مردم عزیز آن سامان تسلیت عرض و برای بازماندگان آن مرحوم از درگاه حی سبحان صبر و اجر آرزو می‌نمایم.

محمد قمی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور

۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۸ هجری شمسی
۲۰ ذی الحجةالحرام ۱۴۴۰ هجری قمری


بسم‌الله الرحمن الرحیم
إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلی یوم القیامه

انالله و اناالیه راجعون

ارتحال ملکوتی عالم جلیل‌القدر و بنده صالح خداوند، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی مقدم، عمیقا موجب تاثر و تالم شد.

ایشان عالمی ساده زیست، آزاده، صریح اللهجه و مدافع دانا و توانمندی برای انقلاب اسلامی و یاوری همیشگی برای مردم کهگیلویه و بویراحمد بود.

بدون شک با ارتحال آ میر احمد تقوی مقدم، جنوب کشور و به ویژه کهگیلویه و بویراحمد عزادار شده و عشق و محبت مردم به این عالم فرزانه و روحانیت شیعه در مراسم تشییع ایشان برگ زرین دیگری به وفاداری و ولایت مداری این خطه از ایران عزیز اسلامی خواهد افزود.

اینجانب درگذشت تأسف‌انگیز این عالم پرهیزگار و عابد را به بازماندگان، خاندان مکرّم، ارادتمندان و شاگردان ایشان به ویژه جناب آقای دکتر سید مصطفی و حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی تقوی مقدم، تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

سید کامل تقوی نژاد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم مجاهد و ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی موجب تاسف و تاثر فراوان گردید؛ آسمانی شدن روح آن پارسای کم نظیر؛ فاضل و معلم دین؛ همراه و مدافع همیشگی مردم مظلوم کهگلیویه را به خاندان و فرزندان گرانقدر و مردم استان و دوستدارانش تسلیت عرض می‌کنم.

رحمت و غفران واسعه الهی برای آن بزرگوار؛ صبر و شکیبایی برای بیت شریف و جمیع منسوبین مسئلت دارم.

دکتر سید صفدر حسینی
(وزیر اسبق اقتصاد و کار
و رئیس سابق صندوق توسعه ملی)


بسم‌الله الرحمن الرحیم
إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلی یوم القیامه

انا لله و انا الیه راجعون

فقدان جانسوز و جانگداز عالم وارسته و سید جلیل القدر حجت الاسلام و المسلمین جناب حاج آقا آ میر احمد تقوی موجب تألم و تأثر خاطر فراوان گردید.

این عالم ربانی که عمر بابرکت خویش را صرف تحصیل علم و دین نمود و با تعلیم و تعلم شاگردان متعدد، خدمات فراوانی به جهان اسلام و عالم تشیع ارائه کردند، همواره و در همه حال در مسیر تقوی، ساده‌زیستی، حفظ بیت‌المال و طهارت نفس گام برداشتند و اینجانب به عنوان فرزند کوچکی از کهگیلویه بزرگ همواره به داشتن چنین پشتوانه معنوی ارزشمندی مفتخر بوده‌ام.

اینجانب در کمال تأسف درگذشت این عالم ربانی و مبارز راستین مسیر انقلاب اسلامی در عرصه علم و ایمان که مجاهدت‌های ایشان همواره در ذهن و دلمان به یادگار خواهد ماند را به رهبر معظم انقلاب (دام عزه)، حوزه‌های علمیه کشور به‌ویژه شهرستان کهگیلویه بزرگ و بیت محترم ایشان و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزد منان برای ایشان علو درجات و حشر با ائمه‌اطهار (ع) و برای بیت مکرمشان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت دارم.

سید محمدرحیم فاضلی‌نژاد
سرپرست امور مجلس سازمان بهزیستی کشور


بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (ص): «اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء»
وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.

خبر درگذشت عالم ربانی، مجاهد نستوه و روحانی ساده زیست و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی موجب تالم و تاثر خاطر همه دوستداران آن سید جلیل القدر و محبان روحانیت معزز شد.

اینجانب ضایعه جبران ناپذیر رحلت این شخصیت ممتاز را به مردم وفادار و عزیز جنوب کشور، اهالی استان کهگلویه و بویراحمد و مسوولان و روحانیون و جامعه دینی آن دیار و بویژه فرزندان برومندشان، خاندان محترم و سایر بازماندگان ایشان تسلیت میگویم.

آن اسوه اخلاق و روحانی محبوب بعنوان موسس نخستین حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد و پدر معنوی آن خطه از کشور، در طول عمر پر برکت خویش منشا خدمات فراوانی شدند و به عنوان مرجع امور مردم با آن وزانت علمی و آراستگی اخلاقی و متانت و مشی صالحی که داشتند سرمایه‌ای سترگ برای مردم دلیر و جامعه معنوی آن دیار بودند و اینک فقدان ایشان خلائی جدی و جانکاه است که انشاءالله با همت دانشوران و شاگردان آن بزرگوار جبران شود.

از درگاه باریتعالی مسئلت می‌کنم که روح بلند او در کنار اجداد بزرگوارش و محشور با ائمه هدی علیهم السلام قرین رحمت الهی و مغفرت و علو درجات باشد و بازماندگان و متعلقین ایشان بر این مصیبت در مقام صبر و اجر قرار گیرند انشاءالله…
والسلام علیکم و رحمه الله

عزیزاله شهبازی
استاندار البرز


انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر؛ ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق و یار دیرین انقلاب و نظام اسلامی، رئیس فقید حوزه علمیه و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ حضرت آ میر احمد تقوی را که طی عمر پربرکت خود با مجاهدت در سنگرهای مختلف منشأ خدمات و برکات فراوان شدند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، نماینده محترم ولی فقیه در استان، حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌نماییم.

برای این فقیه جلیل القدر و ژرف نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج


بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء «رسول اکرم ص»
«وقتی عالمی فقیه، وفات کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.»

انالله و‌ انا الیه راجعون

ارتحال عالم متدین و وارسته، حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید میر احمد تقوی «ره»، مؤسس حوزه علمیه حضرت ولی عصر«عج» دهدشت و پایگاه معنوی و دینی کهگیلویه بزرگ را محضر حضرت صاحب العصر و الزمان «عج»، رهبر معظم انقلاب، جامعه‌ی روحانیت، مردم استان کهگیلویه و ‌بویراحمد، خصوصا اهالی منطقه‌ی کهگیلویه و ‌سادات رضاتوفیق عرض تسلیت و تعزیت دارم.

سعید آتش بار
دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و ‌بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

بدینوسیله با اظهار تاسف و تالم فراوان، عروج ملکوتی عالم ربانی حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی مقدم سر سلسله روحانیت معزز منطقه، موسس حوزه علمیه ولی عصر، تولیت آستان مقدس امامزاده سید محمید ع، مصلح بزرگ و مورد احترام آحاد مردم استان و استان‌های همجوار، استاد ادب و اخلاق، مروج همیشگی آموزه‌های دینی و قرآنی و سنن حسنه و زبان گویای مردم دردکشیده در مجالس و محافل را به محضر مردم شریف استان، سلسله جلیله روحانیت و بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده و علو درجات را برای آن سعید فقید مسئلت داریم.

روابط عمومی امداد استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله وانا الیه راجعون
اذا مات المومن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدّها شىء.

با تاثر و اندوه فراوان رحلت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله سید احمد تقوی را به بیت مکرم، فرزندان و وابستگان ایشان تسلیت عرض می‌نماییم. بی تردید فقدان این شخصیت ممتاز که عمر پربرکت خود را صرف اعتلای اسلام، تحکیم انقلاب اسلامی، علم آموزی و روشنگری دینی نمود، خلائی ژرف برای بهره‌مندان ازمحضر آن عالم بزرگ به شمار می‌آید. از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و رضوان الهی و برای بازماندگان و ارادتمندان ایشان صبر توام با اجر مسئلت می‌نماییم.

روابط عمومی مدیریت توزیع برق کهگیلویه


بسم الله الرحمن الرحیم

«اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء».

غمگنانه خبردار شدم که عالم عامل و وارسته حضرت حجة الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی پس از عمری پربرکت و همراه با مجاهدت و پارسایی دار دنیا را وداع گفت و روح بلندش از این سرای خاکی پر کشید و به عالم افلاک پیوست.

اینجانب با نهایت تألم و تأثر از طرف خود و جامعه بزرگ فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد درگذشت این روحانی مهذب باتقوا و پرهیزگار را که با تأسیس حوزۀ علمیه در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت، طلاب فاضل و ارزشمندی را تربیت نمودند که هر کدام خود در این استان و کشور منشأ خیر و خدمت هستند را محضر بیت مکرم و فرزندان بزرگوارش و همه بستگان سببی و نسبی و عموم مردم استان و شاگردان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه حضرت حق علو درجات آن عزیز سفر کرده که از روحانیون شجاع، صریح الهجه و اثرگذار استان بودند را مسئلت نموده و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

هادی زارع پور
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد


درگذشت عالم ربانی، اسوه اخلاق و دین، زبان گویای محرومان و مظلومان، مدافع حق و حقیقت، زبان گویای حقایق، مبارز واقعی با تزویر و ریا، حضرت آیت الله آ میرحمد تقوی مقبول دلها مؤسس حوزه علمیه در استان، را به خانواده بزرگ رضاتوفیق مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد بالاحض کهگیلویه بزرگ و مردم شریف چاروسا که سالها در کنار امام‌زاده محمود (ع) از خدمات و حضور ایشان و از برکت وجودش بهره بردند تسلیت عرض می‌نماییم و امیدواریم خداوند متعال به بازماندگان و مریدان و شاگردان و همه مردم کهگیلویه بزرگ صبر عنایت فرماید و روح ملکوتی آن محبوب دلها را با اولیای خویش محشور گرداند.

ابراهیم نعیمی
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد


برادر گرامی جناب آقای دکتر تقوی و بیت گرانقدر تقوی

ارتحال حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی والد گرانقدر شما و بابای معنوی کهگیلویه را صمیمانه تسلیت می‌گویم. آن حضرت سالهای مدیدی در محضر مردم بود. پناهگاه توده مظلوم بود. همواره خود را در محضر الهی می‌دید. و سرانجام روح بلندش از قید دنیای دنی رها گشت و به آرامش ابدی رسید. اینجانب این فقدان جانسوز را به محضر شریف بیت گرانقدر تقوی و مردم شریف کهگیلویه بزرگ صمیمانه تسلیت می‌گویم.

از خدای خوبیها برای شما صبر جمیل و برای روح بلند آن مرحوم طلب غفران الهی را دارم.

مجید باقریان
مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد و فعال سیاسی


بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِیمِ
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر، فقیه عالی مقام حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ سید احمد تقوی موسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه موجب تاسف و تاثر گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)، خاندان آن مرحوم به ویژه سادات معظم و شاگردان ایشان تسلیت گفته، از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توأم با اجر را برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

سیزدهم ذی الحجه ۱۴۴۰

سید عبدالوهاب اسلام پی
مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت کهگیلویه


بسم‌الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر تأثرانگيز ارتحال عالم رباني و فقيه مجاهد مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی، واصل و موجب تاسف فراوان گرديد.

ايشان از سلسله علماي وارسته‌اي بودند كه علم و عمل را درهم آميخته و در صحنه‌هاي مختلف مجاهدت، چه در مقابل دشمنان اين كشور و چه در برابر جهل و ظلمت و ايادي شيطان، حضوري درخشان و مؤثر داشتند.

اينجانب ضايعه فقدان ايشان را به خانواده‌ و فرزندان محترم و مردم شريف استان کهگیلویه و بویراحمد تسليت گفته و براي آن عالم مردم‌دوست رحمت واسعه و هم‌نشيني با ابرار و صالحان از درگاه باري تعالي آرزومندم.

سید احمد موسوی
رئیس اسبق دادگاه دیشموک و دادستان شهرستان کنگان


«انا لله و انا الیه راجعون»

ارتحال ملکوتی عالم جلیل القدر آ میر احمد تقوی بزرگمردی از جنس ایمان و تقوای الهی، پاکی، صداقت، عزت نفس، اخلاق، علم، عمل و فخر الساداتی که تمام عمر شریف و ‌پربرکت خود را در جهت نشر دین، هدایت مردم و ارشاد جامعه در اوج خوشنامی و محبوبیت و تسخیر قلبهای مومنین گذراند موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

بی شک خدمات آن عالم وارسته و مجاهد نستوه برکسی پوشیده نیست و تاریخ همواره به نیکی از او‌ یاد خواهد‌کرد‌.

عروج ملکوتی این عالم ربانی را به مردم شریف و مومن کهگیلویه و استان و بیت محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علوّ درجات آن عزیز سفر کرده را مسألت می‌نمایم.

بیژن عباسی آرند
مدیرعامل ایرانسل کل کشور


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله واناالیه راجعون
اذا ماتَ العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء.

با تاسف و تاثر فراوان خبر درگذشت عالم عامل حضرت آیت الله میر احمد تقوی، مردم مومن و انقلابی استان کهکیلویه و بویراحمد و منطقه را در غم و اندوه فرو برد.

فقدان این عالم والا مقام و خدمات با ارزش ایشان به دین مبین و نظام اسلامی در استان بر هیچ کس پوشیده نیست و برای همیشه در اذهان جامعه باقی خواهد ماند.

ایشان در کمال ساده زیستی با اهتمام فراوان به خدمت طلاب، فضلا و شیفتگان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) پرداخت و با اخلاص و تواضع همواره در کنار مردم، بالاخص مردم کهگیلویه بود تا آنگاه که ندای حق فرا رسید و دعوت حق را لبیک گفت.

بدین وسیله ضمن تسلیت به محضر امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و همه علما و فرهیختگان، تمام اقشار استان و اردتمندان ایشان، از خداوند منان برای آن عالم ربانی علو درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل را آرزومندیم.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد


انالله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی، سیدی از سلاله رسول الله، مجاهدی پارسا، روحانی روشن ضمیر، خطیبی توانا، انسانی آگاه و خدمتگزاری بی ادعا و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی غمی بس سترگ و بزرگ است.

اینجانب ضایعه اسفبار و اسفناک را به حوزه‌های علمیه، مقام معظم رهبری، مردم قدرشناس کهگیلویه و بویراحمد و بیت شریف و ارجمندش تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.از درگاه خداوند متعال علو درجات و رحمت و مغفرت واسعه اش را برای آن مجاهد نستوه و صبر و شکیبایی برای همه آحاد مردم کهگیلویه و بویراحمد و خانواده مکرم شان مسالت می‌نمایم.

سید یاسر رایگانی
مدیر کل روابط عمومی و سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إذا ماتَ‌ العالِمُ‌ ثُلِمَ‌ فِی الإِسلامِ‌ ثُلمَهٌ‌ لا یَسُدُّها شَیءٌ إلى یَومِ‌ القِیامَهِ‌

رحلت حضرت حجت الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی مقدم، موجب تأثر و تألم خاطر شد.

اینجانب ضایعه فقدان این فقیه خدوم را به حوزه‌های علمیه، شاگردان، علاقه‌مندان و عموم مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه بیت مکرم و سایر بازماندگان آن فقید سعید تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همجواری با ائمه اطهار (ع) را مسألت دارم.

حجت الاسلام محمدصادق مهرابی
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس


قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء .

خبر ارتحال فقیه عالی قدر مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب حاج آقا «آ میر احمد تقوی مقدم»(طاب ثرات) که منشاء خدمات و برکات برای حوزه‌های مختلف اجتماع و منطقه بودند موجب تألم و تأثر عمیق جامعه‌ی انقلابی، شهید پرور و محب اهل بیت استان کهگیلویه و بویراحمد و بلکه خارج از استان گردید.

آن فقید سعید در طول مبارزاتی که بر علیه حکومت ظلم و جور طاغوت داشت پس از انقلاب و در سال‌های دفاع مقدس در لباس بسیجی در جبهه‌های جنگ در کنار رزمندگان حضور می‌یافت و علاوه بر وظیفه‌ی طلبگی خویش، از نظام و کشور اسلامی به دفاع پرداخت.

اینجانب صمیمانه این ضایعه‌ی مؤلمه را به محضر حضرت بقیت الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت شریف آن بزرگوار و همه‌ی ارادتمندان آن عزیز فقید تسلیت عرض می‌نمایم.

از خداوند منان شادی روح آن مرحوم را در کنار جدش رسول الله (ص) و صبر و سلامت را برای خانواده‌ی داغدارش مسألت می‌نمایم.

غلامرضا مزارعی
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم وارسته، با تقوا، انسانی شایسته، ساده‌زیست، مرید اهل بیت و مرد تکرار نشدنی پاک و بی‌آلایش کهگیلویه بزرگ، حاج میر احمد تقوی مقدم که عمر پربرکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت اسلامی گذراند را خدمت همه‌ی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و جامعه روحانیت تسلیت عرض می‌نمایم.

بدون شک نام چنین مردان بزرگی در تاریخ این مرز و بوم فراموش نخواهد شد. از خداوند متعال برای آرامش بیشتر روح این عالم فقید دعا می‌کنم و امیدوارم که راه و مکتب او روز به روز پر رهرو شود.

الیاس تاج‌الدینی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

رحلت جانگداز عالم ربانی و اسوه تقوا و پارسایی و فقاهت حضرت آیت الله حاج میر احمد تقوی موجب تاسف و تاثر گردید.

این ضایعه اندوهناک و غم انگیز را به محضر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت شریف آن بزرگوار و مردم نجیب و شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌نمایم. برای آن فقید سعید از درگاه یکتای بی همتا رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

رحیم امین زاده
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله وانا الیه راجعون

به گیتی ممانید جز نام نیک، هر آنکس که خواهد سرانجام نیک

پرواز جان از کالبد خاکی و فانی آغاز جاودانگی در جهان باقی است. آنانکه به راستی این فنا و آن بقا را باور داشته‌اند دنیا را به غفلت نگذرانده و با نیک اندیشی و نیک گفتاری و با کردار نکو زیسته اند، در وقت پیوستن به لقاء الله سبک بال و رها پرواز کرده و با به یادگار گذاشتن نام نیک شان در دامن حضرت دوست ماوی میگزینند، همانگونه که عالم ربانی و سید جلیل القدر حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج میر احمد تقوی (رضوان الله تعالی علیه) سبک بال به دیار حق شتافت.

اگرچه فقدانش ثلمه‌ای بزرگ و جبران ناپذیر برای آحاد مردم دیارمان است اما بدون شک آن خلد آشیان از زمره پاکان و نیک‌نامان بوده که ساده زیستی و مردمداری و حسن سلوک و مجاهدت و رفتار عالمانه و منش کریمانه‌اش تا ابد در یاد و خاطره مردم این استان جاودان خواهد بود.

