امام جعفر صادق علیه السلام : اگر اندازۀ كفايت ، بی‌نيازت كند ، كمترين چيز دنيا بی‌نيازت كند و اگر اندازۀ كفايت بی‌نيازت نكند ، هر چه در دنيا هست بی‌نيازت نكند . (اصول كافي ، ج ۳ ، ص ۲۰۹)
۲۷ اسفند ۱۳۹۲ + بزرگ | کوچک -
نامه ای برای جمع آوری کمک از خیرین کویت جهت رفع محرومیتهای کهگیلویه

بسم الله خیر الاسماء            اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

محضر مقدس علماء اعلام و حجج اسلام شهرستان بهبهان اطال ا… عمرکم

سلام علیکم

ضمن ابلاغ سلام و طلب توفیق شما در نشر مبانی مقدسه و احکام حیات بخش اسلام، تصدیع میدهد خاطر شریف سروران عزیز کم و بیش مستحضر است که منطقۀ کهگیلویه از قدیم الایام از همه چیز محروم بوده است و اخیراً که شهرستانی به نام دهدشت در آن تأسیس و ساختمانهایی هم به عنوان فرمانداری و توابع آن دایر گردیده، گرچه بهتر از پنجاه سال قبل است که مبتلایان به آپاندیس و امثال آن را جن زده و غول خورده تصور می‌نمودند و اطراف وی جمع می‌شدند تا بمیرد و شیون گرمی آغاز شود، مع الوصف بیمارستانش در وضعی است که مریضهای فتق و آپاندیسش گه گاهی نیاز به اعزام دارند و اکثر اوقات بواسطۀ کمبود محل، مریضها را در راهروها بستری می‌نمایند و نخ بخیه و دست کش پلاستیکی و سر سوزن را باید اولیاء مریض از بازار تهیه نمایند.

این شهرستان دویست هزار نفری که در بیش از یکهزار و دویست روستا به عنوان پنج بخش زندگی می‌نمایند، فقط یک بیمارستان چند تختی دارد که با وضع ذکر شده می‌خواهد جوابگوی نیازهای این جمعیت باشد و البته در بخشها، درمانگاه‌ها و خانه بهداشت‌هایی هم وجود دارد که باید آنها را با بیمارستان کذائی مقایسه نمود. جالب توجه است که در سال گذشته یازده نفر در اثر عقرب زدگی و نبود وسیله در این شهرستان جان سپردند.

تا اینجا مختصری از نابسامانی این منطقه بود از حیث درمان و بهداشت و اما وضعیت رفاهی و ارتباطی و مذهبی هم به نحو اختصار چنین است که بسیاری از روستاها هنوز ماشین ندیده و زنها کما فی السابق آب آشامیدنی منزلشان را با دوش خود یا الاغ از چند کیلومتری تهیه می‌نمایند؛

و از حیث مراکز مذهبی در مرکز شهرستان یعنی دهدشت با جمعیت بیش از سی هزار نفر، فقط یک مسجد قابل استفاده دارد، در حالیکه با موکت هم مفروش کامل نشده است و در بعضی از روستاها هم مساجد روستایی وجود دارد آن هم بدون فرش و در حدود نود درصد روستاها از چنین مساجدی هم محرومند و در بعضی از روستاها هم مساجدی زیر پوش و نیمه کار وجود دارد.

با این وصف اگر به عرایض حقیر که در این نامه شمه‌ای از نابسامانی کهگیلویه را قید نموده اطمینان دارید، مضمون فوق را تأیید فرمایید. باشد که با ارسال آن به کویت به نظر مؤمنین خیری که رغبت تامی در حل مشکلات و رفع نیازهای عمومی و مذهبی دارند رسیده و در این جهت اقدام شایسته و خداپسندانه‌ای بنمایند.

و السلام علیکم و علی اهل الحق

حقیر احمد تقوی مقدم

 

 

بسمه تعالی

مراتب مندرجه در متن گواهی میشود

الاحقر شیخ محمد دعاوی

۷۲/۵/۲۳

[محل امضا]

 

بسمه تعالی

مراتب مسطوره صحیح و تأیید است

الاحقر عبد الرحیم شریعتی

۷۲/۵/۲۳

[محل مهر]

 

بسمه تعالی

مراتب مسطوره صحیح و تأیید است

الاحقر شیخ نظیر پور زمان

۷۲/۵/۲۳

[محل مهر]

 

بسمه تعالی

مراتب مندرجۀ فوق مورد تأیید است

امام جمعه بهبهان

محمد حسین مجتهد

۷۲/۵/۲۵

[محل مهر]

 

بسمه تعالی

 مندرجات مورد تأیید است

محمد حسن مدرس

[محل مهر]

 

 

IMG_0068----

استفادﮦ از مطالب با ذکر منبع بلامانع است