امام جعفر صادق علیه السلام : اگر اندازۀ كفايت ، بی‌نيازت كند ، كمترين چيز دنيا بی‌نيازت كند و اگر اندازۀ كفايت بی‌نيازت نكند ، هر چه در دنيا هست بی‌نيازت نكند . (اصول كافي ، ج ۳ ، ص ۲۰۹)
۰۲ اسفند ۱۳۹۲ + بزرگ | کوچک -
متن اجازۀ مرحوم آیت الله العظمی خوئی

برای دیدن دستخط اجازۀ مرحوم آیت الله العظمی خوئی در اندازۀ اصلی روی تصاویر کلیک کنید.

آیت الله العظمی خوئی 1

 

بسمه تعالی

بعرض میرساند، انشاءالله تعالی در کمال صحت و عافیت مؤید بوده و خواهید بود.

نامۀ بی تاریخ حاکی از سلامتی در ضمن این هفته واصل گردید، شرح مفصّلی از گرفتاری منطقه مرقوم داشته بودید، معلوم گردید. اجازۀ مطلوبه اصلاح و لفاً ارسال میشود.

در خاتمه امیدوارم از دعا فراموشتان ننمایم.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

فی ۳ محرم الحرام سنه ۱۳۹۶ [۱۵ دی ۱۳۵۴]

الخوئی

 

 

متن اجازۀ مرحوم آیت الله العظمی خوئی 2

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

الحمدلله ربّ العالمین و الصلاة و السلام علی خیر خلقه محمد و آله الطاهرین

و بعد، جناب مستطاب ثقة الاسلام آقای آقا سید احمد تقوی بهبهانی دامت تأییداته از طرف اینجانب مجاز و مأذون میباشد در تصدی امور حسبیه که منوط باذن فقیه جامع الشرائط است و نیز مجاز میباشد آنچه از سهم مبارک امام علیه السلام و مظالم و نذور مطلقه و مجهول المالک و سهم سادات دریافت مینماید مقدار یک ثلث آن را در موارد مقررۀ شرعیّه صرف نماید و دو ثلث دیگر را بجهت حفظ و اقامۀ حوزه‌های علمیّه باینجانب ایصال نماید و قبض رسیدها را بتمام وجه اخذ و بارباب وجوه برساند.

و اوصیه بمالزمة التقوی و سلوک سبیل الاحتیاط فانه وسیلة النجاة؛ و السلام علیه و علی جمیع اخواننا المؤمنین و رحمة الله و برکاته

فی ۴ شهر رمضان المبارک سنه ۱۳۹۵ [۱۹ شهریور ۱۳۵۴]

الخوئی

[محل مهر]

 

ملاحظه بر حسب نامۀ واصله و شرح گرفتاری منطقه، مجاز و مأذونید آنچه از وجوه شرعیّه از سهم امام علیه السلام و غیره دریافت مینمائید در نواقص عشایر کهگیلویه بهبهان از قبیل غسالخانه و مسجد و مخارج مریضهای فقیر و سایر لوازم فقراء نموده و مازادی اگر باشد باینجانب ایصال نمائید، بجهت حفظ و اقامۀ حوزه‌های علمیه.

و السلام علیکم و رحمة الله

فی ۳ محرم الحرام سنه ۱۳۹۶ [۱۵ دی ۱۳۵۴]

الخوئی

[محل مهر]

 

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است