بدینوسیله عروج ملکوتی و رحلت جانگداز آن عالم وارسته را به عموم هم استانیهای عزیزم (مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویر احمد) خصوصا مردم فهیم کهگیلویه بزرگ، سادات جلیل القدر، اقارب، بستگان، بازماندگان، علی الخصوص خانواده محترم آن عزیز فقید صمیمانه تسلیت عرض نموده، رهروی و صیانت از سیره و مرام نکو و ماندگار آن عالم بزرگوار را از حضرت باریتعالی مسئلت مینمایم.

اردوان ایزدپناه
معاون اداره کل بازرسی استان البرز و فعال سیاسی


بسمه تعالی
انا لله و انا الیه رجعون
اذا مات العالم تلم فی الاسلام تلمه لایسدها شیء

درگذشت سید جلیل القدر و استاد عظیم الشان حوزه‌های علمیه حضرت حجه الاسلام و المسلمین سید احمد تقوی رضوان الله علیه موجب تالم خاطر اینجانب گردید.

ضایعه فقدان این عالم ربانی را به محضر ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مد ظله عالی) حوزه‌های علمیه، مردم قدرشناس و ولایت‌مدار استان کهکیلویه و بویراحمد و بیت مکرم و خصوصا فرزندان ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید علو درجات و رحمت واسعه الهی را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

حمید افراشته
مدیرکل گزینش استانداری البرز


انالله و اناالیه راجعون
«إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلی یوم القیامه»

امروز به برکت نظام اسلامی ایران و وجود نازنین علمای اسلام راهبرد جمهوری اسلامی ایران پرورش نسل انقلابی و مومن است و این نسل با تحمل سختی‌ها و گذر از گردنه‎های سخت، ایران اسلامی را به ابرقدرتی بزرگ در منطقه خاورمیانه و جهان تبدیل کرده است که چشم و امید اسلام و مقاومت اسلامی در منطقه به این نظام ولایی دوخته شده است.

بدینوسیله در گذشت عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمین آ میراحمد تقوی را به جامعه روحانیت معزز استان و مردم انقلابی شهرستان دهدشت تسلیت عرض می‌کنم.

امید سبزعلی
مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت روحانی برجسته جنوب کشور و پدر معنوی شهرستان کهگیلویه حضرت آیت الله سید میر احمد تقوی که عمر گرانبهای خود را صرف تعلیم و تعلم و خدمت به دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام و مردم نمود، موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.

اصحاب رسانه شهرستان کهگیلویه این ضایعه و مصیبت را به محضر امام زمان(عج) و نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه کشور، مقلدان، شاگردان و ارادتمندان آن فقید سعید تسلیت گفته و از درگاه الهی برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نماید.

اصحاب رسانه شهرستان کهگیلویه


بسم الله الرحمن الرحیم
بازگشت همه به سوی خداست

بدینوسیله درگذشت مجاهد نستوه و فقیه ربانی حضرت آیت‌الله آ میر احمد تقوی یار و یاور دیرین انقلاب و نظام را كه در طول حیات پر برکت خویش، منشا خدمات فراوانی بودند محضر مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه، شاگردان، ارادتمندان و بیت معظم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن عالم عالی‌قدر علو درجات و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان جلیل‌القدرشان صبر و شكیبایی مسئلت می‌‌كنم.

هدایت الله آویزش
ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه


بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه، لا یسدها شیء الی یوم القیامه

خبر درگذشت عالم وارسته و ربانی، روحانی ساده زیست و فقیه صمدانی حجت‌الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی باعث تاسف، تأثر و تألم فراوان شد.

بزرگ مردی از جنس ایمان و تقوای الهی و مجاهدی که با روشی الهی عمر شریف و پربرکت خود را در راه اعتلای اسلام، توسعه معنویت و تبلیغ و دفاع همه جانبه از آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی سپری کرد.

اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم عامل، عابد زاهد، فرزانه مجاهد، حکیم شیرین سخن و صریح اللهجه را به محضر مبارک امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه و سادات رضاتوفیقی تسلیت عرض نموده و برای آنها صبر و اجر الهی و برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و مفغرت الهی خواهانم.

داریوش فقهی‌پور
رئیس شرکت آب‌ و فاضلاب شهری کهگیلویه


قال رسول الله(ص):
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

درگذشت عالمی عامل و مجاهدی نستوه و عالی‌قدر حضرت آیت‌الله آ میر احمد تقوی را به پیشگاه امام عصر(عج) و حوزه‌های علمیه و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد بالاخص شاگردان و ارادتمندان و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و برای روح مطهر ایشان علو درجات و برای بازماندگان آن مرحوم صبر و شکیبایی از خداوند متعال مسالت دارم.

مهدی کیانی اصل
امام جمعه شهر سوق


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون

 اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة، لا یسدها شیء الی یوم القیامة

خبر ارتحال اندوه بخش عالم ربانی و فقیه صمدانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی باعث تاسف، تاثر و تالم فراوان شد.

شخصیت بزرگ و مجاهدی که با روشی الهی بدون ذره‌ای چشم‌داشت، عمر شریف و پربرکت خود را در راه اعتلای اسلام عزیز، توسعه معنویت و تبلیغ مذهب حقه شیعه، دفاع همه جانبه از آرمانهای انقلاب شکوهمند اسلامی و حمایت از فقرا، مساکین و محرومین سپری کرد، و با تاسیس و اداره حوزه علمیه کهگیلویه به تعلیم و تربیت شاگردانی پرداخت که امروز هرکدام در میهن اسلامی خود جایگاهی دارند.

اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم عامل و آن عابد زاهد و آن فرزانه مجاهد، حکیم شیرین سخن، صریح اللهجه و صادق الکلام را به محضر مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)؛ مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)؛ عموم مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد؛ حوزه‌های علمیه؛ شاگردان؛ ارادتمندان و جمیع سادات بالاخص سلسله سادات رضاتوفیقی و بیت شریف معظم له و فرزندان عالمشان خاصه حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ سید حسین تقوی و دکتر سید مصطفی تقوی تسلیت عرض نموده و برای آنها صبر و اجر الهی و برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و مفغرت الهی را خواهانم.

خداوند روحش را با اجداد طاهرینش محشور نماید.

سید عبدالرحمن موسوی انور
امام جمعه سپیدان استان فارس


انا لله و انا الیه راجعون
إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شی ء.إلی یوم القیامه

ارتحال ملکوتی عالم وارسته مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا آ میر احمد تقوی (اعلی الله مقامه الشریف) باعث تأسف و تألم همگان گردید.

آن عالِمِ عامِل همواره یار و یاور صادق حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بودند و به عنوان پناهگاه معنوی و مورد وثوق خطه‌ی زرخیز مردم شریف کهگیلویه به شمار می‌رفتند که ولایت مداری، مردم داری و ساده زیستی این عالم پارسا هرگز از ذهن‌ها محو نخواهد شد.

بی شک تأسیس حوزه‌ی علمیه حضرت ولی عصر (عج)، تولیت آستان مقدس امام زاده سیدمحمید (ع) و ده‌ها حرکت ماندگار از باقیات و صالحات ارزشمند ایشان خواهد بود.

اینجانب فقدان سنگین این بزرگ مرد علمی و معنوی را به محضر وجود اقدس حضرت بقیت الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، علماء و فرزانگان و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه بیت معظم ایشان تسلیت عرض می‌نمایم، خداوند روح ایشان را با اولیای الهی و اجداد طاهرینش محشور فرماید.

سید محمد باقر بخشایش پور
امام جمعه شهرستان گراش استان فارس


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم وارسته و جلیل القدر، روحانی مجاهد و هدایت گر و روشن ضمیر، حضرت حجه الاسلام والمسلمین آقای آ میر احمد تقوی كه بخش زیادی از عمر گرانبهای خویش را در گسترش آموزه‌های الهی و اعتلای ارزش‎های اخلاقی و اسلامی سپری نمودند و موجب تالم و تاسف فراوان گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

خدمات آن روحانی وارسته در کهگیلویه و بویراحمد و دفاع ایشان از ارزش‌های اسلامی، ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم‌السلام و مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات، و تربیت شاگردانی فاضل، و شخصیت معنوی و اخلاقی آن مجاهد فی سبیل الله خاطره‌‌ای ماندگار از آن عالم بزرگوار باقی خواهد گذاشت.

فقدان آن فقید سعید که به حق بازمانده‎ای از روحانیت اصیل و خدمتگذار شیعه بودند ضایعه‌ای برای شهرستان کهگیلویه و جامعه روحانیت، حوزه‌های علمیه و ارادتمندان ایشان در خطه جنوب کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد و همه کسانی است که ایمان و اعتقاد خود را وامدار این اسوه‌های نادر و شایسته می‌دانند هست.

اینجانب این ضایعه‌ی اسفناک را به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه، خاندان معظم و آقازادگان مکرم تسلیت و تعزیت عرض نموده، علوّ درجات را برای آن مرحوم و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

حشره الله مع مولانا أبی‌عبدالله الحسین و اولاده و اصحابه بمنّه و کرمه.

اسماعیل صلواتی
امام جمعه شهر قلعه رئیسی


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون

رحلت عالم مجاهد حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید میر احمد تقوی (رحمت الله علیه) را به عموم مردم مؤمن و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد و به همه همشهریان عزیزم در شهرستان کهگیلویه‌ی بزرگ و بالخصوص به سادات جلیل القدر امامزاده عظیم الشأن سید محمود (محمید) و سادات رضاتوفیق و به محضر علمای اعلام و فضلاء و طلاب و روحانیون و ارادتمندان و شاگردان ایشان و بالاخص به بازماندگان و منسوبان و خاندان مکرم و معزز تقوی و به ویژه به فرزندان ارجمند ایشان صمیمانه تسلیت عرض می‌نمایم.

در طول دهها سال عمر بابرکت و منشأ برکات فراوان، همواره مجاهدت در راه خدا و اهتمام بر خدمت به مردم و تلاش برای تعلیم و تربیت متعلّمان و جویندگان، از ویژگی‌های برجسته آن عالم عالیقدر بوده است.

رحمت و رضوان الهی بر روح مطهّر آن عالم ربّانی باد.
۲۴/مردادماه/۹۸

سید حسین یزدان فر
امام جمعه بخش زیدون شهرستان بهبهان


بسم‌الله الرحمن الرحیم
“إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلی یوم القیامه”

انالله و اناالیه راجعون

جناب حجه‌الاسلام و المسلمین سید مرتضی تقوی
جناب آقای دکتر سید مصطفی تقوی

فقدان جانسوز و گداز عالم وارسته آیت‌الله آ میر احمد تقوی موجب تألم و تأثر خاطر فراوان گردید. این عالم ربانی که عمر بابرکت خویش را با بهره‌گیری از محضر رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مراجع و آیات عظام در نجف اشرف، صرف تحصیل علم و دین نمود و با تعلیم و تعلم شاگردان متعدد، خدمات فراوانی به جهان اسلام و عالم تشیع ارائه کردند، همواره و در همه حال در مسیر تقوی، ساده‌زیستی، حفظ بیت‌المال و طهارت نفس گام برداشتند و اینجانب به عنوان فرزند کوچکی از استان کهگیلویه و بویراحمد همواره به داشتن چنین پشتوانه معنوی ارزشمندی مفتخر بوده‌ام.

در کمال تأسف درگذشت این عالم ربانی و مبارز راستین مسیر انقلاب اسلامی در عرصه علم و ایمان که مجاهدت‌های ایشان همواره در ذهن و دلمان به یادگار خواهد ماند را به رهبر معظم انقلاب (دام عزه)، حوزه‌های علمیه کشور و بیت معزز ایشان و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزدمنان برای ایشان علو درجات و حشر با ائمه اطهار (ع) و برای بیت مکرمشان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت دارم.

معین‌الدین دهقان
رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه علمیه قم


براداران بزرگوار و دانشمند  
آیت الله سید حسین تقوی و دکتر سید مصطفی تقوی

سلام علیکم

ارتحال والد بزرگوار فخر سادات و زاهد پارسا مرحوم آ میر احمد تقوی المقدم رضوان الله علیه که عمر گرانبهای خود را صرف ترویج احکام نورانی دین و ساخت حوزه‌های علمیه و بقعه متبرکه امازاده سیدمحمید و تعمیر و تاسیس دهها حسینیه و مسجد و تربیت صدها شاگرد فاضل نموده است موجب تالم و تاثر فراوان گردید. باقلبی حزین و چشمی اشکبار بشما سروران گرامی و عموم سادات رضاتوفیق تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم. خداوند روح بلند آن عالم وارسته را با اجداد طاهرینش محشور و به بازماندگان صبر و اجر عنایت فرماید.

سید محمدقاسم محقق
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد


انالله و انا الیه راجعون
قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلمه فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

خبر ارتحال عالم ربانی و روحانی وارسته و ساده زیست، حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی از علمای برجسته استان کهگیلویه و بویراحمد و موسس نخستین حوزه علمیه آن استان که عمر گرانبهای خویش را صرف تبلیغ دین و شعائر اسلامی، تربیت طلاب و علمای مبلغ دین نمود و در این راستا منشاء خدمات و اثرات ماندگار به اسلام و نظام اسلامی گردیدند، موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

اینجانب این ضایعه حزن‌انگیز و اندوهناک را به همه ارادتمندان، اقشار مختلف مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد، روحانیون گرانقدر به ویژه بیت معظم این روحانی جلیل‌القدر تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای روح عالی ایشان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

سید موسی خادمی
استاندار لرستان


انالله و انا الیه راجعون

قال رسول الله (ص)
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء
وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.

ارتحال جانگداز عالم ربانی فاضل صمدانی سالک عارف مرحوم آیت الله آ میر احمد تقوی المقدم مرجع دینی و اجتماعی مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و پدر معنوی طلاب و روحانیون را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم بصیر و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد و خطه جنوب و به طلاب و روحانیون استان و به بیت شریف و رفیع ایشان و به سادات رضاتوفیق تسلیت عرض نموده و برای آن روح مطهر و نفس زکیه علو درجات الهی و حشر با ائمه اطهار علیهم السلام را از خداوند کریم مسئلت دارم.

سید لطف الله سپهر
مدیرکل شورای هماهنگی خوزستان و مشاور استاندار خوزستان


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز، مرده آن است که نامش به نکویی نبرند.

بی شک وجود عالمان دینی از دیر باز در جامعه عشایری نعمتی بود انکار ناپذیر که علاوه بر محل رجوع دینی و مذهبی به عنوان عامل صلح و آرامش، اخوت و برادری در این جوامع ایفای نقش می‌کردند. و اگر این عالمان از سادات عظیم الشان بودند این نقش دو صد چندان ظهور و بروز می‌کرد.

وجود مبارک آ سید میر احمد تقوی در استان کهگیلویه و بویراحمد نعمتی بود که همه مردمان این سرزمین به آن اذعان داشته و دارند. صراحت لهجه، جسارت در کلام و صداقت در گفتار، تقوی و دلسوزی، مهربانی و مردمی بودن این اولاد پیغمبر، از ایشان شخصیتی متمایز ساخته بود که هرگز فراموش شدنی نخواهد بود و کردار و رفتار این عالم ربانی می‌تواند الگویی برای همه مردم این خطه بویژه روحانیت معظم و معزز باشد.

اینجانب به نوبه خود فقدان و فراق این روحانی ربانی و دوست داشتنی را به همه مردم استان بالاخص به جامعه روحانیت و بویژه به همه سادات تسلیت عرض کرده و امیدوارم همه بازماندگان پیرو راستین این سید بزرگوار بوده و راه و روش ایشان را در تمام شئون اجتماعی ترویج و ماندگار نمایند.

علی دژمان
مدیر حوزه اقتصادی اداره کل بازرسی خوزستان


و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبة قالو انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم خدمتگزار، معلم اخلاق و روحانی ارزشی و مردمی «آيت الله آ مير احمد تقوى مقدم» که همواره در جهت ارتقاء ارزش‌های اسلامی، دینی و اخلاقی تلاش می‌نمود موجب تاثر و تالم گردید.

اینجانب فقدان‌ خسارت‌بار این‌ روحانی‌ عالی‌ مقام‌ را به محضر مردم ولایتمدار و انقلابی کهگیلویه و بویراحمد و همچنین دوستداران ایشان و بالاخص به خانواده‌ی مكرم و بازماندگان مصيبت ديده تسليت می‌گويم و برای آن سعید فقید علو درجات و رحمت واسعه الهی از خداوند متعال مسئلت دارم.

محمدرضا باقرى فرد
مديركل راه و شهرسازى لارستان استان فارس


بسم الله الرحمن الرحیم.
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدّها شیء

با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم که فقیه اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السّلام)، مدافع حریم امامت و ولایت، و شیفته و دلباخته حضرت سید الشهداء (علیه السّلام) آیت الله آقا میر احمد تقوی (ره) دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافتند.

آن عالم برجسته، خلف صالح مرجع و زعیم بزرگ عالم تشیّع مرحوم آیه الله العظمی امام خمینی(ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بود که عمر مبارک خود را در خدمت به مولا و سرور خود حضرت بقیة الله الاعظم (ارواح العالمین له الفداء)، ترویج معارف حقه اهل البیت (علیهم السّلام) و تربیت علمی و معنوی طلاب و دانشمندان علوم دینی در استان کهگیلویه و بویراحمد سپری نمود.

مجاهدتهای ایشان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با نظام طاغوت، ولایت‌مداری، سلوک زاهدانه و عارفانه و تلاشهای خالصانه ایشان در خدمت‌گزاری به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در سالهای بعد از انقلاب اسلامی، همواره در یاد و خاطر مردم آن استان باقی خواهد ماند.

رحلت این عارف مجاهد و عالم فرزانه را به محضر حضرت بقیة الله الاعظم(عج الله تعالی فرجه الشریف) و مقام معظم رهبری(دامت برکاته) و عموم ارادت‌مندان به ایشان در استان کهگیلویه و بویراحمد و خصوصا بیت مکرم و معزز ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و علو درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال خواهانم.

سعید جریده اصل
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان استان چهار محال و بختیاری


«كل نفس ذائقه الموت ثم الينا ترجعون»

ارتحال ملکوتی عالم جلیل القدر حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی؛ انسانی آکنده از معنویت، زهد و پارسایی که همه عمر ارزشمند و‌ پربرکت خود را صرف خدمت به مردم و آموزش نسل‌های مختلف نمود و در نهایت محبوبیت و خوشنامی دار فانی را وداع گفت، موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

بی شک خدمات آن عالم وارسته و مجاهد نستوه بر کسی پوشیده نیست و تاریخ همواره به نیکی از او‌ یاد خواهد‌کرد‌.

عروج ملکوتی این عالم ربانی را به مردم منطقه و استان کهگیلویه و بویراحمد و بیت محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علوّ درجات برای حضرت ایشان از درگاه باریتعالی مسالت دارم.

سهراب امدادی فر
مدیرکل مالیاتی استان قم


«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ»
«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»

در نهایت تألم و تأثر ارتحال عالم ربانی، اندیشمند فرزانه حضرت حجه الاسلام و المسلمین آ سید میر احمد تقوی(ره) به اطلاع عموم‌ می‌رسد. با ابراز تسلیت و تعزیت به بیت مکرم آن فقید سعید و عرض پوزش، برنامه‌های اعلام شده نماینده مردم شریف شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری از جمله همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های چهارگانه و مدال آوران رشته‌های ورزشی از جمله هندبال و کاراته لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود که اطلاع رسانی آن متعاقباً اعلام می‌گردد.

دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کهگیلویۀ بزرگ در مجلس شورای اسلامی


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و‌ انا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم وارسته، حضرت حجه السلام و المسلمین آ میر احمد تقوی رحمه الله علیه، همچنان که مایه تالم همه مردم استان و خصوصا منطقه کهگیلویه و خوزستان گردید،خیل عظیم بسیجیان و سپاهیان استان که وجودش تداعی روزهای مبارزه، حمایت و هدایت‌های آن روحانی مجاهد بود، را نیز به شدت متاثر و اندوهگین ساخت .

نقش بی بدیل آن راحل به حق پیوسته در روزهای نفس‌گیر انقلاب اسلامی در خطه کهگیلویه و گرمابخشی ایشان به جبهه‌های نبرد، برای رزمندگان و پیش‌کسوتان جهاد و شهادت فراموش نشدنی است .

زهد و تقوای کم نظیر، ماندن تا آخرین روزهای زندگی در میان مردم بلاد خویش و پشت پا زدن به تمام زخارف مادی، در عین مسئولیت‌پذیری برای پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای امامین انقلاب، ولایت مداری و حضور فعال در صحنه‌های اجتماعی، مجاهدت در تعیلم و تربیت و پرورش شاگردانی در تراز انقلاب اسلامی و پایگاه مردمی منحصر به فرد، از جمله خصوصیات برجسته آن روحانی فرزانه بود که حقیقتا فقدان وجودشان به شدت احساس می‌شود.

با عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه، علمای اعلام، همه دوستداران، خاصه بیت مکرم و فرزندان داغدار ایشان، قطعا حضور مردم قدرشناس استان و کشور در مراسم وداع با این عالم دینی، شکوه دیگری از پیوند مردم و روحانیت و ولایت را به منصه ظهور خواهد رساند و مرهمی است بر دل همه ارادتمندان.

روحشان شاد و جوارحق تعالی گواری وجودشان

سرتیپ دوم پاسدار حمید خرم دل
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی و بزرگ مرد خطه جنوب کشور، مروج تشیع علوی، حامی محرومان و محبوب قلوب حق طلبان حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی (رضوان‌الله علیه) سیدی بزرگوار از سلاله رسول حق، موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

آن مرحوم خدمتگزاری صادق بود که سالیان متمادی از عمر با برکت خود را در راه انتشار معارف اهل‌بیت(ع) و ترویج اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) صرف و شاگردان زیادی را در راه خدمت به دین مبین تربیت کردند که اکثرا منشاء برکاتی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هستند.

بی شک فقدان آن عالم فرهیخته و پرهیزکار برای همه علی الخصوص مردم شریف استان محسوس خواهد بود.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خاندان مکرم، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد و همه دوستداران ایشان، تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت می‌نمایم.

مهرداد کرمی
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد


انالله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم عالم وارسته حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی پس از عمری مجاهدت خالصانه در راه تحصیل و ترویج معارف اهل البیت (علیهم السلام ) دار فانی را‌ وداع گفت.

این عالم ربانی به راستی مصداق بارز «العلماء امناء الرسل» بود که نقشی موثر در تبیین و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) ایفا نمود و سالهای سال از عمر با برکت خود را وقف ترویج فرهنگ اسلامی نمود و به عنوان عارفی وارسته در مسیر کمال انسانی و ترویج صفات الهی در جامعه گام بر می‌داشت.

اینجانب درگذشت این روحانی گرانقدر را به جامعه روحانیت و مردم استان خصوصا مردم شهرستان کهگیلویه و خانواه محترم ایشان تسلیت گفته، علو درجات برای آن عزیز، و صبر و اجر برای بازماندگان از ایزد منان درخواست می‌نمایم.

مجید کرمی
رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه


ارتحال جانسوز عالم ربانی، روحانی زاهد و متقی ساده زیست، جناب آیت الله آ میر احمد تقوی موجب تاسف و تاثر فراوان شد.

این عالم بزرگوار در دوران عمر پربرکت خویش برای اعتلای مکتب اسلام ناب محمدی(ص) تلاش‌های زیادی داشته و منشا برکات و خدمات فراوانی بودند.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم وارسته و ربانی را به بیت شریف معظم له و به خصوص فرزندان عالمشان و همه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت می‌گویم و از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان خواستارم.

مهدی روشنفکر
(عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج و فعال سیاسی)


لِكُلِّ دارٍ بابٌ وَ بابُ الآخرةِ اَلمَوتُ.
هر خانه‌ای درِ ورودي دارد، درِ ورودي آخرت، مرگ است.

خبر ارتحال عالم ربانی و روحانی وارسته و ساده زیست حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی از علمای برجسته استان کهگیلویه و بویراحمد و موسس نخستین حوزه علمیه آن استان که عمر گرانبهای خویش را صرف تبلیغ دین و شعائر اسلامی، تربیت طلاب و علمای مبلغ دین نمود و در این راستا منشاء خدمات و اثرات ماندگار به اسلام و نظام اسلامی گردیدند، موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

اینجانب این ضایعه غم‌انگیز و اندوهناک را به همه ارادتمندان، اقشار مختلف مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد، روحانیون گرانقدر به ویژه بیت معظم این روحانی جلیل‌القدر تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای روح عالی ایشان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

دکتر محمدرضا نیکبخت
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان


هوالباقی
اذا مات العالِم مات العالَم

رحلت عالم باتقوی، مجاهدی نستوه، استادی بزرگ، پدری دلسوز و مهربان، مردی از جنس و همدرد مردم، سیدی از سلاله جلیل القدر زهرای مرضیه سلام الله علیها حضرت حجه الاسلام والمسلیمن آ میر احمد تقوی (رضوان الله تعالی علیه) را محضر صاحب الزمان (عجل الله تعالی) و همه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خصوصا فرزندان و بیت شریف آن عالم ربانی و سادات بزرگوار امامزاده سیدمحمود تسلیت عرض می‌نمایم.

ازخداوند منان غفران و رحمت الهی را برای آن عالم ربانی و صبرجزیل برای بازماندگان خواهانم.

علی رضا سیاهپور
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال خسارت‌بار عالم ربانی، عارف واصل و سالک البه الله، حجه الاسلام آقا میر احمد تقوی (رضوان الله علیه)، خسارتی است سنگین و بزرگ که فقط لطف و عنایت ویژه حضرت پروردگار می‌تواند آن را جبران کند.

بقیة السلف صالح و معلم عرفان و اخلاق به جوار رحمت حق پیوست و شیفتگان، موحدان، مؤمنان و حقیقت خواهان را داغدار کرد.

این مصیبت بزرگ را به حضرت ولی الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، به حوزه‌های گرانسنگ علمیه و ارادتمندان آن فقید سعید، به‌ویژه بیت معظم ایشان و بالاخص فرزندان بزرگوارش تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند منان علو درجات آن بزرگوار و صبر و اجر همه داغداران را مسألت دارم.

جمشید صادقیان پرور
مدیرکل بانک قوامین استان فارس


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال شخصیت وارسته، معلم اخلاق و روحانی ارزشمند و مردمی آیت‌الله آ میر احمد تقوی که همواره در جهت ارتقاء ارزش‌های اسلامی، دینی و اخلاقی تلاش می‎نمود موجب تاثر و تالم گردید.

تلاش‌های فرهنگی اجتماعی و تبلیغی ایشان در حوزه علمیه کهگیلویه برکسی پوشیده نیست. این روحانی جلیل‌القدر همواره با عزت نفس، ساده و با قناعت زندگی کرد و هرگز در دفاع از انقلاب و ولایت و رهبری کوتاهی نکرد.

یاد و خاطره آن عالم ساده زیست، نیک اندیش، پشتیبان انقلاب و نظام که در تعلیم، تربیت و پرورش جوانان و ارتقاء سطح اخلاقی و معنوی همت عالی داشت، همواره به نیکی باقی خواهد ماند.

اینجانب ضایعه درگذشت این عالم دینی را به عموم مردم ولایتمدار استان، شاگردان، علاقه مندان و بازماندگان علی الخصوص بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صبری جمیل و اجری جزیل و برای آن فقید سعید علو درجات الهی را مسئلت دارم.

سید هاشم موسوی جهان آباد
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر باخبر شدیم روحانی فاضل و مردمی حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی دعوت حق لبیک گفتند.

این مصیبت بزرگ را به خانوادہ‌ی محترم و بستگان و بازماندگان آن فقید سعید و مردم شریف استان کھگیلویه و بویراحمد، خصوصا کھگیلویه بزرگ تسلیت عرض نمودہ و از خداوند منان برای ایشان غفران واسعه و برای بازماندگان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت دارم.

والسلام علیکم

سید باقر موسوی جھان آباد
نمایندہ اسبق مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی


«انالله و اناالیه راجعون»

خبر ارتحال عالم جلیل القدر، آقا میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم گردید بی شک خدمات آن عالم وارسته به کهگیلویه برکسی پوشیده نیست و خاطره‌ای ماندگار از ایشان باقی خواهد گذاشت.

اینجانب این ضایعه را به جامعه روحانیت، مردم شریف و مومن کهگیلویه و استان و بیت محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علوّ درجات آن مرحوم را مسألت می‌نمایم.

محمدحسین نصیری راد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

با تاثر و اندوه فراوان رحلت عالم ربانی و جلیل القدر حضرت حجت الاسلام آ میر احمد تقوی را به بیت مکرم، فرزندان و وابستگان ایشان تسلیت عرض میکنم.

بی تردید فقدان این شخصیت ممتاز که عمر پر برکت خود را صرف اعتلای اسلام، تحکیم انقلاب اسلامی، علم آموزی، و روشنگری دینی نمود، خلائی ژرف برای بهره‌مندان از محضر آن عالم بزرگ به شمار می‌آید. از ایزد منان برای آن مجاهد فقید، اجر جزیل و برای خانواده و دیگر ارادتمندان ایشان صبر مسئلت دارم.

براتعلی صالحی
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید میر احمد تقوی(ره) از سلاله پاک و مطهر ائمه اطهار(س) موجب تالم و تاسف فراوان گردید. فقدان آن مجاهد نستوه، موجبات غم بسیار سنگینی را فراهم نموده است که اگر لطف و محبت خدا و اجداد طاهرش نباشد به راحتی قابل جبران نخواهد بود.

اینجانب در کمال تاسف این ضایعه بزرگ را به عموم مردم به خصوص روحانیت معظم و بیت مکرم آن فقید سعید، تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از خداوند سبحان برای آن حضرت، علو درجات را خواستارم.

دکتر کیان دهراب پور
دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون
کل من علیھا فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

در کمال تاسف و تالم فراوان با خبر شدیم، روحانی ارزشمند حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد تقوی (که نماد مردم داری و صلح خواھی در استان بودند) دار فانی را وداع گفتند.

این فاجعه‌ی عظیم و شوک بزرگ را به مردم شریف استان کھگیلویه و بویراحمد و ایل سترگ سادات سید محمید(ع) و خانوادہ‌ی عزیز تقوی تسلیت عرض نمودہ و از خداوند منان مغرفت خاصه حضرتش را برای آن مرحوم مسافر و صبر و شکیبایی برای خانوادہ‌ی ایشان مسئلت دارم.

والسلام علیکم

عمار بینا
معاون سازمان بین المللی سفیران صلح


بسم الله الرحمن الرحیم
إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون

درگذشت حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی موجب تأثر و تألم گردید.

آن عالم برجسته عمر با برکت خویش را در راه مجاهدت و تلاش برای تعلیم و ترویج آموزه‌های والای اسلامی و دینی به کار برد و خدمات شایسته‌ای در طول عمر بابرکت در صحنه‌های مختلف از خود به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام تقوی به رغم دلبستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی از پذیرش مناصب رسمی در جمهوری اسلامی نیز اجتناب کرد حتی در یکی از دیدارهای ایشان با حضرت امام (ره) در برابر تمایل آن بزرگوار برای تقبل امامت جمعه دهدشت، ایشان با همان تواضعی که نسبت به امام داشتند از پذیرش این سمت عذر خواستند.

این مصیبت را به ساحت مقدس امام عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید، حوزه‌های علمیه، مردم عالم پرور استان کهگیلویه و بویراحمد و بطور خاص به فرزندان این عالم بزرگوار تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه و برای همه بازماندگان و وابستگان صبر و اجر مسئلت دارم.

سرهنگ پاسدار علی ستوده نیا
فرمانده سپاه شهرستان دنا


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

رحلت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی مؤسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه از مشاهیر و علمای برجسته جنوب کشور، همراه دیرین ولایت، و استاد برجسته حوزه‌های علمیه موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

این روحانی خدوم که از یاران، مبارزان انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در دوران انقلاب بودند عمر پربرکت خود را درمسیر پاسداشت از حریم ولایت و تشیّع، شاگردان زیادی در ترویج شعائر دینی و فضایل اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تربیت نمودند.

آن مرحوم با داشتن جایگاه اجتماعی-معنوی نقش بزرگی در ترویج فرهنگ اسلامی و حراست از کیان اسلامی داشتند و آثار ماندگاری از خود به یادگار گذاشتند که منشا خیر و برکت بودند.

اینجانب ارتحال این عالم ربانی را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت مکرم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از پیشگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات، و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می‌نمایم.

علی یار علی پور
فرماندار دنا


بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِیمِ
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر، فقیه عالی مقام حضرت حجه الاسلام والمسلمین آ سید احمد تقوی موسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه موجب تاسف و تاثر گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت فرزندان کهگیلویه و بویراحمد گذراند، حب به وطن، ساده زیستی و طهارت نفس ایشان زبانزده عام و خاص بود و باید الگویی برای همگان باشد.

این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد، خاندان آن مرحوم به ویژه سادات معظم و شاگردان ایشان تسلیت گفته، و از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توام با اجر را برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

سعادت صالحی نیا
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون
إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلی یوم القیامه

ارتحال ملکوتی عالم وارسته مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا آ میر احمد تقوی باعث تأسف و تألم همگان گردید.

آن عالِمِ عامِل همواره یار و یاور صادق حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بودند و به عنوان پناهگاه معنوی و مورد وثوق خطه‌ی زرخیز مردم شریف کهگیلویه به شمار می‌رفتند و ولایت‌مداری، مردم داری و ساده زیستی این عالم پارسا هرگز از ذهن‌ها محو نخواهد شد. بی شک تأسیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) و تولیت آستان مقدس امام زاده سیدمحمید(ع) و دهها حرکت ماندگار از باقیات و صالحات ارزشمند ایشان خواهد بود.

اینجانبان فقدان سنگین این بزرگ مرد علمی و معنوی را به محضر وجود اقدس حضرت بقیت الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، جامعه ورزشی و به ویژه بیت معظم ایشان تسلیت عرض می‌نماییم. خداوند روح ایشان را با اولیای الهی و اجداد طاهرینش محشور فرماید.

هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهر دهدشت


انالله و اناالیه راجعون

درگذشت عالم جلیل القدر جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی رحمة‌الله‌علیه را به خاندان مکرم، بازماندگان، حوزه علمیه شهر دهدشت و نیز به ارادتمندان و شاگردان آن مرحوم و به همه‌ی مردم مؤمن و انقلابی و قدرشناس کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت مینمایم.

محمدعلی رهامی
رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا الله و انا الیه راجعون

رحلت اندوه‌بار عالم ربانی و فقیه عالی‌قدر، حاج‌آقا آ میر احمد تقوی موجب تأثر و تأسف گردید.

فقدان این روحانی برجسته که خدمات ارزشمندی را در راستای گسترش معارف الهی و ترویج آموزه‌های دینی از خود به یادگار گذاشت، ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر است.

پایگاه خبری ورزش دنا درگذشت این عالم جلیل‌القدر را به جامعه روحانیت، مردم فهیم شهرستان کهگیلویه و بیت معزز آن مرحوم تسلیت عرض نموده، صبر جمیل و علو درجات را برای بازماندگان مسألت داریم.

پایگاه خبری ورزش دنا


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إذا مات العالم ثُلم في الإ سلام ثَلمة لا يسدّها شيء

«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»

خبر درگذشت عالم وارسته؛ حضرت آیت‌اللّه حاج سید میر احمد تقوی، استاد برجسته اخلاق و فقاهت موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

آن مجاهد نستوه و سالک الی اللّه، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی، تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

تدین و اخلاص در کنار صراحت کلام و حق‌گویی، ویژگی‌هایی هستند که از حضرت آیت اللّه تقوی (رحمة اللّه علیه)، عالمی ربانی و مردمی ساخته که در قلوب همگان جای ویژه دارند و همراهی مجدانه و مخلصانه ایشان در ترویج آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی، نقطه عطفی در زندگی بابرکتشان محسوب می‌شود.

اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدّس حضرت بقیة اللّه الاعظم (روحی و ارواحنا لتراب مقدمه فداه)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و عموم شاگردان و ارداتمندان به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه الهی برای آن فقید سعید، علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

اسماعیل صمدی نسب
هیات دو و میدانی شهرستان کهگیلویه و باشگاه فرهنگی ورزشی شاهین کهگیلویه


«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»

ضایعه ارتحال عالم جلیل القدر و اندیشمندی فرزانه حضرت حجه الاسلام و المسلمین آ سید میر احمد تقوی(ره) را به محضر امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه، شاگردان ایشان، عموم مردم و بیت مکرم و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می‌نماییم و برای آن عالم فرهیخته و مجاهد علو درجات از خداوند منان مسئلت داریم.

روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه


خبر ارتحال عالم ربانی حضرت حجه‌الاسلام و المسلمین «آ میر احمد تقوی» برای ارادت‌مندان و دل‌دادگان اهل بیت(ع)، مصیبتی سنگین و ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است.

آن عالم فقیه به عنوان روحانی برجسته استان، سرچشمه فیوضات معنوی و مروج علوم دینی در منطقه بودند که مردم‌داری و ساده‌زیستی ایشان او را به ملجاء و پناهگاه مردم بدل نموده بود.

ضمن عرض تسلیت عروج ملکوتی این عالم وارسته، از خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت و علو درجات کرده و برای خانواده بزرگوار و سایر بازماندگانشان صبر جمیل مسئلت داریم.

ستار هدایت‌خواه
رئیس جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد و نمایندۀ سابق مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی


بسم الله الرحمن الرحیم

ارتحال فقیه مجاهد و عالم ربانی و انقلابی حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی موجب تاثر و تآلم فراوان گردید.

ده‌ها سال مجاهدت فی سبیل الله در میدان‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و اجتماعی کارنامه بلند پایه آن عالم فقید را نشان میدهد.

اینجانب این مصیبت را به سادات جلیل القدر، حوزه علمیه، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، ارادتمندان به ایشان و بیت معظم ایشان تسلیت عرض نموده و رحمت و رضوان الهی را برای آن عالم فقید از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

سرگرد پاسدار علی محمدی
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان کهگیلویه و بویر احمد


بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا الیه راجعون

با قلبی مالامال ازغم و اندوه، ارتحال عالم ربانی، سالک الی الله، ملجأ و پناهگاه محرومان و مستضعفان حضرت آية الله آ میر احمد تقوی مقدم را خدمت عموم مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، بستگان و بیت رفیع ایشان بویژه عالم فرزانه حضرت حجة الاسلام المسلمين سيد مرتضی تقوی و جناب دکتر سید مصطفی تقوی تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن مرحوم علو درجات و حشر با اجداد طاهرینش و برای بیت مکرم و فرزندان معزز آن عالم زاهد و پارسا صبر و اجر مسئلت می‌کنم.

آیت‌الله عبدی پور
مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جبهه پایداری استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

باخبر شدیم که حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج میر احمد تقوی بزرگ روحانی کهگیلویه بزرگ و سیدی متعبد و خدمتگزاری صدیق دار فانی را وداع گفتند و به لقاء الله پیوستند.

این ثلمه عظیم را به عموم مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد به ویژه فرزندان و بستگان آن عزیز سفر کرده، تسلیت عرض می‎‌کنم. امیدوارم خداوند مهربان ایشان را در جوار رحمت خاصه‌اش قرار دهد و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.
والسلام علیکم و رحمه الله

مورخه ۲۴/ ۵/ ۱۳۹۸ – حلب سوریه
سید علی محمد بزرگواری
(نماینده سابق مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی)


«از خدائیم و به سوی او باز می‌گردیم»
به نام «او» که زنده می‌کند و می‌میرانَد.

درگذشتِ روحانی وارسته و شجاع، جنابِ حجّت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی، هم او که ساده زیست بود و رُک گو و بی پیرایه و عمری را در کنارِ مردم و در خدمت مردم با خوشنامی سپری کرد، به شهروندانِ خوب و قدرشناس، حوزه علمیّه، خانواده ارجمند، به‌ویژه فرزندانِ آن بزرگوار، تسلیت گفته، از درگاهِ دادارِ دادگستر، برای آن سیّدِ صادق، آمرزشِ الهی و برای فامیل‌های وابسته و بازماندگان، تندرستی و شکیبایی آرزو دارم.

دکتر علی مندنی پور
رئیس سابق کانون وکلای کشور


«انا لله و انا الیه راجعون»

درگذشت عالم جلیل القدر، موسس حوزه علمیه دهدشت و از یاران باوفای امام خمینی «ره» و رهبر معظم انقلاب، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی مقدم موجب تالم و تاثر فراوان شد. ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.

این ماتم جانگداز را به مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد مخصوصاً به علما و روحانیون و طلاب حوزه علمیه دهدشت، شاگردان و دوستداران و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌‌کنم.

سرهنگ دوم پاسدار سید روح الله شاهینی سوق
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

از شمار دو چشم یک تن کم/ و از شمار خرد هزاران بیش

خبر عروج عالمی وارسته، متشرع و مردم دار حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی که به مانند تمامی عالمان وارسه درد دین داشت و تمامی دارایی خویش که عمری بابرکت بود را در حفظ و حراست از دینداری مردم و جامعه تقدیم نمود، موجب تاثر و تاسف شدید آحاد جامعه کهگیلویه و بویراحمد خصوصا متدینین و متشرعین شد.

عالمی مهذب که هیچگاه فریفته دنیا و زخارفش نشد و همچنان به مانند اجداد سلف خویش سادگی و صداقت و با مردم بودن را سرلوحه زندگی خود قرار داد و منشأ خیرات و برکات از فرزندان شایسته تا حوزه تعلیم طلاب متدین بود.

اینک این عالم الهی پس از سالها تلاش و ممارست برای مفید به فایده بودن در پهنه گیتی، و با کوله باری از باقیات و صالحات شایسته به دیدار حق شتافت.

شورای فرهنگ عمومی شهرستان دنا ضمن تسلیت رحلت این عالم ربانی به حضرت ولی عصر عج، مقام معظم رهبری، بیت مکرم و معظم ایشان و تمامی دوستداران آن عالم ایمانی، رحمت و مغفرت الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای کانون داغدار ایشان از خداوند متعالی مسالت می‌نماید و امت خداجوی و وفادار به آرمان‌های والای اسلامی را به شرکت با شکوه در مراسم تشییع پیکر آن عزیز سفر کرده و برپایی مراسم وداعی شایسته و باشکوه که نشان قدرشناسی تمامی عشایر و عشیره‌های ساکن در استان است، دعوت می‌نماید.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دنا


اِذَامَاتَ العَالِمَ ثَلَمَ فِی الِاسلامِ ثُلْمَهً لاَیَسُدّها شَیء

با نهایت تأسف و تأثر درگذشت عالم مجاهد، فقیه وارسته، حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی (رحمه الله علیه) که سالیان پربرکت عمر شریفشان صرف در اکتساب علم، تقوا، ورع و خدمت به اسلام، انقلاب و مکتب امام صادق(ع) بوده، و از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی همواره در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب حضور فعال و موثر داشته را به عموم مردم ولایتمدار ایران اسلامی بالاخص مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد، بیت مکرم خاصتا فرزندان فاضل ایشان حضرت آیت الله سید مرتصی تقوی و اندیشمند فرهیخته دکتر سید مصطفی تقوی تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم روح مطهر و وارسته ایشان را با اولیاءالله و ائمه اطهار (علیهم السلام) محشور و به تمامی بازماندگان محترم صبر و اجر عنایت فرماید.

هدایت الله بازگیر
اداره زندان کهگیلویه


انا لله و انا الیه الراجعون

ارتحال عالم ربانی فقیه وارسته مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی که در عین ساده زیستی حیات پر برکت خود را صرف هدایت، ترویج فرهنگ اسلامی، خدمت به مردم شریف کهگیلویه نمود موجب تاثر و تالم خاطر گردید.

اینجانب رحلت آن عالم و فقیه فاضل را به اراتمندان، روحانیت معزز، حوزه‌های علمیه، مردم شریف شهرستان کهگیلویه و بازماندگان و وابستگان ایشان تسلیت عرض نموده، علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقیه ارزشمند از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

علیرضا اتابک
فرماندار شهرستان کهگیلویه


انا لله و انا اليه راجعون
ياايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه فادخلي في عبادي و ادخلي جنتي

درگذشت عالم رباني و مبارز حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج آ مير احمد تقوي را به مردم شريف و شهيد پرور شهرستان كهگيلويه خاصه بيت مكرم ايشان تسليت عرض نموده و براي آن عالم بزرگوار علو درجات و مغفرت و رحمت آرزومنديم.

امیرحسین کوهی سوق
مدیر تأمین اجتماعی شهرستان کهگیلویه


انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر درگذشت عالم جلیل‌القدر حجت‌الاسلام آ میر احمد تقوی مقدم که عمر پربرکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تعمیق معارف اسلامی گذراند را به بیت مکرم و بازماندگان معزز، جامعه روحانیت، ارادتمندان و شاگردان آن مرحوم و به همه مردم مومن و انقلابی استان و شهر دهدشت تسلیت عرض می‌کنم.

از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید و صبر برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

اسفندیار برخه
شهردار دهدشت


بسمه تعالی
“هوالباقی”

ارتحال عالم ربانی، مجاهد وارسته و هدایتگر روشن ضمیر حضرت آیت الله میر احمد تقوی مقدم که عمر گرانبهای خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج فرهنگ اسلامی نموده، موجب تاثر و تالم فراوان شد.

اینجانب رحلت آن عالم وارسته را به حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله)، روحانیت معزز و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد بویژه مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان کهگیلویه و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده، رحمت واسعه الهی برای آن فقیه ارزشمند از خداوند بزرگ مسئلت مینمایم.

دکتر محمد طاهر طیب زادگان
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم وارسته و ربانی، روحانی ساده زیست حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی(ره) که در طول عمر با برکت خود زهد و تقوا را پیشه کرده بود موجب تاثر و تالم شدید خاطر گردید.

بزرگ مردی از جنس ایمان و تقوای الهی که تمام عمر خود را جهت نشر دین و هدایت و ارشاد جامعه نمود. بی شک خدمات ارزنده و مثمرثمر آن عالم و مجاهد نستوه در کهگیلویه بر کسی پوشیده نیست و خاطره‌ای ماندگار از آن ستوده بزرگ باقی خواهد ماند.

اینجانب این ضایعه اسفناک را به محضر امام عصر( عج)، رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و بیت مکرم ایشان و حوزه‌های علمیه سراسر کشور تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند رحمان، غفران و رحمت الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای منسوبین خواهانم.

دکتر محمد طاها خادمی
رئیس بیمارستان امام خمینی ره دهدشت


بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالمی وارسته و روحانی ساده زیست آ میر احمد تقوی که در طول عمر بابرکت خود زهد و تقوا پیشه کرده بود موجب تالم خاطر گردید.

بدون شک وجود علمای ربانی در هر منطقه بخصوص شخصیت ایشان در کهگیلویه بزرگ منشا آثار و خدمات ارزشمند فرهنگی و معنوی بوده است.

در گذشت این روحانی معظم را به محضر سادات بزرگ و بیت محترم، حوزه‌های علمیه و نیز مردم عزادار کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌نمایم.
والسلام

رییس و کارکنان اداره پست شهرستان کهگیلویه


کُلّ مَن عَلیها فان و یَبقی وَجه رَبّکَ ذُوالجَلالِ و الِاکرام

درگذشت عالم ربانی، سید جلیل القدر، روحانی مبارز و مجاهد، پدر معنوی کهگیلویه، آ سید میر احمد تقوی رحمه الله علیه را به مقام عظمای ولایت، روحانیون معظم و معزز، مردم ولایت مدار، سادات جلیل القدر و بیت آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض مینماییم.

و بدینوسیله آمادگی جامعه پرستاری شهرستان کهگیلویه را جهت ارائه خدمات به مردم عزادار و داغدیده در ایام عزاداری ایشان اعلام میداریم.

والعاقبةُ لِلمُتَّقین.

سید جمشید کاظمی
دبیر سازمان نظام پرستاری شهرستان کهگیلویه


درگذشت عالم ربانی و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ را به مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد علی الخصوص کهگیلویه بزرگ و جامعه روحانیت تسلیت می‌گویم و از خداوند منان می‌خواهم که با جد اطهرش محشور بگردانش.

اردشیر قاسمی
رییس اداره راه و شهرسازی کهگیلویه


انا لله وانا الیه راجعون
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه، لا یسدها شیء الی یوم القیامه

خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی مقدم باعث تاسف و تالم فراوان گردید.

ایشان از سلسله علمای وارسته‌ای بودند که علم و عمل را درهم آمیخته و در صحنه‌های مختلف مجاهدت چه در مقابل دشمنان این کشور و چه در برابر جهل و ظلمت و ایادی شیطان حضوری درخشان و مؤثر داشتند.

اینجانب ارتحال حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی پدر معنوی کهگیلویه را صمیمانه تسلیت می‌گویم.

سهیلا باشتویی
مدیریت امور شعب خیریه آبشار عاطفه ها در استان کهگیلویه و بویر احمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إذا مات العالم ثُلم في الإسلام ثَلمة لا يسدّها شيء

«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»

خبر درگذشت عالم وارسته؛ حضرت آیت‌اللّه حاج سید میر احمد تقوی، استاد برجسته اخلاق و فقاهت موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

آن مجاهد نستوه و سالک الی اللّه، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی، تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

تدین و اخلاص در کنار صراحت کلام و حق‌گویی، ویژگی‌هایی هستند که از حضرت آیت اللّه تقوی (رحمة اللّه علیه)، عالمی ربانی و مردمی ساخته که در قلوب همگان جایگاه ویژه دارند و همراهی مجدانه و مخلصانه ایشان در ترویج آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی، نقطه عطفی در زندگی بابرکتشان محسوب می‌شود.

اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدّس حضرت بقیة اللّه الاعظم (روحی و ارواحنا لتراب مقدمه فداه)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی(، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم) و عموم شاگردان و ارداتمندان به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه الهی برای آن فقید سعید، علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

دکتر رامین بهیارفر
رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرستان باشت


انالله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم عالم وارسته حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی پس از عمری مجاهدت خالصانه در راه تحصیل و ترویج معارف اهل البیت (علیهم السلام) دار فانی را‌ وداع گفت.

این عالم ربانی به راستی مصداق بارز «العلماء امناء الرسل» بود که نقشی موثر در تبیین و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) ایفا نمود و سالهای سال از عمر با برکت خود را وقف ترویج فرهنگ اسلامی سپری نمود و به عنوان عارفی وارسته در مسیر کمال انسانی و ترویج صفات الهی در جامعه گام بر می‌داشت.

اینجانب درگذشت این روحانی گرانقدر را به جامعه روحانیت و مردم استان خصوصا مردم شهرستان کهگیلویه و خانواه محترم ایشان تسلیت گفته، علو درجات برای آن عزیز و صبر و اجر برای بازماندگان از ایزد منان درخواست می‌نمایم.

رهام دیانت
رئیس دادگستری شهرستان باشت


بسم اللله الرحمن الرحیم
انالله واناالیه راجعون
اذا ماتَ العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء.

با تاسف و تاثر فراوان خبر درگذشت عالم عامل حجت الاسلام والمسلمین میر احمد تقوی، مردم مومن و انقلابی استان کهکیلویه و بویراحمد و منطقه را در غم و اندوه فرو برد.

فقدان این عالم والا مقام و خدمات با ارزش ایشان به دین مبین و نظام اسلامی در استان بر هیچ کس پوشیده نیست و برای همیشه در اذهان جامعه باقی خواهد ماند.

ایشان در کمال ساده زیستی با اهتمام فراوان به خدمت طلاب، فضلا و شیفتگان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) پرداخت و با اخلاص و تواضع همواره در کنار مردم، بالاخص مردم کهگیلویه بود تا آنگاه که ندای حق فرا رسید و دعوت حق را لبیک گفت.

بدین وسیله ضمن تسلیت به محضر امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و همه علما و فرهیختگان، تمام اقشار استان و اردتمندان ایشان، از خداوند منان برای آن عالم ربانی علو درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل را آرزومندیم.

عبدالرحیم عبودی
امام جمعه باشت


بسم الله الرحمن الرحیم
«انا لله و انا الیه راجعون»
«اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه، لا یسدها شیء الی یوم القیامه»

خبر ارتحال عالم وارسته و ربانی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید میر احمد تقوی(ره) موجی از غم و اندوه را بر خطه جنوب بالاخص استان کهگیلویه و بویراحمد و رهروان علم و اخلاق و حوزه‌های علمیه مستولی نمود و موجبات تألم و تأثر فراوان گردید.

آن عالم دینی در طول عمر پربرکت خویش منشأ خدمات فراوانی از قبیل: ترویج و تبیین دین مبین اسلام، ارشاد جامعه، اصلاح ذات البین، حمایت و مساعدت در تأسیس مساجد و حسینیه‌ها به ویژه حوزه علمیه و تربیت طلاب و مبلغان دین و اخلاق بوده است که ان‌شاءالله به عنوان باقیات و صالحات نزد خدای متعال محفوظ هستند.

اینجانب با قلبی آکنده از غم و اندوه، عروج ملکوتی آن عالم دینی و شخصیت وارسته و ممتاز را به حضور عموم مردم، خاصه طلاب و روحانیت و بیت مکرم آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و برای آن عالم به معبود پیوسته هم‌نشینی با اولیاء الله و علو درجات را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

سید اسماعیل علی زاده
(فعال سیاسی گچساران و باشت)


بسم لله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ

خبر ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و روحانی ساده زیست حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید میراحمد تقوی (رحمت الله علیه) که به حق بازمانده‌ای از روحانیت اصیل و خدمتگذار شیعه بودند و سالیان متمادی از عمر با برکت خود را در راه ترویج معارف اسلامی صرف خدمت به عالم تشیع نمودند، موجب تاسف و تالم فراوان گردید.

اینجانب در کمال تأسف ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به حوزه‌های علمیه کشور، بیت مکرم و فرزندان محترم ایشان، سادات جلیل القدر و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم مغفرت و رحمت الهی و حشر با ائمه‌اطهار (ع) مسألت می‌نمایم.

لطف الله موسوی
شهردار باشت


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إذا مات العالم ثُلم في الإسلام ثَلمة لا يسدّها شيء

«إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ»

خبر درگذشت عالم وارسته؛ حضرت آیت‌اللّه حاج سید میر احمد تقوی، استاد برجسته اخلاق و فقاهت موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

آن مجاهد نستوه و سالک الی اللّه، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی، تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

تدین و اخلاص در کنار صراحت کلام و حق‌گویی، ویژگی‌هایی هستند که از حضرت آیت اللّه تقوی (رحمة اللّه علیه)، عالمی ربانی و مردمی ساخته که در قلوب همگان جای ویژه دارند و همراهی مجدانه و مخلصانه ایشان در ترویج آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی، نقطه عطفی در زندگی بابرکتشان محسوب می‌شود.

اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدّس حضرت بقیة اللّه الاعظم (روحی و ارواحنا لتراب مقدمه فداه)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و عموم شاگردان و ارداتمندان به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه الهی برای آن فقید سعید، علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

بهگام بازیار
رئیس بهزیستی شهرستان باشت


بسم الله الرحمن الرحیم
وَ إِذَا مَاتَ‏ الْعَالِمُ ثُلِمَ‏ فِی الْإَسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ

فقدان عالم مجاهد و عارف وارسته و ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی که از علمای شجاع، انقلابی و مبارزین نهضت اسلامی بوده و از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی همواره در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب حضور فعال و موثر داشته، ثلمه‌ای جبران ناپذیر و ضایعه‌ای بزرگ است.

ارتحال این عالم ربانی که عمر بابرکت خویش را در مسیر مجاهده و تهذیب نفس سپری نموده و سالیان متمادی حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی و دانشگاهیان از وجود ایشان بهرمنده بودند را به پیشگاه امام عصر (عج) و رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، حوزه‌ی علمیه، تمامی ارادتمندان و عموم مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه اهالی شریف و ولایت‌مدار کهگیلویه تسلیت عرض میکنم و از خداوند متعال مسلئت دارم که روح ملکوتی ایشان را با امام حسین (ع) و شهیدان کربلا مشحور گرداند.

نادر گرامی
رئیس شورای شهر باشت و رئیس هیئات مذهبی شهرستان


انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم عالم وارسته حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی پس از عمری مجاهدت خالصانه در راه تحصیل و ترویج معارف اهل البیت (علیهم السلام) دار فانی را‌ وداع گفت.

این عالم ربانی به راستی مصداق بارز «العلماء امناء الرسل» بود که نقشی موثر در تبیین و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) ایفا نمود و سالهای سال از عمر با برکت خود را وقف ترویج فرهنگ اسلامی نمود و به عنوان عارفی وارسته در مسیر کمال انسانی و ترویج صفات الهی در جامعه گام بر می‌داشت.

اینجانب درگذشت این روحانی گرانقدر را به جامعه روحانیت و مردم استان خصوصا مردم شهرستان کهگیلویه و خانواه محترم ایشان تسلیت گفته، علو درجات برای آن عزیز و صبر و اجر برای بازماندگان از ایزد منان درخواست می‌نمایم.

دکتر فرشاد رستمی
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت


به نقل از وبسایتهای خبری از شهرستان باشت اشخاص محترم زیر نیز هرکدام با ارسال پیامی جداگانه، ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی را تسلیت گفتند:

سید مسعود حسینی فرماندار شهرستان باشت
مهرداد انباز پور بخشدار مرکزی باشت
مجید محمدی فر بخشدار بخش بوستان
حجت الاسلام محمد معتمد فر رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان
سید عبدالحمید ولی پور رئیس کمیته امداد شهرستان
مهدی عسکری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان
سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان
محمد علیزاده رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان
سید مهدی محمدی رئیس هلال احمر شهرستان
جواد شمشیر ی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان
سرهنگ سید علی رضا زاده فرمانده سپاه شهرستان
سرهنگ رضا چشم مهتاب فرمانده نیروی انتظامی شهرستان
دکتر صادق ظفری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان
سامان گرجی رئیس منابع طبیعی شهرستان
علی حبییی رئیس اداره پست شهرستان
خانم ضرغامی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان
مسعود روانگرد رئیس اداره فنی و حرفه شهرستان
فاتحی رئیس امور عشایر گچساران و باشت
صادق ماندنی زاده رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان
فرج دیلمی رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان
مسعود شیرزاده رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان
سید یعقوب سادات عنا رئیس اداره محیط زیست شهرستان
سعید گندمکار رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان
بهزادیان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان
رنجبر رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان
سید اصغر مرعشی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان
علی شاهمیری رئیس حوزه هنری
مظفر علی زاده رئیس کار ورفال اجتماعی شهرستان
دهقان رئیس اداره گاز شهرستان
ملک حسین حسینی پور رئیس مخابرات شهرستان
امین محمدی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی
یعقوب گرجی رئیس اداره آبفای شهری
ارسلان عرب پور رئیس صندوق کار آفرینی امید شهرستان
محمود نظری رئیس آموزش و پرورش شهرستان
محسن ظفری معاون فرماندار شهرستان
روابط عمومی حوزه قضایی شهرستان
خانم ظفری رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان
اعضای شورای شهر بوستان
محمدرضا حسینی دهیار بوستان
عطا دیلمی رئیس آب منطقه ای شهرستان
رضایی رئیس اداره برق شهرستان
دهیاران بخش مرکزی باشت و بخش بوستان
حوزه محمد رسول الله (ص)
حوزه حضرت زهرا سلام الله علیها
نیروی های انقلاب اسلامی شهرستان
ستاد نماز جمعه شهرستان
شورای فرهنگ عمومی شهرستان
دفتر امام جمعه باشت
اصحاب رسانه


انا لله و انا الیه راجعون

فقدان عالم و عارف وارسته و ربانی، آیت الله آ میر احمد تقوی که از علمای شجاع و انقلابی و مبارزین نهضت اسلامی بوده و از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی همواره در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب حضور فعال و موثر داشته، ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر و ضایعه‌ای بزرگ است.

ارتحال این عالم عالیقدر که عمر با برکت خویش را در مسیر مجاهده و تهذیب نفس سپری نموده و سالیان متمادی حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی از وجود ایشان بهره‌مند بودند را به پیشگاه امام عصر (عج)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه استان، تمامی ارادتمندان و عموم ملت شریف استان بخصوص شهرستان کهگیلویه تسلیت گفته و از خداوند متعال مسئلت داریم که روح پرفتوح ایشان را با امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا محشور نماید.

سرهنگ سید محمد موسوی
فرمانده انتظامی شهرستان گچساران


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

رحلت فقیه مجاهد و پارسا حضرت حجه الاسلام آقا میر احمد تقوی اعلی الله مقامه، موجب تاسف و تاثر شدید اینجانب گردید.

این روحانی عالیقدر از جمله شخصیت‌های نادری بود که در سراسر عمر با برکت و در مراحل گوناگون زندگی نورانی خویش منشا برکات فراوان برای حوزه‌ی علمیه و مردم مومن، و اسوه اخلاقی و علمی برای شاگردان و ارادتمندان خود بود.

فقدان این عالم ربانی و این روحانی جلیل القدر، ضایعه بزرگی است. از خداوند متعال علو درجات و مغفرت و رحمت واسعه‌اش را برای روح مطهر ایشان مسالت می‌کنم و به مردم و حوزه‌های علمیه استان و بویژه به خاندان مکرم و بازماندگان و همه ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

عین اله حسن پور
معاونت امور شعب بانک صادرات شهرستان های کهگیلویه و گچساران


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

رحلت فقیه مجاهد و پارسا حضرت حجه الاسلام آقا میراحمد تقوی اعلی اله مقامه، موجب تاسف و تاثر شدید اینجانب گردید.

این روحانی عالیقدر از جمله شخصیت‌های نادری بود که در سراسر عمر بابرکت و در مراحل گوناگون زندگی نورانی خویش منشا برکات فراوان برای حوزه‌ی علمیه و مردم مومن و اسوه اخلاقی و علمی برای شاگردان و ارادتمندان خود بود.

فقدان این عالم ربانی و این روحانی جلیل القدر، ضایعه بزرگی است. از خداوند متعال علو درجات و مغفرت و رحمت واسعه‌اش را برای روح مطهر ایشان مسالت می‌کنم و به مردم و حوزه‌های علمیه استان و بویژه به خاندان مکرم و بازماندگان و همه ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

نورالله حسن پور
خدمات مهندسی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و ‌انا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم وارسته، حضرت حجه السلام و المسلمین آ میر احمد تقوی رحمه الله علیه، همچنان که مایه تالم همه مردم استان و خصوصا منطقه کهگیلویه و خوزستان گردید، خیل عظیم روحانیون و طلاب استان که وجودش تداعی روزهای مبارزه، حمایت و هدایت‌های آن روحانی مجاهد بود، را نیز به شدت متاثر و اندوهگین ساخت.

نقش بی بدیل آن راحل به حق پیوسته در روزهای نفس‌گیر انقلاب اسلامی در خطه کهگیلویه و گرمابخشی ایشان به جبهه‌های نبرد، برای رزمندگان و پیش‌کسوتان جهاد و شهادت فراموش نشدنی است.

زهد و تقوای کم نظیر، ماندن تا آخرین روزهای زندگی در میان مردم بلاد خویش و پشت پا زدن به تمام زخارف مادی، در عین مسئولیت‌پذیری برای پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای امامین انقلاب، ولایت مداری و حضور فعال در صحنه‌های اجتماعی، مجاهدت در تعیلم و تربیت و پرورش شاگردانی در تراز انقلاب اسلامی و پایگاه مردمی منحصر به فرد، از جمله خصوصیات برجسته آن روحانی فرزانه بود که حقیقتا فقدان وجودشان به شدت احساس می‌شود.

با عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه، علمای اعلام، همه دوستداران، خاصه بیت مکرم و فرزندان داغدار ایشان، قطعا حضور مردم قدرشناس استان و کشور در مراسم وداع با این عالم دینی، شکوه دیگری از پیوند مردم و روحانیت و ولایت را به منصه ظهور خواهد رساند و مرهمی است بر دل همه ارادتمندان. روحشان شاد و جوار حق تعالی گواری وجودشان.

سعید سنایی مقدم
معاونت تبلیغ مدارس امین استان کهگیلویه و بویراحمد


اللَّهُمَّ لَا طَاقَةَ لِی بِالْجَهْدِ، وَ لَا صَبْرَ لِی عَلَی الْبَلَاءِ، وَ لَا قُوَّةَ لِی عَلَی الْفَقْرِ، فَلَا تَحْظُرْ عَلَی رِزْقِی، وَ لَا تَکلْنِی إِلَی خَلْقِک، بَلْ تَفَرَّدْ بِحَاجَتِی، وَ تَوَلَّ کفَایتِی

درگذشت عالم ربانی آ میر احمد تقوی را تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای خانواده محترم شان صبری جزیل خواستارم. ما را در غم خود شریک بدانید.

قاسمی نسب
هیئت بهبهانی‌های مقیم شیراز


«انا لله و انا الیه راجعون»

با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم جلیل القدر، فقیه عالی مقام و رئیس حوزه علمیه دهدشت، حضرت آیت الله میر احمد تقوی مقدم (رضوان‌الله علیه)، مردم استان کهگیلویه و بویراحمد را داغدار کرد.

فقدان این عالم والا مقام و خدمات ارزشمند ایشان به نظام اسلامی و مردم استان بر هیچ کس پوشیده نیست و برای همیشه در اذهان جامعه باقی خواهد ماند.

بدینوسیله ضمن تسلیت به خانواده گرامی، روحانیون معزز و اقشار مردم استان به ویژه شهرستان کهگیلویه، از خداوند منان برای آن عالم ربانی علو درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صحت، سلامتی و صبر جمیل آرزومندم.

امان الله نجفی
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد


خبر درگذشت روحانی و عالم جلیل القدر و مبارز نستوه، حجت الاسلام والمسلمین حاج میر احمد تقوی باعث تاسف و تالم فراوان گردید.

آن سید بزرگوار در طول عمر پربرکت خویش منشا خدمات فراوانی بود و بدون شک این خدمات و آثار معنوی بر جای مانده از وجود ارزشمند و روحانی ایشان در اذهان مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد ماندگار خواهد بود.

اینجانب درگذشت اندوهبار آن روحانی فاضل و استاد اخلاق را به محضر شریف حضرت ولی عصر ( عج)، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، مردم ولایت مدار استان و خطه کهگیلویه و بیت شریف و معزز ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان و دوستداران ایشان صبر در این مصیبت را آرزومندم.

عباس نورمحمدی
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد


خبر درگذشت عالِم ربانی، دلسوز و پر تلاش، حضرت حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید میر احمد تقوی(ره) موجب تامل و تاثّر فراون گردید.

این عالم ربانی بخش زیادی از عمر خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی گذراند. اینجانب از طرف خود و همکارانم در حوزه راه و شهرسازی ضمن عرض تسلیت فقدان این روحانی بزرگوار به مقام معظم رهبری، روحانیت و حوزه‌های محترم علمیه، مردم شریف استان و بیت مکرم ایشان، برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

عبدالمجید نژادصفوی
مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد


انالله و اناالیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر حضرت حجه الاسلام حاج آقا میر احمد تقوی موجب تاسف و تاثر گردید.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

اینجانب این مصیبت جانسوز را به محضر مقدس حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، مردم شریف و قدرشناس کهگیلویه بزرگ و خاندان آن مرحوم به ویژه شاگردان ایشان تسلیت گفته، از درگاه الهی علو درجات برای آن فقید سعید و صبر توأم با اجر را برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

سید محمدتقی علوی
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

قَالَ الِاِمامُ الصادقُ علیه السلامُ: إِذَا مَاتَ العالمُ اَلْمُؤْمِنُ ثُلِمَ فِي اَلْإِسْلاَمِ ثُلْمَةٌ لاَ يَسُدُّهَا شَيْءٌ

خبر رحلت عالم ربانی، مجاهد انقلابی، روحانی مردمی مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم همگان گردید.

این ضایعه اسفناک را به حوزه‌های علمیه و علماء اعلام، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، استانهای همجوار، سادات مکرم بویژه سادات محترم رضاتوفیق، خانواده متدین، مذهبی و عالم پرور تقوی علی الخصوص فرزندان دانشمند، عالم و فرهنگی ایشان تسلیت عرض نموده، برای روح آن سعید فقید غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

رحمان خادم
مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

ارتحال جانسوز عالم ربانی و سید پاک و جلیل القدر حجت‌الاسلام والمسلمین سید آ میر احمد تقوی (رضوان‌الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان شد.

ایشان که از جمله روحانیون با اخلاص، صادق و ساده زیست و مروج دین بود که با صراحت و صداقت در دوران عمر پربرکت خویش برای اعتلای فرهنگ دینی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فرو گذار نکردند و همواره عامل به احکام اسلام ناب محمدی بوده و با نصایح پدرانه نقش مهمی در ایجاد امنیت و صلح و صفا در منطقه داشته و الگوی تمام عیار انسانیت و موجب فخر و مباهات جنوب کشور بود‌.

اینجانب در کمال تأسف ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به حوزه‌های علمیه کشور، بیت مکرم و فرزندان محترم ایشان، سادات جلیل القدر و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزدمنان برای آن مرحوم مغفرت و رحمت الهی و حشر با ائمه‌اطهار (ع) مسألت می‌نمایم.

صیدال فعال
رئیس مرکز فوریت های امنیتی و اطلاعات وزارت کشور


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم فرزانه حجت الاسلام حاج آقا میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم خاطر شد.

در کمال تأسف درگذشت این عالم ربانی و مبارز راستین مسیر انقلاب اسلامی در عرصه علم و ایمان را به رهبر معظم انقلاب (دام عزه)، حوزه‌های علمیه و بیت محترم ایشان و مردم فهیم، متدین و ولایت‌مدار استان به خصوص مردم ولایت‌مدار کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزدمنان برای ایشان علو درجات و برای بیت مکرمشان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت دارم.

محسن جلیل
سرپرست اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

با تأثر و اندوه فراوان، رحلت عالم جلیل القدر حجت السلام آ میر احمد تقوی را به بیت مکرّم و وابستگان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

بی‌تردید فقدان این شخصیت ممتاز که عمر پر برکت خود را صرف اعتلای اسلام، تحکیم انقلاب اسلامی، علم آموزی و روشنگری دینی نمود، خلأیی ژرف برای بهره‌مندان از محضر آن عالم بزرگ به شمار می‌آید.

اینجانب ضمن طلب علوّ درجات برای آن مجاهد فقید، برای خانواده و دیگر ارادتمندان ایشان صبر و اجر جزیل از ایزد منّان مسئلت دارم.

مسعود خوبانی
عضو شورای شهر یاسوج


بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت عالم وارسته حضرت حجه الاسلام والمسلمین میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم گردید. ضمن عرض تسلیت به مردم فهیم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و خانواده محترم مخصوصا فرزندان بزرگوارش، غفران الهی را برای آن مرحوم مسئلت دارم.

رضادهبانی پور
عضوهیات علمی دانشگاه یاسوج و مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی، با تقوا، انسانی شایسته و مرید اهل بیت و مرد تکرار نشدنی پاک و بی آلایش حاج میر احمد تقوی مقدم که عمر پربرکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت اسلامی گذراند و ایشان که به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود را خدمت همه‌ی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خاصه مردم شهرستان کهگیلویه خصوصا خانواده بزرگ سادات رضاتوفیق تسلیت عرض می‌نمایم.

روحش شاد و راه و منشش پر رهرو باد.

شعبان صادقی
مدیریت شرکت گاز شهرستان کوار استان فارس


انا لله و‌انا الیه راجعون

درگذشت جانسوز عالم ربانی و وارسته، حاج آ میر احمد تقوی را خدمت هم استانی‌های عزیز کهگیلویه و بویراحمد و سایر هم‌وطنان عزیز و‌ مریدان آن عالم ساده زیست و اهل زهد، خصوصا خانواده بزرگ سادات رضاتوفیق تسلیت عرض می‌نمایم.

با تقدیم احترام و ارادت

علی افروس
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول استان خوزستان


انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم ربانی حاج آ میر احمد تقوی مقدم را به همه ارادتمندان آن فقید سعید خصوصا مردم شریف کهگیلویه بزرگ، خانواده داغدار و شاگردان سوگوارشان تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای روح آن عارف بالله و عبد صالح خدا علو درجات را مسئلت می‌نمایم.

دکتر رضا چمن
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


بسم الله الرحمن الرحیم
وَ إِذَا مَاتَ‏ الْعَالِمُ ثُلِمَ‏ فِی الْإَسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ

فقدان عالم مجاهد، عارف وارسته و ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی که از علمای شجاع، انقلابی و مبارزین نهضت اسلامی بوده و از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی همواره در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب حضور فعال و موثر داشته، صدمه‌ای جبران ناپذیر و ضایعه‌ای بزرگ است.

ارتحال این عالم ربانی که عمر با برکت خویش را در مسیر مجاهده و تهذیب نفس سپری نموده و سالیان متمادی حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی و دانشگاهیان از وجود ایشان بهرمنده بودند را به پیشگاه امام عصر (عج) و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی، حوزه‌ی علمیه، تمامی ارادتمندان و عموم مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد به ویژه اهالی شریف و ولایت مدار کهگیلویه تسلیت عرض میکنم، از خداوند متعال مسئلت دارم که روح ملکوتی ایشان را با امام حسین (ع) و شهیدان کربلا مشحور گرداند.

دکتر حسین اسماعیلی
رییس دانشگاه ازاد اسلامی گچساران


بسم‌الله‌ الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
وَ إِذَا مَاتَ‏ الْعَالِمُ ثُلِمَ‏ فِی الْإَسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ

ارتحال عالم جلیل القدر، فقیه عالی مقام، مجاهد مخلص حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی (رحمت الله علیه) موجب تاسف و تاثر گردید.

این عالم مجاهد در طول عمر با برکت خویش در حمایت از امام راحل، مقام معظم رهبری مدظله العالی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند.

اینجانب فقدان آن عالم ربانی را محضر امام عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه بیت معظم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان علو درجات و غفران واسعه را مسئلت می‌نمایم.

سرهنگ پاسدار علی اصغر نورایی نسب
فرمانده سپاه ناحیه گچساران


“انالله و اناالیه راجعون”

درگذشت روحانی عالم و برجسته آقا میر احمد تقوی موجب تالم و تاثر فراوان شد. یقیناً فقدان ایشان ضایعه‌ای دردناک برای استان است و گهگیلویه گوهری ارزشمند را در عرصه همدلی، همزبانی و وحدت از دست داده است.

اینجانب ضمن ابراز تاسف از درگذشت این اندیشمند وارسته و روحانی معزز، مصیبت وارده را به بیت مکرم آن مرحوم، روحانیت شریف، مراکز علوم دینی و مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت می‌گویم و برای آن عالم ربانی علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل مسئالت دارم.

هوشنگ صیدالی
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران


استان کهگیلویه و بویراحمد عزادار شد

رحلت جانگداز عالم ربانی و سید جلیل القدر حضرت آ میر احمد تقوی که در طول حیات مبارک هم با صدق و صفا زندگی کرد و هم روح و روش زی طلبگی را به کمال و کامل مراعات نمود و هم با مردم در بین مردم و همراه با مردم بدور از هیاهو و تشریفات زیست و هم به روشهای عامیانه و هم‌سطح با زمان و مکان، مبدع بسیاری آداب نیکو و عامل حذف بسیاری از روشها و نمایشها و رفتار ناپسند در جامعه گردید.

روحش متعالی و یادش گرامی باد.
۲۵ مردادماه ۹۸

یدالله مرادی
(مدیر اسبق آموزش و پرورش گچساران و فعال سیاسی و فرهنگی)


انا لله و انا الیه راجعون

عروج ملکوتی حضرت آیت الله میر احمد تقوی را به مردم شریف استان بویژه مردم غیور شهرستان کهگیلویه و بیت مکرمشان تسلیت عرض می‌نمایم. امیدواریم روح بلندش با پیامبر اکرم و حضرت امام حسین (ع) محشور گردد.
روحش شاد و یادش گرامی.

سید عبدالوهاب پورالحسینی
مدیریت جهاد کشاورزی گچساران


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

با تاسف و تاثر فراوان خبر درگذشت خطیب، معلم اخلاق و عالم ربانی حضرت آ میر احمد تقوی موسس حوزه علمیه کهگیلویه بزرگ و یکی از علمای برجسته، مردم استان را در غم و اندوه فرو برد.

آن عالم بزرگوار سالهای متمادی از عمر خویش را صرف جهاد فرهنگی، ترویج معارف دینی، کمک به محرومیت زدایی کرد و در اوج ساده زیستی از هیچ‌گونه تلاشی برای مردم عقب نشینی نکرد و همه عمر خود را وقف مردم کرد.

بدین وسیله از درگاه خداوند متعال شمول رحمت و مغفرتش را برای آن مرحوم و صبر و تسلا برای بازماندگان مسألت داریم.

روابط عمومی دادگستری شهرستان گچساران


ﺍﺫﺍ ﻣﺎﺕ ﺍﻟﻌﺎﻟﻢ ﺛُﻠٌﻢَ ﻓﯽ ﺍﻻﺳﻼﻡ ﺛُﻠﻤﺔً ﻻ ﯾﺴٌﺪﻫﺎ ﺷﯽﺀ

ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻓﻘﺎﻫﺖ، ﺳﻮﮔﻮﺍﺭِ ﻓﻘﺪﺍﻥِ ﻣﻬﺮ ﻓﺮﻭﺯﺍﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﭘﺮﺗﻮ ﺍﻓﺸﺎﻧﯽ، ﻋﻤﺮ ﮔﺮﺍﻧﺒﻬﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺮِ ﺗﺒﻠﯿﻎ ﻭ ﻧﺸﺮ ﻣﻌﺎﺭﻑ ﮔﺮﺍﻧﺴﻨﮓِ ﺍﺳﻼﻡ، ﺳﭙﺮﯼ ﮐﺮﺩ.

سید ﻣﺠﺎﻫﺪ، ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺧﻼﻕ، ﺷﺎﮔﺮﺩ ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﺍﻣﺎﻡ ﺧﻤﯿﻨی (ره)، ﺣﺎﻣﯽِ ﺳﺘﺮﮒِ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻘﺪﺱ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ، ﺣﻀﺮﺕ آقا سید احمد تقوی مقدم، ﭘﺲ ﺍﺯ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﺗﻼﺵ ﻭ ﻓﺪﺍﮐﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺗﺮﻭﯾﺞِ ﻣﮑﺘﺐِ ﺣﯿﺎﺗﺒﺨﺶ ﻣﺤﻤﺪﯼ ‏(ﺹ‏)، ﺑﻪ ﺯﯾﺎﺭﺕ ﺣﻀﺮﺕ ﺣﻖ ﺑﺎﺭ ﯾﺎﻓﺖ ﺗﺎ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﻣﺠﺎﻫﺪﺍﺕ ﺧﺎﻟﺼﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﻨﺪ.

ﺑﯽ ﺗﺮﺩﯾﺪ، ﺭﺣﻠﺖ ﺟﺎﻧﮕﺪﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻓﻘﯿﻪ ﺯﺍﻫﺪ ﻭ ﻓﺮﺯﺍﻧﻪ، ﻏﻤﯽ ﺟﺎﻧﮑﺎﻩ ﺑﺮ ﺟﺎﻥ ﻭ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﺎﮔﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺍﺭﺍﺩﺗﻤﻨﺪﺍﻥ ﺁﻥ ﻋﺰﯾﺰ ﺳﻔﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﻧﻬﺎﺩ، ﮐﻪ ﻗﻄﻌﺎ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﺎﺷﺪﻧﯽ ﺍﺳﺖ.

لذا، ﺍﯾﻦ ﻣﺼﯿﺒﺖ ﺑﺰﺭﮒ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺤﻀﺮ ﻣﺒﺎﺭک حضرت بقیة ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻻﻋﻈﻢ (ﻋﺞ‏) و حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، ﻣﺮﺍﺟﻊ ﻋﺎﻟﯿﻘﺪﺭ ﺗﻘﻠﯿﺪ، ﺣﻮﺯﻩ‌ﻫﺎﯼ ﻋﻠﻤﯿﻪ، ﻣﻘﻠﺪﯾﻦ، ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺷﺪﮔﺎﻥ ﻭ ﻋﻼﻗﻤﻨﺪﺍﻥ ﺁﻥ عارف ﻓﺮﺯﺍﻧﻪ ﻭ ﻗﺎﻃﺒﻪ مردم شریف استان کهگلویه و بویراحمد ﻭ ﺑﯿﺖ مکرم معظم له، ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ ﺗﺴﻠﯿﺖ ﻋﺮﺽ ﻧﻤوده، و ﺍﺯ ﺩﺭﮔﺎﻩ ﺣﻀﺮﺕ ﺑﺎﺭﯾﺘﻌﺎﻟﯽ، ﻋﻠﻮ ﺩﺭﺟﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﻋﺎﻟﻢ ﺭﺑﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﻃﻠﺐ ﻣﯽﮐنیم.

هیئت محبان ثارالله (ع) شهرستان گچساران


بسم الله الرحمن الرحیم
«إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ،ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ»

رحلت عالم مجاهد حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ سید میر احمد تقوی رحمه الله علیه، موجب تأثر و تألم خاطر اینجانب و جامعه‎ی فرهنگی و دانش آموزی شهرستان گچساران گردید.

این عالم وارسته عمر با برکت خود را وقف ترویج معارف اسلامی نمود و در عرصه فقاهت، دیانت و ارائه خدمات ارزنده اجتماعی و نیز بنیانگذاری حوزه علمیه دهدشت و تربیت شاگردان برجسته، کارنامه درخشانی از خویش برجا گذاشت.

اینجانب ضایعه فقدان این روحانی خدوم را به حوزه‌های علمیه و مردم متدین استان بالاخص کهگیلویه بزرگ و شاگردان، علاقه‌مندان به ویژه بیت مکرم و سایر بازماندگان آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همجواری با ائمه اطهار (ع) را مسئلت دارم.

ایوب مقیمی 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران


انالله و انا الیه راجعون 

خبر ارتحال عالم مجاهد و فرهیخته مرحوم آیت الله آقا میر احمد تقوی مقدم باعث تاسف و تاثر گردید.

اینجانب ارتحال آیت الله آقا میراحمد تقوی مقدم مؤسس حوزه علمیه شهرستان کهگیلویه و از مشاهیر و علمای برجسته کهگیلویه و بویراحمد که عمر با برکت و اعتبار معنوی خویش را در خدمت تحکیم و استقرار نظام اسلامی صرف نمود را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، جامعه معزز روحانیت، ملت مسلمان ایران بالاخص مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقیه فقید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

دکتر محمد محمدی
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران


«اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة، لا یسدها شیء الی یوم القیامة»

ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه، عارف جلیل القدر حجت السلام آ میر احمد تقوی را به بیت مکرم، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن عالم وارسته علو درجات و برای بازماندگان و منسوبین و ارادتمندانش صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

دکتر زهره فولادی وندا
(حقوقدان و فعال سیاسی گچساران)


انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال فقیه بزرگوار حضرت حجت الاسلام آ میر احمد تقوی پدر معنوی مردم کهگیلویه موجب تالم گردید.

این ضایعه را به عموم مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خصوصا فرزندان محترم ایشان و دیگر بستگان گرامی تسلیت عرض می‌نمایم.

فریبا رحمانپور
مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور زنان و خانواده


بسم الله الرحمن الرحیم 
انا للّە و انّا الیە راجعون 

درگذشت عالم ربانی و بزرگوار مرحوم حجت الاسلام و المسلمين آ مير احمد تقوي موجب تاثر و تالم اینجانب شد.

این مرد وارسته در طول عمر با عزت و پربار خویش با نیك نامی و مردم داری منشا اثرات و خدمات فراوان بودند.

از درگاه خداوند متعال برای روح آن مرحوم علو درجات الهی را مسئلت نموده و برای بیت شریف آن عالم بزرگوار صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.

مسعود ظفری
شهردار دوگنبدان


مرجعیت این نیست که در حدود دین و مذهب صاحب نظر و رساله باشیم.

به واقع آقا میر احمد در استان و منطقه جنوب اثبات کرد که می‌توان بدون داشتن رساله، مرجع رفع اختلافات در باب مسائل قومی، عشیره‌ای و سیاسی بود.

رحلت این مرجع عالیقدر را به همه هم استانی‌ها و کهگیلویه‌ای‌ها و خاصه بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

اردلان زینل زاده
(شهردار سابق دوگنبدان
)


انالله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی، معلم اخلاق، عالم جلیل القدر و مجاهد عظیم الشان مرحوم حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقا میر احمد تقوی را به محضر حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری، علمای حوزه‌های علمیه، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهرستان کهگیلویه و خانواده معزز و مکرم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

ایشان متفکری ژرف اندیش، صاحب نظر، اسوه اخلاص، صبر و مجاهدت بود و در مقام عمل، با مجاهدت، ایثار و ساده زیستی، نمونه یک انسان متعالی و مفید برای جامعه انقلابی و اسلامی ایران بخصوص این استان و شهرستان در ابعاد گوناگون بود.

ایشان به راستی یکی از مصادیق «العلماء امنا الرسول» بود که تقوی و پارسایی این مرد بزرگ در کنار خلق و خوی مردمی و رعایت پدرانه‌ای که با شاگردان و ارادتمندان خویش بکار می‌برد، ایشان را در میان طلاب و جوانان و بسیجیان، شخصیتی محبوب ساخته و حضور ایشان در عرصه‌های گوناگون حماسه‌های انقلابی کرامت مضاعفی در این وجود پر برکت پدید آورده بود.

بی شک فقدان چنین ستارگانی ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای امت اسلامی علی الخصوص این استان است، که امیدوارم شاگردان و دوست‌داران این عبد صالح به خصوص علماء و طلاب حوزه‌های علمیه این راه بزرگ را تداوم بخشند.

از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارم.

سرهنگ دوم پاسدار سید علی اصغر پوربهشت
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چرام


قال رسول الله (ص):
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء
وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پرکند.

ارتحال جانگداز عالم ربانی، روحانی جلیل القدر و مردمی، ساده زیست و صلح طلب، مجاهد فی سبیل الله مرحوم آیت الله آ میر احمد تقوی المقدم مرجع دینی و اجتماعی مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد و پدر معنوی طلاب و روحانیون را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ولایمتدار و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد و به طلاب و روحانیون استان و بیت شریف ایشان و سادات رضاتوفیق تسلیت عرض مینمایم و از همه آحاد مردم شهرستان لنده دعوت مینمایم که با شرکت در مراسم تشییع و تدفین و ختم قدرشناسی خود را از زحمات و مجاهدات آ میر احمد تقوی به منصه ظهور برسانند.

حاجتی شریعتی فر
ریئس شورای اسلامی شهرستان لنده


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إذا ماتَ‌ العالِمُ‌ ثُلِمَ‌ فِی الإِسلامِ‌ ثُلمَهٌ‌ لا یَسُدُّها شَیءٌ إلى یَومِ‌ القِیامَةِ

با کمال تاسف و تاثر ارتحال عالم ربانی، فقیه و مجاهد فی سبیل الله یار دیرین حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری سید جلیل القدر و مصلح و خیراندیش استاد بزرگوارم حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی مقدم که عمر با برکت خویش را صرف مبارزه با نظام مستکبر طاغوت و در راه اعتلای دین و معنویت و تبلیغ مذهب شیعه و حمایت از فقرا و محرومین و مستضعفین سپری کرد و با تربیت شاگردان برجسته و عالم نقش زیادی در ترویج دین اسلام داشت، محضر حضرت بقیه الله الاعظم و رهبر عزیز انقلاب و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و شاگردان و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این فقیه وارسته رضوان واسعه الهی وبرای بازماندگان و ارادتمندان ایشان صبر توام با اجر مسئلت می‌نماییم.

عبداله سعادتیان
رئیس دادگستری شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله وانا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم ربانی مرحوم آ میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم گردید. این عالم فرزانه سالهای زیادی از عمر شریف شان را در راه ترویج معارف اسلامی و خدمت به اهل علم و عموم مومنین صرف نمودند و به حق از خدمتگزاران صادق دین و مذهب و نزد مردم دیارش از اعتبار و مقبولیت بالایی برخوردار بوده و هستند.

اینجانب ضایعه فقدان آن عزیز سفرکرده را به خاندان مکرم، جامعه محترم روحانیت، شاگردان و جمیع مردم مومن، ولایتمدار و وفادار خطه کهگیلویه و خطه جنوب کشور تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

سید هدایت محمودی
امام جمعه شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال جانسوز عالم و مبارز انقلابی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی(ره) موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

این فقیه مجاهد وارسته در دوران طولانی خدمت خود در سنگر‌های مختلف نظام اسلامی و در دوره مبارزات علیه رژیم طاغوت همواره ثابت‌قدم بودند و همواره در مسیر یک انقلابی پیشرو، مبارز و متعهد، تحت زعامت امام راحل عظیم الشان قدس سره الشریف و مقام معظم رهبری حرکت می‌کرد.

اینجانب ارتحال این شخصیت بزرگ علمی و مبارزاتی را محضر بیت مکرم آن مرحوم و مردم شریف استان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای خاندان و بازماندگان گرامی صبر و اجر مسئلت دارم.

حکمت اله همتی نژاد
مدیر جهادکشاورزی شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله وانا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار، صدیق و یار دیرین انقلاب و نظام اسلامی رئیس فقید حوزه علمیه و پدر معنوی کهگیلویه بزرگ حضرت آ میر احمد تقوی را که طی عمر پر برکت خود با مجاهدت در صحنه‌های مختلف، منشأ برکات و خدمات فراوان بودند به پیشگاه امام عصر(عج) مقام معظم رهبری و حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت میگویم.

برای این عالم جلیل القدر و ژرف نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای باز ماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه ایزد منان خواستارم.

اکبر پرندوار
دادستان شهرستان لنده


انالله وانا الیه راجعون

حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی به لقاء الله پیوست

سحرگاه امروز سر سلسله سادات پیر و مراد مومنین و مسلمین کهگیلویه بزرگ دعوت حق را لبیک گفته و به پیشگاه معبود خویش خداوند متعال هجرت نمود.

آ میر احمد تقوی علاوه بر مرجع مسلمانان شهرستان کهگیلویه بزرگ، از همراهان امام راحل و موسس حوزه علمیه دهدشت و صاحب تحریرهای بسیاری در حوزه فقه اسلامی بوده است. ضایعه دردناک رحلت این عالم روحانی ثلمه بزرگی برای مردم مومن و خداجوی کهگیلویه خواهد بود.

جامعه رسانه بخصوص پایگاه خبری فانوس زاگرس این ماتم عظمی را به خانواده ایشان و خانواده بزرگتر وی مردم شریف کهگیلویه تسلیت عرض نموده و علو درجات ایشان را از ایزد منان خواهان است.

سید قربانعلی موسوی شیرازی
روزنامه نگار و فعال فرهنگی رسانه‌ای چرام


عروج ملکوتی مرجع عالیقدر آ میر احمد تقوی را به مردم شریف کهگیلویه بخصوص بیت مکرم ایشان تسلیت میگویم.

سید علی توحیدی
ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان لنده


و إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ
رسول اکرم ص: «وقتی عالمی فقیه، رحلت نماید، در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.»

ارتحال ملکوتی عالم ربانی، مجاهد وارسته و هدایت‌گر روشن ضمیر حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میراحمد تقوی مقدم رحمه الله علیه که عمر گرانبهای خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج فرهنگ اسلامی نموده است، موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

اینجانب رحلت جانسوز و ضایعه درگذشت آن عالم وارسته را به حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری( مد ظله)، روحانیت معزز و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم شریف و قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد بالاخص خاندان و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده، و از درگاه خداوند سبحان برای آن فقیه و عالم نستوه سفر کرده، رحمت واسعه و اجر جزیل و برای ارادتمندان ایشان صبر جمیل مسئلت دارم.

هادی فتاحی اصل
فرماندار شهرستان چرام


«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»
«إذا ماتَ‌ العالِمُ‌ ثُلِمَ‌ فِي الإِسلامِ‌ ثُلمَةٌ‌ لا يَسُدُّها شَيءٌ إلى يَومِ‌ القِيامَةِ‌»

خبر ارتحال عالم وارسته و برجسته اخلاق، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی (رحمت الله علیه)، که عمر گرانبهای خود را صرف تعلیم و تعلم و خدمت به دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام و مردم این شهرستان نمود موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.

اینجانب ارتحال ملکوتی آن عالم پارسا را به عموم مردم متدین و انقلابی استان، سلسله جلیل القدر سادات خصوصا سادات رضاتوفیق و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی، علو درجات و حشر با اولیاء و اجداد طاهرش و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم. روحش شاد و یادش گرامی.

سید محمد برزین زاده
مدیریت توزیع برق شهرستان چرام


بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت روحانی شهیر منطقه کهگیلویه جناب مستطاب میر احمد تقوی را به مردم شریف و متدین کهگیلویه، سادات جلیل القدر رضاتوفیق و بیت شربف ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه حی توانا برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت دارم.

۲۴ مرداد ۹۸

علی کامرانی
(استاد دانشگاه و فعال سیاسی)


رحلت عالم فرزانه حجت الاسلام حاج آ میر احمد تقوی موجب تاثر و تالم خاطر شد.

در کمال تأسف درگذشت این عالم ربانی و مبارز راستین مسیر انقلاب اسلامی در عرصه علم و ایمان را به رهبر معظم انقلاب (دام عزه)، حوزه‌های علمیه و بیت محترم ایشان و مردم فهیم، متدین و ولایتمدار استان به خصوص مردم کهگیلویه بزرگ تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزدمنان برای ایشان علو درجات و برای بیت مکرمشان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت دارم.

محسن رحیمی
سرپرست موسسه قرب مهرایثار استان کهگیلویه وبویراحمد


اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدّها شئ

ارتحال عالم جلیل القدر حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی (طاب ثراه) از علمای اعلام، استاد اخلاق، موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

مرحوم مغفور آيت الله آ میراحمد تقوی (رضوان‌الله‌تعالي‌عليه) عالمي رباني، استاد اخلاقي توانا و روشن ضمير و مبارزي خستگي ناپذير بودند که همواره با جامعيت خود ميان علم و عمل و با شيوه و رفتار زندگي ساده و سراسر با برکت خود، راه و رسم مجاهدت همراه با بصيرت در راه دين و انقلاب را به ما آموختند.

آن عالم و فقیه مجاهد در طول حیات با برکت خویش در حمایت از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز نشر معارف اسلامی و اعتلای فرهنگ ناب اهل بیت علیهم السلام، همواره تلاش و جدیت داشتند و منشا خدمات ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی و استان کهگیلویه و بویراحمد بودند.

بي شک رحلت اين مجاهد نستوه و اين عالم رباني ضايعه‌اي بس عظيم و سنگين براي جامعه حوزوي و مردم شریف استان کهگیلویه وبویراحمد خواهد بود.

اینجانب ضایعه فقدان آن عزیز سفرکرده را به بیت مکرم، بازماندگان و مردم متدین، ولایتمدار و وفادار خطه کهگیلویه تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت واسعه الهی و علو درجات را از درگاه خداوند منان برای آن مجاهد فقید و نستوه مسئلت دارم.

آرامش دوست
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) دهدشت


انا لله و انا الیه راجعون

در کمال احترام به روح بلند و ملکوتی حضرت حجت الاسلام آ میر احمد تقوی (ره) از سلاله پاک و مطهر ائمه اطهار(س) درود میفرستم.

رحلت این انسان کامل، بزرگ مصلح اجتماعی، کنشگر پیشتاز عرصه فرهنگی، عالم ربانی، فرهیخته و فرزانه، روحانی متواضع، شجاع، مردمی و ساده زیست، متنفذ فاضل و متقی حضرت آیت الله العظمی آ میر احمد تقوی (ره) را به تمامی اقشار مردم شریف و قدردان استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه اهالی شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ و علی الخصوص بازماندگان این روحانی جلیل القدر تسلیت و تعزیت عرض نموده و از ایزد منان آرزوی مغفرت برای این عزیز سفر کرده، حشر با اجداد طاهرینش و صبر و شکیبایی برای سایر بازماندگان مسئلت دارم.

سید خدادوست موسوی
فرماندار لنده


و إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ

ارتحال عالم ربانی، مجاهد وارسته و هدایت‌گر و سالک الی الله حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی رضوان الله علیه که عمر گرانبهای خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج و اعتلای فرهنگ اسلام ناب محمدی و تربیت شاگردان صالح در مکتب امام صادق نموده، موجب تاثر و تالم فراوان شد.

رحلت آن عالم وارسته را به حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، روحانیت معزز و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد که سال‌ها از ارشادهای دلسوزانه وی بهره‌مند بودند و بالاخص بیت مکرم ایشان تسلیت عرض کرده، رحمت واسعه الهی برای آن پدر معنوی و دلسوز مردم شریف کهگیلویه را از خداوند بزرگ مسئلت داریم.

روابط عمومی بنیاد علوی شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

در نهایت تالم و تاثر خبردار شدیم که جامعه روحانیت مبارز و مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد، روحانی صادق و مردمی، ساده زیست، مبارز انقلابی و خدوم خود را از دست داد.

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی عمر گهربار خویش را خالصانه و متعهدانه در مسیر حق و حقیقت و دفاع از ارزشهای اسلام و انقلاب و تربیت و خدمتگذاری فرزندان این دیار سپری نمود.

اداره آموزش و پرورش و جامعه فرهنگی شهرستان لنده رحلت این روحانی بزرگوار را به جامعه روحانیت و قاطبه مردم متدین و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت گفته و ضمن ابراز همدردی با بیت مکرم آن مرحوم، از خداوند منان برای این عالم جلیل القدر علو درجات و برای بازماندگان صبری جزیل مسئلت می‌نماییم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

علی جاویدان
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده


انا لله و انا الیه الراجعون

با کمال تاسف و تاثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی و جلیل القدر حاج میر احمد تقوی مقدم، مردم استان کهگیلویه و بویراحمد را در غم و اندوه فرو برد.

مقام علمی و پرورش شاگردان برجسته در کنار تقوی و اخلاص این بزرگوار و وفاداری و تعهد اسلامی و اجتماعی شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود، فقدان این عالم والا مقام و خدمات با ارزش ایشان به مردم استان در همه زمینه‌ها خصوصا به طلاب و حوزه بر هیچکس پوشیده نیست و برای همیشه در اذهان جامعه باقی خواهد ماند، بدینوسیله ضمن تسلیت به محضر مردم فهیم کهگیلویه بزرگ، خانواده گرامی ایشان، روحانیون معزز و عموم مردم فهیم استان، از خداوند منان برای آن عالم ربانی علو درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صحت و سلامتی و صبر جمیل آرزومندم.

نور علی کاظمی
رئیس اداره بهزیستی شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
انا للّە و انّا الیە راجعون

درگذشت عالم ربانی و بزرگوار مرحوم حجت الاسلام آ مير احمد تقوی موجب تاثر و تالم و اندوه مردم شریف استان گردید.

این مرد بزرگ متدین و وارسته در طول عمر با برکت و پربار خویش با نیک‌نامی و مردم داری منشا اثرات خیر و خدمات فراوان بودند.

از درگاه خداوند متعال برای روح آن مرحوم علو درجات الهی را مسئلت نموده و برای بیت شریف آن عالم بزرگوار صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.

مختار مشهدی زاده
شهردار لنده


بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت حضرت آیت‌الله میر احمد تقوی مقدم، عالم پرتلاش و موسس حوزه علمیه دهدشت، موجب تأثر و تألم خاطر شد.

این روحانی پرتلاش و مردمی که از جمله پیشگامان نهضت امام خمینی(ره) در جنوب بود، با حضور در صحنه‌های مختلف، در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزه با ضد انقلاب، نقشی موثر ایفا کرد.

اینجانب این ضایعه را محضر مردم جنوب، حوزه‌های علمیه و به‏ ویژه مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد و بیت مکرم ایشان تسلیت می‏گویم و از درگاه خداوند متعال، برای آن فقید رحمت واسعه و رضوان الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

امر اله خانی
مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده


انا لله و انا الیه راجعون

اولین خبر پنج‌شنبه بیست و چهارم مردادماه یکهزار و سیصد و نود و هشت خورشیدی نشان از رجعت عالمی فرزانه داشت.

خبر درگذشت عالم ربانی زنده یاد حجت الاسلام آ میر احمد تقوی تمام فضای حقیقی و مجازی را پر کرده بود. و این، نشان از سنگینی خبر بود.

اینجانب این مصیبت عظیم را به همه مسلمانان به ویژه هم استانی‌های عزیز تسلیت عرض مینمایم. برای آن عزیز سفر کرده آرزوی غفران الهی و برای بازماندگان صبر بر مصیبت را از خداوند منان خواستارم.

اسماعیل زارعی
ریبس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده


انا لله وانا الیه راجعون

روح بلند ملکوتی عالم ربانی حضرت حجت الاسلام جناب آقای آ میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست. ضمن عرض تسلیت به خاندان تقوی و سادات محترم رضاتوفیق و ایلات مختلف استان کهگلویه و بویراحمد و خوزستان از خداوند منان برای آن عزیز سفرکرده علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.

عزیزالله شریفی
رئیس شورای شهر لنده


بسم الله الرحمن الرحیم

و إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْء

خبر درگذشت عالم وارسته حضرت آیت الله العظمی آ میر احمد تقوی این استاد وارسته اخلاق و مجاهد نستوه و رزمنده دفاع مقدس که عمر با برکت خود را صرف تربیت جوانان و ترویج و تبلیغ معارف اسلامی در نهایت ساده زیستی و تواضع مصروف کرده موجب تالم و تاثر مردم استان شد.

رحلت جانکاه این سید جلیل القدر را به حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، شاگردان ایشان و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد بالاخص بیت معظم ایشان تسلیت عرض می‌کنم .

موسی محتشم
بخشدار بخش موگرمون شهرستان لنده


محضر مبارک حضرت حجت الاسلام حاج سید حسین (سید مرتضی) تقوی مقدم
سلام علیکم

رحلت جانسوز و غم انگیز عالم متعبد، فقیه مجاهد، استوره تقوی حضرت حجت الاسلام آ سید میر احمد تقوی مقدم ابوی بزرگ و مدافع اهلبیت را از صمیم قلب تسلیت عرض می‌کنم.

وجود شخصیت کم نظیر و بی بدیل آن مرحوم آرام‌بخش دلهای خسته و رنجور مردم متدین خطه جنوب علی الخصوص استان کهگیلویه و بویراحمد و بالاخص منطقه ثلاث بوده و همواره پناهگاه دلدادگان اهلبیت و عاشقان آل الله بوده است.

از خداوند حی قیوم برای آن مرحوم سفرکرده غفران الهی و سعادت و سربلندی و بقای عمر برای بازماندگان خواستارم. انشاءالله وجود فرزندانی صالح مثل جنابعالی ادامه دهنده راه پرخیر و برکت آن فقید سعید باشید.

مردم مومن و ولایت‌مدار شهرستان لنده ضمن تسلیت به محضر جنابعالی آماده پیروی از رهنمودهای فرزند خلف و صالح آن سید و عالم وارسته می باشند.

خداوندا به همه ماها توفیق پیروی و همراهی سلسله جلیله وراث حضرت زهرا س را عنایت فرماید.

اردتمند عطب اله اهنجان
عضو شورای اسلامی شهرستان لنده واستان کهگیلویه وبویراحمد


انالله و انا الیه راجعون

قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء
وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.

ارتحال ملکوتی عالم وارسته و زاهد صادق پدر معنوی کهگیلویه بزرگ حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی که عمر با برکت خویش را در راه سلوک حضرت دوست و تهذیب و پاکسازی جامعه اسلامی به هدایت و ارشاد مردم سپری نموده است، ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای حوزه‌های علمیه دلسوختگان و دلباختگان طریق حقیقت خواهد بود.

فقدان این عالم ربانی را به محضر حضرت ولی عصر، مقام عظمای ولایت، بیت شریف و فرزندان گرانقدر و عموم مردم متدین و ارادتمندان تسلیت عرض می‌نمائیم.

خداوند متعال روح آن انسان کامل را غریق دریای بیکران خویش گرداند.

آهنجان
دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان لنده


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

مداد العلماء افضل من دماء الشهداء

دوستان و برادران بسیار عزیز و گرامیم؛ حضرت آیت الله حاج سید مرتضی تقوی و استاد ارجمند جناب آقای دکتر سید مصطفی تقوی؛

مطلع گردیدیم که روح بلند و منور عالم عامل، فاضل متقی، مبارزی شجاع و نستوه، عارف و زاهدی پارسا، یار و یاور واقعی اسلام ناب، امام ره، انقلاب و مردم، حضرت آیت الله حاج میر احمد تقوی، که وجودش مزین به صفات ثبوتیه و نفسش گرمی بخش محرومان و مظلومان بود، عالمی که علم و حلمش چشمه زلال جویندگان دانش و معرفت و حقیقت بود، فاضل مصلحی که پناهگاه امت خویش بود، ابوی بس مهربان که از بدو تا ختم حیات خویش مردم سرزمین اجدادی خود را سخاوتمندانه و با تواضع پدری می‌نمود، مجتهدی که طلاب و فضلای فراوانی در دامان پر فیض او قله رفیع اجتهاد را طی نمودند، پس از یک عمر زهد و سیر در عرفان و فقه تشیع علوی و خدمت صادقانه به مردم و مکتب امام جعفر صادق ع به ملکوت اعلی پیوست.

این مصیب عظمی را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مراجع تقلید، حوزه‌های علمیه، علماء اعلام، مقام معظم رهبری، مردم شریف خاصه مریدان و دوستدان و شاگران آن مرحوم، بیت نجیب و شریف مخصوصا آن دو برادر عزیز و گرام و سرافرازم و جمیع سلسه جلیله سادات از جمله سادات رضاتوفیق تسلیت عرض نموده، برای آن حضرت افزایش رحمت و غفران الهی توأمان با درجات عالیه خداوند عزوجل و برای همه بازماندگان و دوستداران خاصه شما دو یادگار بزرگ و خوشنام و نشان که خود از صاحب نامهای ایران اسلامی و پرورش یافتگان آن پیر سفر کرده هستید تسلیت عرض نموده، طلب صبر و شکیبایی از خداوند منان را دارم. ما نیز در این غم بزرگ شریک و سهیم هستیم.

۲۴ مرداد ۱۳۹۸

برادر کوچک شما هادی جلالی زاده
(دبیر ستاد انتخاباتی دوره دوازدهم ریاست جمهوری در شهرستان بهمئی)


إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعون

مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد ارتحال عالم ربانی حضرت آیة‌الله آ میر احمد تقوی رضوان‌الله‌تعالی را به محضر حضرت ولیعصر (عج) و مردم فقیه پرور استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌نمائیم.

عمر با برکت این فقیه عالی قدر و استاد عالی مرتبه حوزه‌های علمیه، سالک الی الله سرشار از نورانیت و صفا و خدمت به دین و اخلاق بود و جمع زیادی از جوانان پاک‌نهاد و فاضل از سرچشمه‌ فضائل علمی و اخلاقی ایشان بهره‌مند گشته و در صراط مستقیم ثبات یافته‌اند.

این مصیبت را به محضر رهبر معظم انقلاب، خاندان و فرزندان گرامی این فقیه بزرگ، دیگر وابستگان و شاگردان و ارادتمندان ایشان و مردم فهیم استان، بویژه کهگیلویه بزرگ و مردم شهید پرور و علما و طلاب ارجمند تسلیت عرض می‌نمائیم و علو درجات ایشان را از خداوند متعال مسئلت داریم. حضور پرشور مردم شریف و قدرشناس استان در مراسم تشییع و بزرگداشت این عالم بزرگوار مایه تسلی خاطر بازماندگان و علاقمندان ایشان خواهد بود.

امید است خدمات علمی ماندگار آن بزرگوار همواره چراغ راه آیندگان قرار گیرد، ان‌شاءالله.

سرگرد پاسدار باقر پسنده
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهمئی


بسم الله الرحمن الرحیم

خبر ارتحال عالم وارسته و ربانی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید آ میر احمد تقوی(ره) موجی از غم و اندوه را بر خطه جنوب بالاخص استان کهگیلویه و بویراحمد و رهروان علم و اخلاق و حوزه‌های علمیه مستولی نمود و موجبات تألم و تأثر فراوان گردید.

اینجانب ضایعه جانگداز ارتحال این عالم ربانی و سید جلیل القدر را که از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند و در دوران عمر پربرکت خویش برای اعتلای فرهنگ دینی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فرو گذار نکردند و همواره عامل به احکام اسلام ناب محمدی بوده و الگوی تمام عیار انسانیت و موجب فخر و مباهات جنوب کشور بود را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خاندان مکرم، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از درگاه یکتای بی‌همتا برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

سردار سرتیپ دوم مهدی رفیقدوست
فرمانده تیپ تکاور نیرو مخصوص امام حسن مجتبی (ع) – بهبهان


برادر گرامی جناب حجت الاسلام حاج سید مرتضی تقوی مقدم

خبر ارتحال ابوی جنابعالی حضرت آیة الله آ میر احمد تقوی مقدم (رضوان الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف ائمه هدی علیهم السلام و خدمت به اهل علم و عموم مؤمنین صرف نمودند، و به حق از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند.

ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به جنابعالی و بیت محترم، به خصوص دانشمند محترم جناب دکتر سید مصطفی تقوی مقدم و به حوزه علمیه دهدشت و مردم شریف این شهر تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

محمد رضا موحدی راد
مدیرعامل مجموعه شرکت های راک


انالله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم جلیل القدر، موسس حوزه علمیه دهدشت و از یاران باوفای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میراحمد تقوی مقدم موجب تالم و تاثر فراوان شد، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.

این ماتم جانگداز را به مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد مخصوصاً به علما و روحانیون و طلاب حوزه علمیه دهدشت، شاگردان و دوستداران و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌‌کنم.

صادق انصاری پور 
دادرس دادگستری چاروسا


انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر؛ ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق و یار دیرین انقلاب و نظام اسلامی، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی رئیس حوزه علمیه دهدشت را که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و خدمات فراوان شدند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این عالم جلیل القدر و ژرف‌نگر که از مروّجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

فیض الله آبرود
شهردار قلعه رئیسی


انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم وارسته، با تقوا، انسانی شایسته، ساده‌زیست، مرید اهل بیت و مرد تکرار نشدنی پاک و بی‌آلایش کهگیلویه بزرگ، حاج میر احمد تقوی مقدم که عمر پربرکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت اسلامی گذراند را خدمت همه‌ی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و جامعه روحانیت تسلیت عرض می‌نمایم.

بدون شک نام چنین مردان بزرگی در تاریخ این مرز و بوم فراموش نخواهد شد. از خداوند متعال برای آرامش بیشتر روح این عالم فقید دعا می‌کنم و امیدوارم که راه و مکتب او روز به روز پر رهرو شود.

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی


«بسم الله الرحمن الرحیم»
کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

ارتحال عالم رباني و فقيه مجاهد مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی موجب تاثر فراوان گرديد.

این روحانی پرهیزکار پس از سال‌ها مجاهدت، با فعالیت‌های علمی گوناگون و تأسیس حوزه علمیه دهدشت، عمر پربرکت خود را وقف تربیت طلاب و تبیین و ترویج معارف مکتب اهل بیت(ع) کرد.

اینجانب این ضایعه را به حوزه‌های علمیه، شاگردان و بیت مکرم آن مرحوم و به ‌ویژه مردم شریف شهرستان کهگیلویه تسلیت می‌گویم و از درگاه خدای سبحان برای ایشان علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و أجر مسألت دارم.

علی اکبر راوند
امام جمعه دیشموک


انا لله و انا الیه الراجعون

ارتحال عالم ربانی، حضرت آ میر احمد تقوی رضوان الله علیه، که عمر گران‌بهای خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج فرهنگ اسلامی کرد، ضایعه‌ی بزرگی است که دلهای همه‌ی اهالی استان کهگیلویه و بویراحمد و همه‌ی دوستداران ایشان را غرق اندوه دردناکی کرد، موجب تأسف و تأثر وافر شد.

اینجانب رحلت آن عالم و فقیه فاضل را به ارادتمندان، روحانیت معزز، حوزه‌های علمیه، مردم شریف شهرستان کهگیلویه و بازماندگان و وابستگان ایشان تسلیت عرض نموده برای خانواده و همه‌ی دوستداران این عالم بزرگ از درگاه ربوبیت صبر جمیل مسئلت دارم.

صفا حبیبی
بخشدار دیشموک


*و إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْء*

ارتحال عالم ربانی، مجاهد وارسته و نستوه و هدایت‌گر روشن ضمیر، آ میر احمد تقوی که عمر گرانبهای خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج فرهنگ اسلامی نموده، و در سراسر عمر پربرکتش همواره پشت و پناه محرومان و مظلومان بوده، موجب تالم و تاثر فراوان گردید.

اینجانب رحلت آن عالم وارسته را به حضرت ولی عصر (عج)، مراجع عظام شیعه، روحانیت معزز و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد که سال‌ها از رهنمود‌های وی بهره‌مند بودند و بالاخص به خاندان و بیت مکرم و فرزندان گرانقدرشان تسلیت عرض مینمایم. رحمت واسعه الهی را برای آن فقیه ارزشمند از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

حسن امیریان
فعال سیاسی فرهنگی و بخشدار سابق دیشموک


بسم الله الرحمن الرحیم

با مزید تأسف و حزن، خبر ارتحال عالم ربانی جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج سید آ میر احمد تقوی (قدس سره) را دریافت کردیم.

ایشان عمر پربرکت خود را جهت تعلم و تعلیم در حوزات علمیه‌ی شهرستان گهگیلویه سپری کردند، و ضمن رسیدن به کمالات معنوی از خدمت طلاب علوم دینی، و ترویچ و تدریس علوم اهل بیت علیهم السلام دریغ نورزیدند و در آخر ندای ملکوتی را لبیک گفته به رفیق أعلی پیوستند.

اینجانب ضمن تسلیت به بازماندگان آن فقید سعید، و حوزات علمیه علو درجات آن عالم وارسته را آرزو نموده از خداوند متعال مسألت داریم که ایشان را در زیر سایه رحمت و مغفرت خود در بهشت برین با اولیاء طاهرینش محشور کند، و به بازماندگان او صبر جمیل و اجر جزیل ارزانی دارد.

محمد مراد صادقی
رابط دفتر آستان قدس رضوی در بخش دیشموک


انالله و انا الیه راجعون

عروج ملکوتی عالم ربانی، مجاهد نستوه، استاد برجسته اخلاق، عارف جلیل القدر، پدر معنوی کهگیلویه، حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید میر احمد تقوی را به محضر امام عصر، حوزه‌های علمیه، شاگردان، بیت مکرم، بازماندگان ایشان، سادات معظم و همه مردم شریف کهگیلویه بزرگ، تسلیت عرض می‌نمایم.

سلمان بینا
عضو شورای شهر دیشموک


به نقل از وبسایتهای خبری از دیشموک اشخاص محترم زیر نیز هرکدام با ارسال پیامی جداگانه، ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی را تسلیت گفتند:

اقبال اکبری شهردار دیشموک
رحمان اندیک مسوول ورزش و جوانان دیشموک
فریدون امیری نژاد مسئول بهزیستی دیشموک
علی کریمی مسئول منابع طبیعی دیشموک
کیومرث دستیار معاون کمیته امداد دیشموک
جبار روشن شهردار سابق دیشموک
ایرج پذیرش رییس سابق شورای اسلامی شهر دیشموک
سروان انصاری مسوول بسیج دانش آموزی دیشموک
سروان معززی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دیشموک
جبار فاطمی مسئول اتفاقات برق دیشموک


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
«إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه، لا یسدها شیء إلى یوم القیامه»

با کمال تاسف و تاثر؛ ارتحال عالم ربانی، مبارز مجاهد، امانتدار صدیق، و یاردیرین امام و انقلاب و رهبری، حضرت حجت الاسلام والمسلمین میر احمد تقوی را که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و خدمات فراوان بودند، به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

برای این فقیه جلیل القدر و ژرف‌نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

اسلام مرادپور
بخشدار سرفاریاب


بسمه تعالی
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها الی یوم القیامه

رحلت عالم وارسته، مجاهدی نستوه وخستگی ناپذیر، مبارزی شجاع و مردمی، روحانی بی آلایش و ساده زیست، متقی و متنفذ استان حضرت حجه الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی که عمر پر خیر و برکت خویش را در مسیر تحصیل، تهذیب، تدریس علوم و معارف شریعت محمدی(ص)، تربیت شاگردانی فاضل و دانشمند مصروف نموده‌اند، را به محضر روحانیت معظم، بیت شریف آن مرحوم و بستگان و اقارب، تسلیت عرض نموده و برای این انسان تکرار نشدنی، پاک و بی آلایش، علو درجات و همنشینی بر سفره کریمانه اهل البیت «ع»، و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسألت داریم.

شورای اسلامی و شهرداری شهر سوق


انالله واناالیه راجعون

در نهایت تالم و تاثر فراوان ارتحال جانسوز و جانگداز عالم ربانی اندیشمند فرزانه حضرت حجه السلام والمسلمین آ میر احمد تقوی (ره) مبارز خستگی ناپذیر بر علیه حکومت شاهنشاهی، نماد معنوی کهگیلویه بزرگ و تربیت کننده‌ی بسیاری از جوانان این دیار و منطقه را به مردم شریف، قدرشناس و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد، روحانیت معظم و معزز و سادات رضاتوفیق و خصوصا به بیت مکرم آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض مینماییم.

روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهر سوق


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

عالم ربانی حضرت آیت الله آ میر احمد تقوی سالیان متمادی تلاش و مجاهدت قابل توجه و تقدیری در راه ترویج و تبلیغ اسلام و مذهب تشیع، مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی و تثبیت پیروزی‌ها و آثار انقلاب اسلامی و همچنین تاسیس مراکز علمی و مذهبی در منطقه داشته‌اند.

اینجانب، ضمن عرض تسلیت ارتحال این عالم مجاهد و خدمت‌گزار به محضر حضرت بقیة الله الاعظم (روحی و ارواح العالمین لمقدمه الفدا)، رهبر معظم انقلاب، نماینده محترم و معزز ولی فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان رهبری، علما و فضلای حوزه‌های علمیه استان، مردم شریف و شهیدپرور کهگیلویه و بویراحمد و بیت مکرم به ویژه فرزندان فاضل و مکرم ایشان، برای آن یار صدیق امام و رهبری، رحمت واسعه و حشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان، علاقمندان و ارادتمند آن عالم جلیل القدر صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

احد جمالی
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار


بسم الله الرحمن الرحیم 
انالله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر آیت الله آ میر احمد تقوی از روحانیون برجسته استان که سابقه دیرینه‌ای در تبلیغ شعائر اسلامی در حوزه‌های مختلف داشت موجب تاسف و تاثر فراوان شد.

آن روحانی عظیم الشان عمر پر برکت خود را صرف اعتلای اسلام و نشر و ترویج معارف دینی نمود و گام بلندی در راه روشنگری و بصیرت‌افزایی جامعه برداشتند و بی شک، یاد و نقش برجسته آن مرحوم مغفور در ذهن مردم مومن و قدرشناس استان ماندگار خواهد شد.

اینجانب این ضایعه را محضر خانواده، بازماندگان، علما و مردم استان تسلیت گفته و از خداوند متعال علوّ درجات برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بیت شریفشان مسألت دارم.

جعفر گوهرگانی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

ارتحال جانسوز عالم ربانی و سیدی پاک از تبار فاطمه الزهرا (س) حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی (رضوان الله علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید. آن روحانی ساده زیست و مردمی سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام و ترویج اندیشه تابناک اسلامی صرف نمودند و طلاب زیادی را در حوزه علمیه دهدشت تربیت نمود .

ایشان از خدمتگزاران صادق دین و مذهب بودند و در دوران عمر پر برکت خویش برای اعتلای فرهنگ دینی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و همواره عامل به احکام اسلام ناب محمدی بوده و الگوی تمام عیار انسانیت و موجب فخر و مباهات جنوب کشور بود‌.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خاندان مکرم، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از درگاه یکتای بی‌همتا برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت دارم.

عزیز فیلی
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد


بسمه تعالی
«اِنالله واِنااِلیه راجعون»
اِذا ماتَ العالمِ الفَقیه ثَلمَ فِی اِلاسلام ثَلمَه لا یَسدها شیئ.

رحلت جانسوز اسوه و الگوی ساده زیستی، مصلح و معلم اخلاق، مجاهد نستوه، عالم ربانی، یار امام و رهبری و یاور مظلومان و ستمدیدگان مرحوم آ میر احمد تقوی (رضوان الله تعالی علیه) را خدمت بیت داغدار ایشان و مردم شریف و قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از درگاه احدیت برای آن سالک الی الله رحمت و مغفرت در جوار انبیاء و صلحا و صبر و تحمل برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

آذر صفائی نیا
معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری استان کهگیلویه وبویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

مرگ نه یک پایان که آغاز بیداری است و خرم آن کس که همواره بانگ الرحیل به گوش جان شنود و توشه این سفر حتمی را مهیا سازد و با قلبی آرام پذیرای فرشته مرگ باشد، آن گونه که حضرت آقا میر احمد تقوی با دلی آکنده از محبت اهل البیت دعوت حق را لبیک گفت و در جوار رحمت الهی آرام گرفت.

بی شک حضور و نقش آفرینی‌های بزرگ ایشان در زمان حیات نویدبخش ادامه درخشش، موفقیت و سربلندی در پیش اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و شهیدان گرانقدر و برافراشته نگه داشتن پرچم ایمان و بصیرت دینی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی«ص» و روحیه جهادی و انقلابی‌گری در جای جای آن استان شهید پرور و ولایتمدار خواهد بود…

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران


خداحافظ ای سید بزرگ، الحق که با مردم و در میان مردم بودی؛ الحق که ساده زیستی و پاک زیستی؛ و مزد این ساده زیستی و پاک زیستی را مردم عزیز استانمان در بدرقه جسمت در گرمای طاقت فرسا با حضور بی نظیر خویش به نمایش گذاشتند.

ای سید بزرگ اگر جسمت نیست اما روحت، راهت، روانت، سیره‌ات و سیرتت در بین ما هست. بدرود میهمانی‌ات با اولیاءالله مبارک باد.

ارادتمند و مخلص شما محمدعلی اشرف زاده در روز محشر چشم به راه شفاعتت هستیم.

(محمدعلی اشرف زاده
اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد
)


انا لله وانا الیه راجعون

جناب آقای دکتر مصطفی تقوی
با سلام

ارتحال ملکوتی عالم ربانی اندیشمند فرزانه روحانی وارسته پدر معنوی استان حضرت آ میراحمد تقوی رحمت الله علیه موجب تاثر و تالم همه ارادتمندان اهل بیت علیهم السلام گردید.

این مصیبت عظمی را به شیعیان مولا علی ع و مردم استان خصوصا خانواده مکرم این مرحوم به ویژه شما دوست و برادر عزیزم تسلیت و تعزیت عرض نموده از درگاه ایزد منان علو درجات برای این عالم ربانی و برای شما صبر و اجر مسئلت دارم.

۲۴ مرداد ۹۸

هادی ولایتی مقدم
مدیر سابق کمیته امداد شهرستان بویراحمد


انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت پدر معنوی عالم ربانی و جلیل القدر، روحانی ساده زیست سید بزرگوار حجة السلام والمسلمین آ میر احمد تقوی را از طرف خود و به نیابت از همکاران امدادگر از صمیم قلب تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم، خداوند متعال روح پاک آن فقید سعید را با مولایش امام علی(ع) محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

مصیب حیدری
رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج


بسم الله الرحمن الرحیم
و إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ

رحلت جانگداز عالم وارسته، عارف کامل، سالک واصل و مجاهد نستوه، حضرت آیت الله العظمی آ میر احمد تقوی (ره)، استاد بی‌بدیل اخلاق و رزمنده دفاع مقدس که عمر با برکت خود را در تربیت جوانان و ترویج و تبلیغ معارف اسلامی، در نهایت ساده زیستی و تواضع صرف نمود را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، روحانیت معزز و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد، سادات جلیل القدر سیدمحمود(س) بالاخص بیت مکرم ایشان و به ویژه سادات رضاتوفیق تسلیت عرض کرده و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید از خداوند تبارک و تعالی مسألت داریم.
۲۴ مرداد ۹۸

سید روح‌الله سیدی
دبیرکل مجمع نخبگان ایران


بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت حضرت آیت‌الله میر احمد تقوی مقدم، پدر معنوی استان و پدر ایل بزرگمان سادات رضاتوفیقی، عالم پرتلاش و موسس حوزه علمیه دهدشت، موجب تأثر و تألم خاطر شد.

این روحانی پرتلاش و مردمی که از جمله پیشگامان نهضت امام خمینی(ره) در جنوب بود، با حضور در صحنه‌های مختلف، در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزه با ضد انقلاب، نقشی موثر ایفا کرد.

اینجانب این ضایعه را به حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، محضر مردم جنوب کشور، حوزه‌های علمیه، مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه خدمت جد بزرگمان امامزاده سید محمید (ع) و ایل بزرگمان سادات رضاتوفیقی و بیت مکرم ایشان تسلیت می‏گویم و از درگاه خداوند متعال، برای آن فقید رحمت واسعه و رضوان الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

سید مرتضی زاهدی نیا
جهاد کشاورزی چرام


انا لله وانا الیه راجعون

ارتحال جانسوز عالم ربانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی (ره) موجب تاثر و تالم فراوان شد.

روحانی ساده زیست و مردمی که عمر شریف خود را در راه ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام و ترویج اندیشه تابناک اسلام صرف کردند و طلاب زیادی را در حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) دهدشت تربیت نمودند.

اینجانب ضایعه فقدان آن استاد عزیز را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه و مردم نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد، خاندان مکرم و فرزندان ارزشمندشان تسلیت عرض مینمایم. علو درجات آن عزیز سفرکرده را از درگاه خدای سبحان خواستارم و برای همه بازماندگان صبر جمیل و اجر مسئلت دارم.

نادعلی ولایتی نژاد
(خیّر و فعال فرهنگی
)


بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء الی یوم القیامه

در نهایت حزن و اندوه خبر ارتحال عالم ربانی و استاد اخلاق حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میر احمد تقوی (ره) را دریافت کردیم.

استاد عزیزمان که عمر پربرکت خود را در جهت تعلیم و تعلم در حوزه‌های علمیه سپری نمودند و ضمن رسیدن به کمالات معنوی از خدمت به طلاب علوم دینی، ترویج و تدریس علوم اهل بیت علیهم السلام، دفاع از ارزشهای اسلامی، مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات اجتماعی، دفاع از حقوق مردم مظلوم خطه کهگیلویه و تربیت شاگردانی فاضل دریغ نورزیدند.

اینجانب که توفیق شاگردی این عالم ملکوتی را داشته‌ام، این ضایعه اسفناک را به محضر رهبر عزیز، مردم شریف استان کهکیگویه و بویراحمد، حوزه‌های علمیه، طلاب علوم دینی و سادات امام زاده محمود (ع) و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض مینمایم. روح پرفتوحشان با اجداد طاهرینش محشور باد.

مهدی مهدوی
رئیس امور روحانیون نیروی انتطامی جمهوری اسلامی ایران


انا لله و انا الیه راجعون

امروز خبر درگذشت بزرگ مردی از سادات جلیل القدر استان کهگیلویه و بویراحمد که عمر با برکت خود را صرف اعتلای اسلام و انقلاب در میان ایلات و عشایر نمود، همه مردم استان و دوستداران وی را در اندوه فرو برد.

اینجانب درگذشت عالم ربانی آیت الله آ میر احمد تقوی رحمة‌الله‌علیه را به خاندان مکرم و بازماندگان معزّز بویژه فرزندان ایشان و همچنین به ارادتمندان و شاگردان آن مرحوم و به همه‌ی مردم مؤمن و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض میکنم و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را مسألت مینمایم.

علی اصغر حبیبی
(
از فرماندهان دفاع مقدس)


انا لله و انا الیه الراجعون

ارتحال عالم جلیل القدر حضرت حجه الاسلام حاج آ میر احمد تقوی که قطب اعتباری و معنوی استان کهگیلویه بویراحمد بود و در پیشرفت کهگیلویه بزرگ تلاش فراوان نمودند، موجب تاسف و تاثر گردید.

اینجانب ضایعه فقدان آن عالم جلیل القدر را به مردم شریف و نجیب استان کهگیلویه و بویراحمد و همه دوستداران ایشان، تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن فقید سعید علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت می‌نمایم. روحش شاد.

دکتر البرز بنام
فعال سیاسی


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

پایگاه تحلیلی خبری بشارنیوز درگذشت حجت‌الاسلام میر احمد تقوی روحانی با تقوا و مردمی، مروج حقیقی سیره اهل بیت(ع) و مؤسس نخستین حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد که یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در این برهه از تاریخ استان بود را به مردم شریف استان، اعزه روحانیت، اخوان گرامی، سادات رضاتوفیق، فرزندان، خانواده و دیگر بستگان و همه علاقمندان آن بزرگوار تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.

حبیب الله پیشوا
مدیرمسئول پایگاه تحلیلی خبری بشارنیوز


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی، روحانی جلیل القدر حضرت حجت الاسلام و المسلمین آ میر احمد تقوی پدر معنوی کهگیلویه و بنیان‌گذار حوزه علمیه دهدشت موجب تاسف و تأثر گردید.

آن روحانی معظم که از تبار سادات و از خاندان روحانیت بودند، عمری با اخلاص و دیانت زیستند و الگویی تمام عیار از معنویت و دینداری و گوهر گرانبهایی برای مردم بودند و جایگاه والایی در ذهن و ضمیر اقشار مختلف استان و شهرستان کهگیلویه داشتند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت ضایعه ارتحال این روحانی گرانقدر و خدوم، به محضر روحانیت شریف بخصوص حضرت آیت الله ملک حسینی، مردم عزیز استان و خانواده مکرم آن مرحوم بالاخص برادر عزیزم جناب آقای دکتر تقوی فرزند دانشمند ایشان، برای آن عزیز سفر کرده رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیدعلی لدنی نژاد
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران


عالم ربانی و روحانی شجاع، مردمی و متنفذ استان و منطقه حضرت آیت‌الله حاج میر احمد تقوی به ملکوت اعلی پیوست. این مصیبت جانگداز را به مردم استان، فرزندان و بستگان آن مرحوم خصوصا دکتر تقوی و حاج آقا تقوی تسلیت عرض می‌نمایم.

مجید محنایی
معاون سابق اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون

ارتحال جانسوز و جانگداز مجاهد خستگی ناپذیر و اسوه اخلاق و دین و گنجینه بزرگ علوم فقهی و مایه فخر و مباهات قوم بزرگ لر، عالم ربانی آیت الله آ میر احمد تقوی (ره) را به مردم شریف استان و بلاخص فرزندان کهگیلویه بزرگ و همچنین خانواده معزز و مکرم آن مرد آسمانی تسلیت عرض مینمایم. علو درجات و رحمت واسعه الهی را برای آن فقیه عالیقدر از خداوند متعال خواستارم.

سید حشمت اله صمیمی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد


بروزرسانی میشود…

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است